Phellos-Limanağzı-Üzümlü-Kekova Etabı

945₺

Likya Yolu, Türkiye’nin uzun mesafeli yürüyüş parkurları arasında ilk sırada yer almakta olu, Dünya!nın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biridir. Işık Ülkesi anlamına gelen Likya’nın batı sınırı olan Fethiye’den başlayarak, Pamfilya’nın sınırları içerisinde yer alan Antalya’ya kadar uzanan ve Teke Yarımadası’ndaki patikaların İngiliz asıllı Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplamda yaklaşık 550 Km uzunluğa sahip olan bu parkurlar Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini günümze ulaştırmakta ve bizlere yaşatmaktadır. Likya Yolu rotaları üzerinde; Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra ve Phaselis gibi Likya Birliği’ne ait önemli antik şehir ve yerleşimler bulunmaktadır. Sizleri Kaş, Kalkan, Saklıkent, Kekova Patara arasında yapacağımız bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Antalya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  22/10/2020
  Pazar
  25/10/2020
 • Yetişkin
 • 945₺

Kaş Likya Yolu Etapları

Doğa Yürüyüşü

Phellos-Limanağzı-Üzümlü-Kekova Etabı

22-25 Ekim 2020 2020

3 Gece 4 Gün

Oda+Kahvaltı

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Korkuteli-Elmalı-Finike-Demre üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Kaş’a gidip güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Hazırlıklarımızı yapıp aracımıza binerek Gökdere Köyü’ne gidiyoruz. Aracımızdan inerek hazırlık sonrası Phellos’tan başlayarak; toplamda 8 km’lik 3 saat süreli Antik Likya Yolu’nun Phellos-Antiphellos-Kaş Etabı’nı yürüyoruz. Muhteşem Akdeniz ve Kaş manzarası eşliğinde sürekli inerek yürümeye devam edip Kaş’ta etkinliğimizi bitirerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi servest olarak yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası kumanyalarımızı aldıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugün Likya yolu etabımızda 5-6 saat süreli olarak yaklaşık 14-15 km yürüyeceğiz. Muhteşem Akdeniz manzarası eşliğinde Kaş-Limanağzı’nı yürüdükten sonra Çetikli’den geçip Üzümlü’ye gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek Kaş’a/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi serbest olarak Kaş’ta yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Sahilkılıç Köyü’ne gidiyoruz. Yaklaşık 10 Km ve 3 saat süreli Likya Yolu etabımızda Sahilkılıç Köyü’nden yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşün sonuna doğru Likya Mezarları/Lahitleri size başka bir dünyada olduğunuzu hissettirecektir. Yürüyüşümüze devam edip Aperlai’de yürüyüşümüz tamamlıyoruz. İstağ bağlı olarak öğle yemeğimizi Ramazan Abi’nin restoranında balık ana menüsü ile afiyetle yedikten sonra teknemize binip Kekova’ya gidiyoruz. Akvaryum ve Tersane Koyları’nda yüzme molası verdikten sonra batık şehir Simena’ya gidiyoruz. Seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Kaleköy’e gidiyoruz. Kale gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası teknemizle Jeimiussa/Üçağız Limanı’na gidiyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi serbest olarak yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ve Kaş’tan ayrılıp yola çıkıyoruz. Kaş-Burdur-Afyonkarahisar üzerinden yolumuza devam edip akşam saat: 19.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

21 Ekim 2020 Çarşamba günü, saat 21.30’da Kızılay’da İzmir/Kumrular Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

— 4 Kahvaltı,

— Kaş’ta Otelde 3 gece konaklama

— 2 Kumanya öğle yemeği,

— Tekne Turu,

–  Tüm çevre gezileri,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri

— İki kişilik odalarda konaklama.

— Tekne turu günü ve son gün öğle yemeği,

— Tüm akşam yemekleri,

— Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

— Kişisel harcamalar,

Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabani yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

 

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, : 21.30
Milli Kütüphane Önü : 21.35
Armada Önü : 21.40
Cepa/Kentpark arası : 21.45
Bilkent Köprü Altı : 21.45
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı : 21.50
Ümitköy Köprü Altı : 21.55
Gordion Yan Yol : 22.00
Korukent Otobüs Durağı : 22.05
Yaşamkent/BP Önü : 22.10

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by