Olimpos

900₺

12-16 Mayıs 2021. 4 Gece, 5 Gün. Yarım Pansiyon.
Hatırlatma: Bu tur ekstra tur ve hizmetler içermektedir.

Antik Likya Uygarlığı ve Pamfilya Bölgesi sınırları içinde kalan bölgede; hem kültür, hem doğa yürüyüşü, hem de deniz içeren içerikle hazırladığımız gezimizde tatil yapmanın keyfini çıkarırken bölge ve önceki uygarlıklar hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Dönüş yolunda sizleri 2365 metre yüksekliğindeki antik dönemde Tanrı’ların dağı olarak bilinen Olimpos’a şimdiki adı Tahtalıdağ’ına çıkmanızı öneriyoruz. Olimpos’da Ahşap Bungalow Tesisleri’nde konaklama yaparak; deniz, tarih, arkeoloji, doğa yürüyüşü ve tekne gezisi içeriği ile birlikte yapacağımız gezimize katılımlarınızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 4 Gece 5 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Antalya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Çarşamba
  12/05/2021
  Pazar
  16/05/2021
 • Yetişkin
 • 900₺

Likya Kentleri Olympos, Çıralı, Adrasan, Ulupınar, Phaselis Gezisi

12-16 Mayıs 2021

4 Gece, 5 Gün

Yarım Pansiyon

Hatırlatma: Bu tur ekstra tur ve hizmetler içermektedir.

Saat: 21.00 hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi ikramlarımız ile birlikte Afyon-Burdur-Antalya üzerinden yolumuza devam ederek sabah saatlerinde Olimpos’a ulaşacağız. Pansiyonumuza giriş yaparak yapacağımız kahvaltı sonrası güne başlayarak kısa süreli dinlence sonrası Olimpos Antik Kentini gezecek ve sahilde denize gireceğiz. Akşamüzeri pansiyonumuza gelip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi pansiyonumuzda yiyoruz. Yemek sonrası Olimpos geceleri bizi bekliyor. Geceyi Olimpos’ta geçiriyoruz.

Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen konuklarımız ile Antik Likya yolunun bir parçası olan Ulupınar-Çıralı-Olympos parkurunda 11 Km uzunlukta yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bu etkinlikte Ulupınar’dan yürüyüşe başlayıp deniz/güney yönünde inişe geçip bir dere geçişi sonrası doğuya yönelerek kimsenin görmediği, ziyaret etmediği yüzyıllardır yanan ateş kümlerini gördükten sonra aşağıya inip ziyaret edilen ateş kümlerini de gördükten sonra Çıralı gişesi ve Çıralı Köyünden geçerek Olimpos sahiline yöneleceğiz. Dileyen katılımcılarımız burada denize girebilirler. Antik şehir içinden geçerek pansiyonuma geleceğiz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası Olimpos geceleri bizi bekliyor. Geceyi Olimpos’ta geçiriyoruz

Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Adrasan’a gidip tekne turumuza başlayacağız. Tam gün süreli ve öğle yemekli olarak yapılacak olan turumuzda akdenizin tüm sıcaklığını ve masmavi sularını hissederek koylarda denize girme olanağı bulabileceksiniz. Tekne turu sonrası Pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası On binlerce yıldır sönmeyen alevi ile ünlü Chimara/Yanartaş gezisi için hareket ediyoruz. Yüzyıllardır yanan efsanevi ateşin; Bellaforentes’in ok darbeleriyle yedi kat yerin dibine giren Chimere’nın ağzından saçılan lavlar olduğuna inanılmaktadır. Gişelerden sonra yürüyerek yapacağımız bu etkinlikte sağlam ayakkabı ve el feneri gerekeceğini şimdiden hatırlatalım. Gezi ve etkinlik sonrası aracımıza binerek pansiyonumuza dönüyoruz. Ekstra Çıralı Turu: 65.00 TL

Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Likya uygarlığının önemli yerleşim alanlarından biri olan Phaselis Atik Kentine hareket ediyoruz. Antik kente ulaşmamızla birlikte tarihi alanlar hakkında alacağımız bilginin ardından Phaselis’in plajında deniz sefası yaparak, gün boyu keyifli bir gün geçireceğiz. Phaselis gezimizin ardından hareket edip pansiyonumuza dönüyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası Olimpos geceleri bizi bekliyor. Geceyi Olimpos’ta geçiriyoruz

Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Pansiyonumuzdan ayrılarak Ankara için dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dönüşte yolumuz üzerinde yer alan Tahtalı Dağı Teleferik İşletmesine uğrayarak dileyen konuklarımız ile ayrı bir ücret ödeyerek 2365 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağının zirvesinden Akdeniz’i seyredip fotoğraf çekeceğiz. Teleferik gezimiz sonrası Antalya–Burdur-Afyon üzerinden yolumuza devam ederek vereceğimiz molalar sonrasında hareket ederek gece saat: 21.30’da Ankara’da olacağız.

HAREKET NOKTAMIZ

30 Aralık 2020 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 21.30

–  Özel araçla ulaşım,
–  Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları,
–  4 Gece Yarım Pansiyon, Pansiyon Konaklama,
–  5 Kahvaltı,
–  Tekne turunda 1 Öğle Yemeği/Ekstra,
–  4 Akşam Yemeği,
–  Tekne Turu/Ekstra,
–  Çevre gezileri, Phasalis ve Çıralı Turu ekstra olarak yapılacaktır,
–  TURSAB Seyahat Sigortası,
–  Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati,
–  Rehberlik Hizmetleri,
–  Milli Park giriş ücretleri/Yanartaş giriş ücreti hariç.

– Kişisel harcamalar,
– Yemeklerde alınacak su hariç diğer içecekler,
– 4 Öğle Yemeği,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
– Tahtalı Dağı Teleferik çıkış ücreti.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton(isteğe bağlı), tozluk, mayo, terlik, bone, havlu, el feneri, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar ve malzemeler, öğle yemeği için kumanya ve su..

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı   müzelere ücretsi giriş   yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat : 21.30
Milli Kütüphane Önü : 21.35
Armada Önü : 21.40
Cepa/Kentpark arası : 21.45
Bilkent Köprü Altı : 21.45
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı : 21.50
Ümitköy Köprü Altı : 21.55
Gordion Yan Yol : 22.00
Korukent Otobüs Durağı : 22.05
Yaşamkent/BP Önü : 22.10

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Doğa Yürüyüşü

Günübirlik Turlar

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by