Yedigöller

130₺

Ülkemizin doğal değerleri arasında yer alıp 1960 lı yıllarda ilk kez Millipark ilan edilen Yedigöller şüphesiz ki her zaman görülmeye değer önemli bir orman ve göl ekosistemidir. Her mevisim güzel olan Yedigöller’i yaz aylarında da yemyeşil bir doku içinde görebilmekte güzeldir. Ankara’ya orta mesafede bulunan ve günübirlik olarak yapılacak etkinlikte Yedigöller sizleri hayran bıraktıracak görsel güzelliğe sahiptir. Eğer doğayı seviyorsanız, şehirden kaçıp kendinize güzel bir gün armağan etmek isterseniz sizleri bu gezimize bekliyoruz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Uygun
Müsait değil
Seçilmiş
Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Bolu
Derece:

Günübirlik Yedigöller Gezisi

Her Çarşamba, Cumartesi ve Pazar

Tur Programı

 

Sabah saat: 07.30’da Kumrularda buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde veya mola yerinde kahvaltılık sandviç ve meyve suyu ikramı sonrası hareket edip Bolu üzerinden yolumuza devam edip Yedigöller yoluna giriyoruz. Kapankaya Seyirterası’ndan Büyükgöl ve Deringöl’ü seyrederek fotoğraf çekip etrafı seyrettikten sonra hareket edip Anıtçam’a gidiyoruz. Ana yola 460 metre uzaklıkta, 500 yaşında bir bitki olan Pinus Nigra’yı/Anıtçam ziyaret ettikten sonra araç ile Millipark girişine gidiyoruz. İncegöl ve Sazlıgöl’de yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası orman içi yollardan inerek Pisagor Ağacına gidiyoruz. İlginç oluşumlu kayın ağacını görüp fotoğraf çektikten sonra ormaniçi patikalardan yürüyerek Büyükgöl’e gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak vereceğimiz serbest öğle yemeği molası sonrası Büyük Göl Teraslarında yapacağımız gezinti ve fotoğraf molaları sonrası Seringöl’ü görüyoıuz. Mengen çıkışını gördükten sonra geriye dönüp Deringöl’ün sol yanında bulunan patikaya girip yansıma fotoğrafları çekerek Gülenkayalar patikasına doğru keyifli bir gezinti/yürüyüş yapıyoruz. Şelale ve Dilek Çeşmesini gördükten sonra geriye dönüp Gülenkayalar patikasına girip Kaya blokunun alt tarafında bulunan patikayı takip ederek kuş sesleri eşliğinde Nazlıgöl’e kadar yürüyoruz. Kısa süreli ihtiyaç dinlenme ve fotoğraf çekimleri sonrası Kurugöl’ü de görüp aracımızın bulunduğu yere gelip Yedigöller’deki etkinliğimizi bitirip saat: 17.30’da hareket edip Yedigöller’den ayrılıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip, Dörtdivan’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle

HAREKET NOKTAMIZ

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi, Saat: 07.30

Neler Dahil:

— Özel araçla ulaşım,

— Araç içinde veya mola yerinde  sandviç ve meyve suyu ikramı,

— Millipark Giriş ücreti,

— Tüm çevre gezileri

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Dönüşte araç içinde ikramlar,

–  Kokartlı Rehberlik Hizmetleri

Neler Hariç:

— Öğle yemeği,

— Akşam yemeği,

— Kişisel harcamalar

Sizi Nerden Alalım:


Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi : 07.30
Armada Önü : 07.35
Cepa/Kentpark arası : 07.40
A City Önü : 07.50
Batıkent/Jandarma Ana yol : 07.55
Giyim Dünyası : 08.00
Eryaman Anayol Köprü Üstü : 08.05
Göksu Göleti Önü : 08.10

Yanınıza Alın:

Meysime uygun rahat giysiler, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, uygun bir sırt çantası, koruyucu üst giysi,  yağmurluk/panço/şemsiye, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuarlar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, su ve su kabı.

Etkinlik Notları:

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by