115₺

Covid-19 Tedbirleri Kapsamında

1.
2.
3.

Günübirlik

Yozgat Kazankaya-İncesu Kanyonu Geçişi
23 Ağustos  2020 Pazar

Tur Programı

Sabah saat 07:00 Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde başlayacağımız etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Elmadağ-Kırıkkale-delice üzerinden yolumuza devam edip Sungurlu’da mola veriyoruz. Molada kahvaltılık sandviç ve meyve suyu ikramımızdan sonra, mola sonrası Hitit Topraklarına girip Alaca üzerinde yolumuza devam ederek Aydıncık yakınlarında sola dönerek toplamda 260 km yol kat ederek Kazankaya’ya gidiyoruz. Çekerek Irmağının aktığı Kazankaya Kanyonu’nda yürüyüş başlangıcına giderek kısa süreli hazırlık ve giyinme sonrası etkinliğimize başlıyoruz. Bir süre kanyonunun sol yamacındaki inişli çıkışlı patikadan yürüyerek suya ilk karşılaşıp isteğe bağlı suya girme molası veriyoruz. Bir süre Kanyonun sağ yüzünden yürüyerek bir dere geçişi sonrası önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeği molası veriyorz. Mola sonrası su geçişleri ve yüzme molaları ile devam edecek etkinliğimizde Kanyonu’nun nispeten düzleştiği ve genişlediği alana gelip Frigya Uygarlığı’ndan kaldığı sanılan tahrip edilmiş Kibele Rölyefi’ni görüp fotoğraf çektikten sonra düz korkuluklu yürüme yoluna gidip İncesu Köyü’ne gidip etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Ayak temizliği ve üst değişimi sonrası aynı yol üzerinden yolumuza devam edip isteğe bağlı olarak pide ve ayran menüsü ile öğle yemeğimizi yedikten sonra saat 18.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz mola sonrası hareket edip saat 22.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

23 Ağustos 2020 Pazar, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi. Saat 07.00

Neler Dahil:


– Özel araçla ulaşım,
– Rehberlik hizmetleri,
– Tüm çevre gezileri,
– İsteğe bağlı olarak akşam yemeği sonrası karpuz ikramı,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati.

Neler Hariç:


– Öğle yemeği için Kumanya,
-Kişisel harcamalar.

Sizi Nerden Alalım:


Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi – 07:00
Milli Kütüphane – 07:05
Armada: önü – 07:10
Cepa/Kentpark – 07:15
Emniyet Sarayı karşısı – 07:20
1011/Ana Tamir Kavşağı – 07:25
Aydınlıkevler/Telekom Önü – 07.30
Altınpark: önü – 07:35

Yanınıza Alın:


Uygun bir sırt çantası, iyi bir yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuarlar, yüzme ekipmanları, mayo, bone, tayt,  su ayakkabısı, öğle yemeği için kumanya, fotoğraf makinesi ve akseuarları, kullanıllan malzemeler ve kişisel ilaçlar, en az 1.5 Lt su..

Etkinlik Notları:


Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir.

Not: Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz

Faaliyet Hakkında Bilgilendirme:


Kanyon yürüyüşleri ve su geçişleri en az doğa yürüyüşü etkinliği tecrübesi gerektirmektedir. Bu ddeneyimin yanı sıra parkur doğa yürüyüşü ve su geçişi içerdğinden iyi bir yürüyüş ayakkabısı ile yürümek sizi rahatlatacaktır. Yaz sıcağından kollu giysiler seçmek sizi güneşe karşı koruyacaktır. Su geçişi yapıldığında bunları çıkarakark suya giriş konumuna gelmek gerektirecektir. Denizde olduğu gibi suya girerken sıcaktan ve taşa basmaktan koruyacak su ayakkabıları bu tür etkinliklerde çok faydalıdırlar. Sizi ayak yaralanmalarından koruyacaktır. Etkinliğe gerlirken yanınızda telefon ve para dıpında kaybolabilecek, düşecek takı ve aksesuar getirmemenizi öneriyoruz. Getirilmesi durumunda bunu araçta bırakmanızı öneriyoruz.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon:
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  26/07/2020
  Pazar
  26/07/2020
 • Yetişkin
 • 115₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by