1250₺

Covid-19 Tedbirleri Kapsamında

1.
2.
3.

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

      Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Bolu-İzmit-İstanbul-Çatalca-Saray üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Kıyıköy’e gidiyoruz. Papuç ve Kazan Derelerinin ortasında yer alan, yeşille mavinin kucaklaştığı Rumca ismi Midye olan Kıyıköy’de kaya oyma mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer alan 9. yy.

Bizans Kilisesi olan Aya Nicola Manastırı’nı görüp gezdikten sonra bir restorana gidip güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kıyıköy’den Karadeniz’i seyredip gezi anısı fotoğraf çektikten sonra hareket edip 40 km yol aldıktan sonra Vize’ye gidiyoruz. Bir zamanlar ıhlamurların egemen olduğu Vize’de Trakya’nın küçük ama tek antik tiyatrosunu ve camiye dönüştürülmüş Küçük Ayasofya Kilisesi ile Kalesini görüp gezdikten sonra İğneada’ya gitmek için yola çıkıp Trakya’nın kuzeyden güneye doğru uzanan ovalarını keyifle seyrederek ve Istranca Dağlarından geçerek ülkemizin metrekareye en çok ağaç düşen ormanlarını seyrederek toplamda 85 km ve 1 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası öğle saatlerinde İğneada’ya gidiyoruz. Sahilde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası isteğe bağlı olarak balık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Dünya’nın ender eko sistemlerinden olan İğneada Longoz Ormanları ve Gölleri yer alacaktır. Longoz Ormanları; Karadeniz sahili boyunca Yıldız/Istranca Dağlarından Karadeniz’e doğru akan dereler, denize ulaşmadan göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur. Ancak önlerindeki kumul barikatı nedeniyle denizle irtibatları kesilen göl ve bataklıklar, ilkbaharda fazla gelen sularla şişerek geriye doğru taşar ve düz araziyi kaplarlar. Bu taşkın alanlar Longoz, Su basar alanlarını ve birbirinden farklı deniz, göl ve orman eko sistemlerini oluştururlar. Her mevsimde taban suyu seviyesi oldukça yüksek, organik madde bakımından zengin olan bu asidik topraklar, üzerinde gelişen ormanları tropikal ormanlara benzer bir şekilde süsleyerek, biyolojik zenginliği arttırmaktadır.

Oldukça değişik ve endemik bitki türleri ile göç mevsiminde 180’e yakın kuş türüne ev sahipliği yapan Longoz Su Basar Ormanları gezisi sonrası hareket edip Limanköy’e gidiyoruz. Atatürk’e saygının en güzel göstergelerinden Atakahve’de kahvelerimizi yudumladıktan sonra yapacağımız panaromik gezi sonrası Türkiye’nin Karadeniz’de en batı ucu olan ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik Köyü’ne gidip köyde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda afiyetle yiyoruz. Geceyi İğneada’da geçiriyoruz.

       Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra yola çıkıp Demirköy’e, Dupnisa, İblisima Mağarası’na Gidiyoruz. Yaklaşık 180 milyon yıl önce, ikinci jeolojik zamanda oluşan Mağara sistemi, Istranca Dağları’nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy İlçesine bağlı Sarpdere Köyü yakınlarında bulunuyor.

Birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşun Mağara’ya; gürgen ve palamut ağaçlarıyla kaplı yamaçtan tırmanarak yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüşle Mağara girişine gelip, 3 km den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü, ülkemizin önemli doğa değerleri arasında yer alan mağarayı görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra yola çıkıp 60 km yol aldıktan sonra Kırıklareli’ye gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Hızırbey Camisi ve Bedesten’i geziyoruz.

Kırklareli Müzesi ve Kırklar Anıtını gezdikten sonra İstasyon Caddesi ve çarşıda isteğe bağlı alış veriş molası veriyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yola çıkıp 1 saat süreli yolculuk sonrası Edirne’ye gidiyoruz. Osmanlı’nın kuruluşunda başkentlik yapan Edirne’de, Şehrin en yüksek tepesi olan Buçuktepe’ye çıkıp Balkan Savaşları Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyıktabya gezileri sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yaprak ciğer ana menüsü ile bir restoranda yiyoruz. Geceyi Edirne’de geçiriyoruz.

      Kahvaltı sonrası otelimizden ve Şanlıurfa’dan ayrılıyoruz. Urfa’ya 30 km uzaklıkta neolotik dönem öncesine tarihlenen Göbeklitepe Tapınak Alanı’nı görüp gezdikten sonra hareket edip eski Halfeti’ye gidiyoruz. Teknelerimize binip Birecik Baraj Gölü’nde Rumkale’ye doğu tekne gezisi yaptıktan sonra Birecik’teki Kelaynak Koruma Merkezi’ne gidiyoruz.

Koruma Alanı’nda Kelaynak Kuşları’nı görüp fotoğraf çektikten sonra Baraj kenarında isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası Zeugma Müzesi’ne gidiyoruz. Birecik Baraj Gölü suları altında kalmaktan son anda kurtarılan, modern müzecilik anlayışıyla sergilen Roma dönemine ait muhteşem Zeugma mozaiklerini rehber eşliğinde gezip fotoğraf çektikten sonra hareket edip Gaziantep’e özgü bir sanat olan Sedef İşleme Atölyelerini gezip bu sanat hakkında bilgi aldıktan sonra isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Daha sonra hareket edip şehir merkezine gidiyoruz.

Kent gezisi kapsamında; Gaziantep Kalesi içinde oluşturulan Panaroma Müzesi, Mutfak Müzesi ve Cam Eserleri Müzelerini görüp gezdikten sonra otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Gaziantep’te geçiriyoruz.

      Sabah güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayarak otelimizden ve Edirne’den ayrılıp Havsa üzerinden yolumuza devam edip 65 km yolculuk sonrası Babaeski’ye gidiyoruz.

Cedit Ali Paşa Camisi gezisi sonrası yola çıkıp 25 km yolculuk sonrası Lüleburgaz’a gidiyoruz. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezisi sonrasında Muratlı üzerinden yolumuza devam edip 60 km yol aldıktan sonra Tekirdağ’a gidiyoruz.

İsteğe bağlı olarak Tekirdağ Köftesi ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra şehir gezisi kapsamında; Rüstem Paşa Külliyesi içinde yer alan Rüstem Paşa Camisi, Namık Kemal Evi ve Macar kahramanı Rakaçi Müze Evi’nin görülüp gezilmesi sonrası saat 17.00’de Ankara için hareket ediyoruz.

Marmara Ereğlisi-Silivri-İstanbul-İzmit-Bolu üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara’ya ulaşıp etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

22 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 22.30’da Kumrular/İzmir Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

-Kişisel Harcamalar,
– Katılımcı sayısına göre belirlenmiş özel ulaşım aracı,
– Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
– Yarım Pansiyon Konaklama (3),
– Kahvaltı (4),
– Akşam Yemeği (3),
– Tüm çevre gezileri,
– TURSAB Seyahat Sigortası,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
– Rehberlik Hizmetleri.
– Kişisel harcamalar,
– Tüm Öğle yemekleri,
– Kişisel harcamalar,
– Alkollü içecekler,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
Mevsime uygun giysi, yedek çamaşır-çorap ve giysi, koruyucu giysi ve aksesuarlar, panço/yağmurluk, hava koşullarına, şapka, yedek ayakkabı, karbonhidratlı yiyecekler, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf makinası ve aksesuarları.
• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

     Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 22.30
Milli Kütüphane – 22.35
Armada – 22.40
Cepa/Kentpark – 22.45
Acity – 22.55
Carrefour – 23.00
Göksupark – 23.05

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 5 Gece 6 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Kırklareli, Edirne, Tekirdağ
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Çarşamba
  22/04/2020
  Pazar
  26/04/2020
 • Yetişkin
  7-12 Yaş Arası Çocuk
 • 1250₺
  950₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by