• 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Yeşilova

225₺

185 Metre derinlikte ve bir bölümünde kuvarz kum örtüsü bulunmasından dolayı Maldivlere benzetilen Salda Gölüşlüphesizki ayrı bir güzelliğe sahip ülkemizin en önemli doğal değerleri arasında yer almaktadır. Herkesin bileceği gibi Pandemi döneminde Millet Bahçesi yapılması adına beyaz örtülü kumsal alana iş makinaları ile tahrip edilerek, sosyal medya ve kamuoyu baskısı sonucu yapılan tahrip edici işlemler durdurulmuştur. Sahip olduğumuz doğal değerleri gelecek kuşaklara aktarma adına mutlak korunması gerekmektedir. Gezimizin ilk bölümünü oluşturan Salda Gölü Turu sonrası yönümüzü Isparta’nın Keçirborlu İlçesi sınırları içerisinde yer alan Kuyucak Köyü’ndeki lavanta ekim alanlarına çevireceğiz. Bu dönemde mor renkli çiçeklerin açmasıyla görsellik ve fotoğrafik açıdan olağanüstü güzellikler sıunan Lavanta Ekim Alanlarında değişik mizanesen ve kadrajlarla fotoğraf çektirme olanağınız olacak. Göl ve bitki içerikli bu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Burdur
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  07/12/2020
  Pazar
  07/12/2020
 • Yetişkin
 • 225₺

Günübirlik Salda Gölü Lavanta Bahçeleri Turu

Günübirlik Tur

12 Temmuz 2020

Tur Programı

Günübirlik Salda Gölü Lavanta Bahçeleri Turu

Hareketimiz sonrası ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı-Keçirborlu-Burdur-Yeşilova üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Salda Gölü’ne gidiyoruz. Önceden getirilen malzemelerle kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası 185 metre derinlik ile ülkemizin en derin tektonik/çöküntü gölü olan Salda Gölü’nde beyaz kuvarz kumlarla kaplı bölümünde gezi ve yüzme molaları ile 2 saat süreli serbest zaman veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Yeşilova-Burdur-Keçiborlu üzerinden yolumuza devam edip, Isparta Keçiborlu’ya bağlı, İlçe’ye 18 km uzaklıktaki Kuyucak Köyü’ne gidiyoruz. Köy ortamında, isteğe bağlı olarak Köylü hanımların hazırladığı yöresel ürünlerle öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra ülkemizin ekilebilir lavanta alanlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturan bu köyde, köy civarındaki lavanta alanlarını görüp geziyoruz. Lavanta bitkisi, çiçeğinin kullanım alanları hakkında bilgiler alıp, fotoğraf çektikten sonra köye dönüyoruz. Köyde yapacağımız kısa gezinti ve fotoğraf molası sonrası gezisi sonrası çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası saat 17.00’de hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat 22.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

12 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 23.55’te Kumrular/İzmir Caddesi’nde buluşuyoruz.

Kumrular – 23.55
Milli Kütüphane – 00.00
Armada – 00.05
Kentpark/Cepa – 00.10
Ümitköy Kavşağı – 00.15
Gordion Karşısı – 00.20
Anse Önü – 00.25

– Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,
– Tüm çevre gezileri,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
– Rehberlik Hizmetleri.

— kahvaltı ve Öğle yemeği,
– Kişisel harcamalar,
– Alkollü içecekler,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

İsteğe bağlı küçük bir sırt çantası, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, mayo, havlu, terlik, bone, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, su.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücreti giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Yorumlar

Yorum yok
Sadece turlarımıza katılanlar yorum yapabilir
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by