Likya

2450₺

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 5 Gece 6 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Fethiye
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cuma
  31/07/2020
  Çarşamba
  05/08/2020
 • Yetişkin
  7-12 Yaş Arası Çocuk
  3-6 Yaş Arası Çocuk
 • 2450₺
  1950₺
  650₺

LİKYA KENTLERİ GEZİSİ
FETHİYE KOYLARINDA 3 GÜN ÖĞLE YEMEKLİ TEKNE GEZİSİ,
XANTHOS-KALKAN-KAŞ-PATARA-TLOSS-YAKAPARK-SAKLIKENT-SALDA GÖLÜ.
31 Temmuz-05 Ağustos 2020. 5 Gece, 6 Gün. Yarım Pansiyon.

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Fethiye Çalış Plajındaki otelimize gidiyoruz. Güne güzle bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası aracımıza binerek Fethiye Limanı’na gidiyoruz. Tam gün sürecek tekne turu için teknemize biniyoruz. Öğle yemekli olarak yapılacak bu etkinlikte Ege’nin masmavi sularında denizin ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Yapılacak etkinlikler sonrası Marina’ya gelip aracıma binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda yerleştikten sonra isteğe bağlı deniz ve havuz keyif yapıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek Fethiye’ye 36 Km uzaklıkta ve doğusunda yer alan Likya Birliğine ait 3 oy hakkında sahip Tloss’a gidip, Antik Kent kalıntılarını gördükten sonra Yakapark’a gidiyoruz. Suların dans ettiği Yakapark’ta geçireceğimiz serbest zaman sonrası Saklıkent’e hareket ediyoruz. Çoban Ekrem tarafından keşfedilen ülkemizin en güzel kanyonları arasında yer alan Saklıkent Kanyonu’nda yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Hisarönü-Ocacık üzerinden yolumuza devam edip Ölüdeniz’e/Belcekız Plajı’na gidiyoruz. Dünyaca ünlü bu koy ve plajda yüzme etkinlikleri ve serbest zaman sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Dinlenme, havuz ve deniz keyfi sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek Fethiye Limanı’na gidiyoruz. Tam gün sürecek tekne turu için teknemize biniyoruz. Öğle yemekli olarak yapılacak bu etkinlikte Ege’nin masmavi sularında denizin ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Yapılacak etkinlikler sonrası Marina’ya geliyoruz. Anfi Tiyatro ve Fethi Yüzbaşı Anıtı gezisi sonrası aracıma binerek otelimize gidiyoruz. Deniz, havuz ve dinlenme molası sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek tam gün sürecek Likya Kentleri gezimize başlıyoruz.  Eşen-Yeşilköy üzerinden yolumuza devam edip Kalkan’a gidiyoruz.  Her sokağında ayrı bir manzara olan Kalkan’da çay-kahve molası verdikten sonra Kaş’a gidiyoruz.  Kaş şehir turu kapsamında; Anfi Tiyatro, Likya Lahiti ve Liman gezisi sonrası öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman molası veriyoruz. Daha sonra hareket edip Mola sonrası hareket edip Gelemiş Köyü yakınlarında 18 Km uzunluğa sahip ülkemizin en uzun sahip bandı olarak kabul edilen ünlü Patara Plajı’na gidiyoruz. Aynı zamanda Noel Baba olarak ta bilinen Saint Nicolas’ın da doğdu yer olan Patara ve ünlü  Plajında vereceğimiz yüzme molası sonrası hareket edip Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan Xanthos’a gidiyoruz. Likya Birliğinin siyasi başkenti olan Xanthos’ta bir yazıtta Likyalılar’ın yazılı kaynaklara göre Kral Sarpedon komutasında ve Hektor’un saflarında Troya savaşlarına katıldıkları anlaşılmaktadır. Antik kent içinde yapacağımız kısa gezinti ve anlatım sonrası hareket edip Fethiye’ye/otelimize gidiyoruz. Deniz, havuz ve dinlenme molası sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek tam gün sürecek tekne turumuz için hareket ediyoruz. Öğle yemekli olarak yapılacak bu etkinlikte  Ege’nin masmavi sularında denizin ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Yapılacak etkinlikler sonrası Marina’ya geliyoruz. Paspatur Çarşısı ve serbest alış veriş molası sonrası aracıma binerek otelimize gidiyoruz. Deniz, havuz ve dinlenme molası sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası otelimizden ve Fethiye’den ayrılıp hareket ediyoruz. Seydikemer-Çavdır-Tefenni-Yeşilova üzerinden yolumuza devam edip Salda Gölü’ne gidiyoruz. Van Gölü’nden sonra en derin gölü olarak bilinen ve “  Ülkemizin Maldivleri “ olarak tanıtılan Salda Gölü’ne gidip 1 saat yüzme ve serbest zaman molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Yeşilova-Burdur-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz.  Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

30 Temmuz 2020 Cuma akşamı Ankara Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden saat: 22.00

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat : 22.00
Milli Kütüphane Önü : 22.05
Armada Önü : 22.10
Cepa/Kentpark arası : 22.15
Bilkent Köprü Altı : 22.20
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı : 22.25
Ümitköy Köprü Altı : 22.30
Gordion Yan Yol : 22.35
Korukent Otobüs Durağı : 22.40
Yaşamkent/BP Önü : 22.45

— Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel araçla ulaşım,

— Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları,

— 6 kahvaltı,

— 3 Öğle yemekli tekne Gezisi,

— 5 Akşam Yemeği,

— 5 Gece 3 yıldızlı Otelde Konaklama,

– Tüm çevre gezileri,

— TURSAB Seyahat Sigortası,

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati

– Rehberlik Hizmetleri

– Kişisel harcamalar

–3 Öğle Yemeği,

– Alkollü içecekler

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

— 6.Gün Akşam Yemeği.

Meysime uygun giysiler, yedek çamaşır/giysi, uygun bir sırt çantası, doğa yürüyüşü ve deniz için için gerekli malzemeler, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, havlu, mayo, bone, terlik,  karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş   yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler. Türkiye İş Bankası Maximum Kart’ın Müzekart özelliği kaldırılmıştır.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by