Erciyes

475₺

Ülkemiz dağları sınıflamasında sönmüş, faaliyetini tamamlamış strato volkanik dağ kareogorisine giren Erciyes Dağı bu özelliğinin yanı sıra yükseklik bakımından ülkemiz Dağları sıralamasında 5. sırada olup 3917 metre yüksekliğe sahiptir. Dağ ve yürüyüş meraklılarının önemli uğrak yerlerinden olan Erciyes Dağı sırtını dayadığı Kayseri’nin hemen güneyinde yer almaktadır.
Erciyes Dağı bu özelliğin yanı sıra kış sporları ve kayak aktiviteleri içinde önemli tesislere ve değişik uzunlukta pistlere sahiptir. İşte bizde sizlere bu tesis ve pistlerden yararlanarak Kayak yapmaya yönelik olarak program hazırladık. Bembeyaz örtü üzerinden doyasıya kayak-snowboard yapmak, kızak kaymak ve yürüyüş, gezinti gibi keyifli zaman geçirmek istiyorsanız Erciyes Dağı’nda yapacağımız kayak etkinliğine katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 2 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Kayseri
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  20/02/2021
  Pazar
  21/02/2021
 • Yetişkin
 • 475₺

Kayseri ve Erciyes’te Kayak Gezisi

21-21 Şubat 2021

1 Gece 2 Gün

Yarım Pansiyon

Ülkemiz dağları sınıflamasında sönmüş, faaliyetini tamamlamış strato volkanik dağ kareogorisine giren Erciyes Dağı bu özelliğinin yanı sıra yükseklik bakımından ülkemiz Dağları sıralamasında 5. sırada olup 3917 metre yüksekliğe sahiptir. Dağ ve yürüyüş meraklılarının önemli uğrak yerlerinden olan Erciyes Dağı sırtını dayadığı Kayseri’nin hemen güneyinde yer almaktadır.
Erciyes Dağı bu özelliğin yanı sıra kış sporları ve kayak aktiviteleri içinde önemli tesislere ve değişik uzunlukta pistlere sahiptir. İşte bizde sizlere bu tesis ve pistlerden yararlanarak Kayak yapmaya yönelik olarak program hazırladık. Bembeyaz örtü üzerinden doyasıya kayak-snowboard yapmak, kızak kaymak ve yürüyüş, gezinti gibi keyifli zaman geçirmek istiyorsanız Erciyes Dağı’nda yapacağımız etkinliklerimize katılmaya çağırıyoruz.

 

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

Tur Programı

 

1.Gün Cumartesi: ANKARA-KAYSERİ-ERCİYES DAĞI-KAYSERİ

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Kırşehir üzerinden yolumuza devam edip toplamda 325 Km ve 4 saat süreli yolculuk sonrası Kayseri’ye vardıktan sonra 26 Km daha yol alarak Erciyes Dağı Kayak Tesisleri’ne gidiyoruz. Lift kartlarının alınmasıyla değişken seçenekli pistlerde gün boyu kayak veya snowboard yapıyoruz. Kayak yapmayan misafirlerimiz, kızak kayabilir, beyaz örtü üzerinde gezinti yapabilir veya tesislerde dinlenebilirler. Saat: 17.00’de liftlerinin kapanmasıyla hareket edip aynı yol üzerinden, kısa süreli yolculuk sonrası Kayseri’ye/otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kayseri’de geçiriyoruz.

 

2.GÜN(PAZAR): KAYSERİ-ERCİYES DAĞI-KAYSERİ-ANKARA
Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp saat: 08.30’da Erciyes için hareket ediyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası yine bembeyaz örtü üzerinde, Erciyes Dağı’ndayız. Dün kaldığımız yerden başlayarak kayak, snowborad, kızak kayıyoruz. Dileyen katılımcılarımız zamanını istediği şekilde geçirebilir. Yapılan etkinlikler sonrası dönüş hazırlıklarımızı daha önceden tamamlayıp saat: 16.00’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Kayseri-Kırşehir-Kırıkkale-Elmadağ üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz molalar sonrası hareket ederek saat: 20.00 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

20 Şubat 2021 Cumartesi, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat: 06.30

Neler Dahil:


–Özel araçla ulaşım,

–Araç içinde  kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları,

–1 Kahvaltı,

–1 Akşam Yemeği,

–1 Gece, Kayseri merkez veya merkeze yakın otelde konaklama,

– Tüm çevre gezileri,

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

–Türsab Seyahat Sigortası,

– Rehberlik Hizmetleri.

Neler Hariç:


– Kişisel harcamalar,

–Tüm öğle yemekleri,

–Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,

— Kayak, snowborad, kızak, kayak giysisi, aksesuar, ski pass kira ve kullanım ücretleri,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Sizi Nerden Alalım:


Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi : 06.30
Milli Kütüphane Önü : 06.35
Armada Önü : 06.40
Kentpark/Cepa : 06.45
Aşti karşısı : 06.50
Beşevler Kavşağı : 06.55
AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 07.00
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 07.05
Aydınlıkevler Kavşağı : 07.10

Yanınıza Alın:


Uygun bir sırt çantası, mevsim koşullarına uygun giysi ve aksesuarlar, dış ortamda zaman geçirebilecek koruyucu giysi, kayak giysileri, malzeme ve ekipmanlar, yedek giysi, bere, eldiven, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzemeler ve ilaçlar.

Etkinlik Notları:


 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by