• 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Daday

765₺

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Kastamonu
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  07/30/2020
  Cumartesi
  08/01/2020
 • Yetişkin
 • 765₺

Kastamonu-Daday-Azdavay-Pınarbaşı Gezisi.Gezisi
30 Temmuz-01 Ağustos 2020.
2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon(+).

Saat: 07.30’da İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklarda katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç ve sıcak-soğuk içecek ikramları ile Akyurt-Çankırı üzerinden yolumuza devam edip saat: 11.00’de Kastamonu’ya gidiyoruz. Livapaşa Konağı, Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra Kastamonu çıkışındaki İzbelli Konağına gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak yöresel etli ekmek menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra aracımıza binip şehre geliyoruz. Hükümet Meydanında bulunan Şerife Bacı Kurtuluş Savaşı Anıtını görüp gezdikten sonra yürüyerek saat

Kulesi’ne çıkıyoruz. Şehri panoromik olarak görüp fotoğraf çektikten sonra Hükümet Meydanı’na inip Kent Tarihi Müzesini geziyoruz. Daha sonra Vedat TEK Sanat Merkezi’ne gidip Kastamonu tarihinin anlatıldığı pano ve vitrinleri görüp gezdikten sonra Nasurullah Camii’sine gidip Camii’yi ziyaret ediyoruz. Münire Sultan Medresesini görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak serbest alış veriş molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip 10 Km yol aldıktan sonra Kasaba Köyü’ne gidiyoruz. 600 yıllık tarihi Mahmutbey Camii’sini görüp gezdikten sonra hareket edip Daday’a gidiyoruz. Atatürk’ün Kastamonu gezisinde misafir edilen evi dışarıdan görüp daha sonra yolumuza devam ederek Çömlekçiler Köyü’ne gidiyoruz. Barış At Çiftliğ Çiftlikevi’ne gidip odalarımıza yerleşiyoruz. İsteyen katılımcılarımız ayrı bir ücret ödeyerek at binebilirler. Dinlenme sonrası Restoranımızda akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası kamp ateşimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Çömlekçiler Köyünde geçiriyoruz.

Saat: 07.30’da kalkıp doğal bir ortamda yöresel ürünlerle hazırlanmış güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası traktör romörkü ile ormaniçi çalı çırpılı yollardan tangur tungur yükselerek 9 Km uzaklıktaki Halacoluğu Yaylasına gidip öğle yemeği yiyeceğimiz alanda iniyoruz. Kısa süreli dinlenme ve hazırlık sonrası 1650 metredeki tepeye kadar yürüyerek çıkıp etrafı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Farklı bir rotadan yürüyerek yemek yiyeceğimiz alana geliyoruz. Mangalda sucuk menüsü, karpuz ve çay-kahve ikramıyla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra çimler üzerinde siesta yapıyoruz. İsteğe bağlı olarak farklı bir rotadan muhteşem parkurumuzda 9-11 Km uzaklıktaki Taşçılar Göletine kadar doğa yürüyüşü yapıyoruz. Gölette bir süre dinlendikten sonra bizi bekleyen aracımıza binip çiftliğe dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek at biniyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası restoranda keyfili sohbetler yapıyoruz. Geceyi Çiftlikevi’nde geçiriyoruz.
Saat: 07.00’de kalkıp doğal bir ortamda yöresel ürünlerle hazırlanmış güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp Çiftlikevi’nden ayrılıp yola çıkıyoruz. Daday üzerinden kuzey, kuzey-batı yönünde yolumuza devam edip Azdavay’a gidiyoruz. Aşıklar Köprüsünü görüp gezdikten sonra Aracımızın gideceği son noktaya gidip kalan bölümü yürüyerek Çatak Kanyonu’nun Seyir Terası’na gidiyoruz. Muhteşem güzellikteki kanyonu doyasıya seyredip fotoğraf çektikten sonra aynı yoıldan dönerek aracımıza binip Horma Knayonu’nun girişine gidiyoruz. Düzenlenmiş  ahşap zeminli patikada belli bir yere kadar gidip seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası geri dönüp aracımıza biniyoruz. Pınarbaşı üzerinden yolumuza devam edip Ilıca Köyü’ne gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten suya girmek isteyen arkadaşımız üstlerini değiştirdikten sonra yürüyerek Şelale’ye gidiyoruz. Fotoğraf çekimi ve isteğe bağlı suya girme molası sonrası yürüyerek aracımızın yanına geliyoruz. Çay-kahve molası sonrası hareket edip Valla Köyü’ne gidiyoruz. Valla Kanyonu Seyir Taerası’na kadar yürüyüp seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası aynı yoldan geri dönerek çay-kahve molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası saaT. 18.00’de hareket edip Pınarbaşı-Eflani-Safranbolu-Karabük-Eskihisar-Gerede üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saa: 23.00’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

30 Temmuz 2020 Ağustos Cumartesi gecesi saat: 07.00 Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi’nde Hareket ediyoruz.

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi : 07.00
Milli Kütüphane Önü : 07.05
Armada Önü : 07.10
Kentpark/Cepa : 07.15
Beşevler Kavşağı : 07.20
AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 07.25
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 07.30
Aydınlıkevler Kavşağı : 07.35
Altınpark Önü : 07.40

–  Özel araçla ulaşım,
–  Araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları,
–  2 Gece Yarım Pansiyon,
–  2 Akşam Yemeği,
– 2 Kahvaltı,
– 2.Gün öğle yemeği,
–  Traktör ile Yayla transferi,
–  TURSAB Seyahat Sigortası,
–  Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati,
–  Rehberlik Hizmetleri,

–  Milli Park giriş ücretleri.

– Kişisel harcamalar,
– Yemeklerde alınacak su hariç diğer içecekler,

– 1. Ve 3. Gün öğle yemeği,

– At, binme, Atv sürme vs gibi ekstra turlar,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton(isteğe bağlı), karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve Kurum çalışanları için,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

Yorumlar

Yorum yok
Sadece turlarımıza katılanlar yorum yapabilir
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by