• 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Likya Yolu, Fethiye

1.100₺

Eski Devirlerde Işık Ülkesi olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir. Likya Yolu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Bu eşsiz doğa ve kültür içerikli gezimize siz değerli konuklarımız davet ediyoruz. Bu etkinliğimiz 3 gece 4 gündüz sürecek yürüyüş ağırlıklı bir etkinliktir. Bir gece ve bir gündüz yolda geçecektir. Üç gece otel konaklamalı olacaktır. Otelimiz Fethiye Çalış plajında bulunmaktadır.
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon:
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  08/10/2020
  Pazar
  11/10/2020
 • Yetişkin
 • 1.100₺

Tur Programı

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde,sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Çalış ta yer alan otelimize ulaşarak alacağımız kahvaltı sonrası Fethiye merkeze geçerek 10 km’lik yürüyüşümüze başlayacağız. Antik dönemden kalma taş döşeli yollar yürüyüşün bir kısmını oluşturuyor. Su sarnıçları ve mezarlar yolumuz üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüz Kayaköy içinde bulunan köy kahvesinde sona erecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Fethiye’den Kayaköy’e geliyor kahvede çay için vereceğimiz kısa aradan sonra Af Kule Manastırı’na doğru toplam 5 km’lik yürüyüşümüze başlıyoruz. Af Kule sonrası Kayaköy’ün eski evlerinin arasından Ölüdeniz’e doğru yürüyüşe devam ediyoruz. 6 km’lik bu parkurla 11 km’lik bir yürüyüş yapıyoruz. Ölüdeniz’de mola sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Otelimizden aracımızla hareket edip Ovacık mevkiinde parkura giriş yaparak Ovacık – Kazağaç – Kirme etabını yürüyoruz. Toplam 12 km’lik keyifli ve güzel bir parkur. Yürüyüşümüz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Son günümüzde eşyalarımızı alarak otelimizden çıkış yapıyor ve dönüşe geçiyoruz. Fethiye- Burdur, Afyon üzerinden akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak başka bir Kafka Tur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşacağız.

Bu etkinliğimizde katılımcı sayısı sınırlandırılmış olup azami 13 kişi ile gerçekleştirilecektir. Sessiz ve sakin bir yürüyüş isteyenler, birlikte yürümek için sizleri bekliyoruz.

Özel araçla ulaşım,
Kahvaltı (3)
Otelde konaklama(3)
Akşam yemeği (3),
TÜRSAB Seyahat Sigortası,
Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.
 • İlk gün kahvaltı ücreti
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Akşam yemeklerinde su dışında verilen içecek ücretleri,
 • Kişisel harcamalar,
 • Öğle yemekleri, (kumanya)
 • Son gün öğle ve akşam yemeği, gezi ücretine dahil değildir.
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, en az 1,5 litre su, Müze kartı.
 • Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
 • Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.
 • Katılımcılarımızın varsa, sürekli kullandıkları ilaçları ve kronik rahatsızlıklarını ekip liderine bildirmesi zorunludur.
Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZE KART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş ve altı ile 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın Kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.
Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi – 22:00
Milli Kütüphane – 22:05
Armada – 22:10
Cepa – 22:15
Ümitköy Kavşağı – 22:20
Gordion AVM karşısı – 22:25
Anse AVM önü – 22:30

Yorumlar

Yorum yok
Sadece turlarımıza katılanlar yorum yapabilir
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by