• 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Mengen

90₺

Yaz dönemi Mengen bir başka güzel olur. Orman içi yollardan gözetleme kulesine ulaşıp çevreyi panoramik olarak seyredecek sonra ormanın derinliklerine karışıp fotoğraf çekeceğiz. Şehirden doğaya kaçışın keyfini bu pazar da birlikte çıkaralım. Yürüyüş parkuru uzunluğu 14-15 Km ve yaklaşık 5-6 süreli olacaktır. Parkurumuz zorluk derecesi düşük orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Bolu
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  02/08/2020
  Pazar
  02/08/2020
 • Yetişkin
 • 90₺

Günübirlik Mengen Akören Doğa Yürüyüşü.
02 Ağustos 2020 Pazar

Tur Programı

Sabah saat: 07.30’da Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklarda katılımcılarımızı aldıktan sonra Tem Otoyolu üzerinden yolumuza devam edip çay-çorba molası verdikten sonra Yeniçağa’dan Mengen yoluna girerek Mengen Bölükören Mahallesi yakınında aracımızdan iniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi ve patika yollar, yer yer patikaların olmadığı bölgelerden geçerek doğa olmanın ve yürümenin keyfini çıkarıyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra rehberimin belirledği parkurlarda yürüyüşümüze devam edip saat: 16.30-17.00 civarında Akören Mahallesine ulaşarak etkinliğimizi bitiriyoruz. Kısa süreli dimnlenme ve karpuz ikramı sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek saat: 20.00 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

02 Ağustos 2020 Pazar, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, saat: 08.00

Neler Dahil:

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

– Tüm çevre gezileri,
— Karpuz ikramı,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
– Rehberlik Hizmetleri.


Neler Hariç:

– Öğle yemeği,
– Kişisel harcamalar ve akşam yemeği.

Sizi Nerden Alalım:


İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat : 08.00
Milli Kütüphane Önü : 08.05
Armada Önü : 08.10
Cepa/Kentpark arası : 08.15
A City Önü : 08.25
Batıkent/Jandarma Karşısı : 08.30
Giyim Dünyası : 08.35
Eryaman Anayol Köprü Üstü : 08.40
Göksu Göleti Önü : 08.45

Yanınıza Alın:

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, öğle yemeği için kumanya, karbonhidratlı yiyecekler, kullanılan malzeme ve kişisel ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, en az 1.5 litre su.

Etkinlik Notları:

Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste sosyal mesafe kuralını denetleyerek 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 40-50 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz

Yorumlar

Yorum yok
Sadece turlarımıza katılanlar yorum yapabilir
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by