Trenle Gidiş Uçakla Dönüş

4 Gece 5 Gün

Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

1595₺

Çocuk Gezgin Fiyatı; çocuk yaşı ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterdiği için lütfen bizimle irtibata geçin.

0 312 425 85 25

Bilgileri Kontrol Edin

Uygun
Müsait değil
Seçilmiş
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: 25
Lokasyon: Türkiye, Kars
Derece:

Tur Detayları

Uçak ile Gidiş Dönüşlü Kars-Ani-Çıldır-Sarıkamış Gezisi

Sarıkamış-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü-Kars

02-05 Mart 2021

09-12 Mart 2021

16-19 Mart 2021

3 Gece, 4 Gün

Yarım Pansiyon

 •    — Havaalanı transferi(4),   — 4 yıldızlı otelde 3 gece konaklama,– 3 Akşam yemeği,– 3 Kahvaltı,– Tur süresince konforlu ulaşım aracı,

     — Çıldır Gölü Transferi,

  — Tüm çevre gezileri,

  —  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

  — Türsab Seyahat Sigortası,

  –  Rehberlik Hizmetleri

 •   — Ankara-Kars, Kars-Ankara arası Anadolujet ile ekonomi sınıfı uçak bileti,– Kişisel harcamalar,–Tüm öğle yemekleri,–Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,–Dönüş havaalanı transferi,

  – Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

  — 4.Gün Akşam Yemeği.

 • İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi : 09.30
  Milli Kütüphane Önü : 09.35
  Armada Önü : 09.40
  Kentpark/Cepa : 09.45
  Beşevler Kavşağı : 09.50
  AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 09.55
  Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 10.00
  Aydınlıkevler Kavşağı : 10.05
  Altınpark Önü : 10.10

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı    müzelere ücretsiz giriş   yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler. Türkiye İş Bankası’nın Maximum Kartı’nın Müzekart özelliği kaldırılmıştır.

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, mevsime uygun koruyucu giysi, aksesuar, bere, eldiven, kaşkol, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

1.GÜN: ANKARA-KARS

Sabah saat: 09.30’da İzmir/Kumrular caddesi köşesinde buluşup transfer aracımızla hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’ne gidip bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7090 sefer sayılı uçağına binip saat: 12.10’da Kars için havalanıyoruz. 1.35 dakika süreli uçuş sonrası saat: 13.45’te Kars Harakani Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. 40 Km yol aldıktan sonra Sarıkamış’a gidip isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Teneke Mahallesi’ne gidip; kana, cana ve şehide doymuş, donmuş topraklar olan Sarıkamış’ta; Yukarı Şehitlik Anıtı, Cer Atölyesi kalıntıları, Katerina Av Köşkü gezileri sonrası Yanık Kilise/Kazım Karabekir Camii’sini görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra hareket edip Cıbıltepe’de bulunan Kayak Tesisleri’ne gidiyoruz. Zaman kalması durumunda liftleri kullanarak Üstkafe’ye kadar çıkıp bembeyaz doku içinde gezinti yaparak fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra aynı sistemle inişe geçip aracımıza binerek Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Allahuekber Dağı Şehitlik Anıtı’nı görüp fotoğraf çektikten sonra hareket edip Kars’a/Otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

2.GÜN: KARS-ANİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARS

Saat: 07.15’te erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 09.00’da aracımıza binerek 40 Km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy la tarihlenen Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. M.S. 7/8 yy. a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde de yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; M.S. 7/8 yy a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Aziz PRKTICH/Halashar Kilisesi, Hamam kalıntıları, Tigran Honents/Resimli Kilisesi, Büyük Katedral/Fethiye Camii, Selçuklular’ın Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebul Menucehr Camii’si, Aziz KRIKOR Şapeli/Küçük Kilise, Gajik Kilisesi, Havariler Kilisesi/Selçuklu Kervansarayı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi gezileri sonrası çıkışta vereceğimiz kısa süreli dinlenme, çay-kahve ve alış-veriş molası sonrası hareket edip Kars-Arpaçay-Çanaksu/Gemervan-Doğruyol üzerinden yolumuza devam ederek Kars-Ardahan platosunda 1950 metrede bulunan Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin ikinci en büyük gölü olan Çıldır Gölü tektonik/çöküntü bir göl olup bünyesinde tatlı su barındırır. Aatalay Abi’nin yerinde isteğe bağlı olarak Çıldır Gölü’nden çıkan sarı balık ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası kışın buz tutan Çıldır Gölü üzerinde serbest gezinti, atlı kızak ve jet ski turları sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek Kars’a/otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek canlı müzik çalınan Kafe’ye gidip Kars’ta ve gezide olmanın keyfini çılarıyoruz. Etkinlik sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

3.GÜN: KARS

Saat: 07.15’te erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 09.00’da hareket ederek Kars turumuza başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; Aleksandır Nevski Kilisesi/Fethiye Camii, Kafkas/Kanlı Tabya ve Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra Kale Mahallesi’ne gidip eski Kars dokusu içinde yer alan; Kümbet Camii/Havariler Kilisesi, Evliya Camii ve Harakani Türbesi gezisi ve ziyaretleri sonrası isteğe bağlı olarak yürüyerek Kale’ye çıkıyoruz. Kale’deki birimleri görüp gezdikten şehri seyredip fotoğraf çekiyoruz. Aynı yolu yürüyerek indikten sonra Kars Çayı üzerinde bulunan Karahanoğlu Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını dışarıdan gördükten sonra aracımıza binerek Kars çayı akışı yönünde yolumuza devam ediyoruz. Eski tabya, mezbaha yapılarını gördükten sonra Köprü üzerinde fotoğraf çekiyoruz. Dönüşte namık kemal Evi ve Mazlum Ağa Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra isteğe bağlı olarak kaz ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında Rus’ların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak, Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı Tahtdüzü bölgesinde dışarıdan göreceğimiz yapılar arasında yer alan; Hekim Evi/Opera Binası, İsmet İNÖNÜ İlk Öğretim Okulu, Kar’S Otel, Sağlık Müdürlüğü ve Azerbeycan Konsolosluğu Binaları, Valilik ve Deftardarlık Binalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Gazi Ahmet Muhtar Paşa Evi’ni görüp geziyoruz. Bir Kafe’de vereceğimiz serbest zaman ve çay-kahve molası sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek Kafkas Halk Dansları etkinliğini izliyoruz. Etkinlik sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi otelimizde geçiriyoruz.

 

4.GÜN: KARS-ANKARA

Sabah saat: 08.00’de kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımzıı toplayıp aracımıza yükleyerek saat: 09.30’da hareket ediyoruz. Kars şehir merkezinde yapacağımız Kars’a özgü yöresel ürün ve peynir alış verişi sonrası Beyrut Kafe’de çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası saat: 13.00’te hareket ederek kısa süreli yolculuk sonrası Kars Harakani Havaalanı İçhatlar Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in işlemleri ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7091 sefer sayılı uçağına binip saat: 14.25’te Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 45 dakika süreli uçuş sonrası saat: 16.10’da Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek kısa süreli yolculuk sonrası Ankara’ya gelip ara duraklarda katılımcılarımızı bırakarak Kumrular/İzmir caddesine gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by