Beypazarı

90₺

Günübirlik Beypazarı, Kocadere Doğa Yürüyüşü

30 Ocak 2021 Cumartesi

Pandemi sürecinin ve kısıtlamanın hala yürürlükte olduğu bu günlerde belkide sezonun ilk kar yağaşına denk gelerek Beypazarı Kocadere Vadisi’nde sizlerin katılımı ile doğa yürüyüşü yapmak istiyoruz.
Ankara’nın 100 Km uzağında yer alan Beypazarı İlçesi sınırları içinde yer alan Kocadere kolay üstü bir parkur olma özelliğine sahip. 1 aydan beri yürümüyor olmanın bilinciyle parkurumuzu kolay sayılabilecek bir parkur olmasına özen gösterdik.10-12 Km süreli etabımızı zaman ve koşullara göre biraz uzatabilmemiz mümkün olacaktır.
Etkinliğimizi Kozalan Köyü yolu üzerinde bulunan bir tesiste bitirerek sizlere ekmek arası sucak, ayran ve özenle hazırlanmış sıcak şarap ikramı yapmak istiyoruz.
Kocadere Vadisi’nde 10-12 Km doğal parkurlarda doğa yürüyüşü yaparak hoşça zaman geçirmek istiyoruz. Ve yürüyüş sonunda da Kafka Tur mutfağından özenle hazırlanmış ekmek arası sucuk+ayran ve sıcak şarap servisi siz geldiğinize hazır olacaktır. Afiyetle yiyebilirsiniz.
Zamanı ve koşulların uygun olup şehirden kaçarak doğada olmayı, yürmek isteyen ve yürümeyi özleyen, ve fotoğraf çekmek isteyen arkadaşlarımızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

Tur Programı

Günübirlik Beypazarı, Kocadere Doğa Yürüyüşü


30 Ocak 2021 Cumartesi

 

Saat: 08.00’da Kumrular/İzmir Caddesi köşesinden hareketle başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Ayaş-Beypazarı yoluna girerek Ayaş’ta vereceğimiz kısa süreli çay-çorba molası sonrası yolumuza devam edip Beypazarı’na gidiyoruz. İnözü Vadisi yoluna girerek Anadolu’da bir çok örneği görülen Yediler Türbesi’nde aracımızdan iniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası Kocadere Vadisi’ne gierek vadnin sağ yüzndeki patika oluşumlarını kullanarak yürümeye ve yükselmeye devam ediyoruz. Ağrılıklı meşe örtüsü ve karışık bitki dokusuna sahip Vadi yamacından kısa molalarla yürüyerek açık eski bir hayvan barınağında mola veriyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yürümeye devam Kocadere Vadisi’nden çıkıp zikzaglı patikaları kullanarak batı yönündeki başka bir vadiye giriyoruz. Orman içi yol ve patikaları kullanarak saat: 16.00 civarında yol üzerindeki bir tesiste etkinliğimizi bitiriyoruz. Kafka Tur mutfağından özenle hazırlanan ekmek arası sucuk+ayran ve sıcak şarap servsisi ile doğada ve yürüyüşte olmanın keyfini çıkarıyoruz. bediyoruz. Renk Senfonisi sunumuyla muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekerek Ören Yaylası yönünde yürümeye devam edip toplamda 12-13 Km uzunluğundaki parkurumuzu saat: 15.30 civarında Ören Yaylası’na gelerek tamamlıyoruz. Kafka Tur mutfağından özenlke hazırlanmış ekmek arası sucak+ayran menüsü ile akşam üstü yemeğimizi yedikten sonra hareket edip kısa süreli yolculuk sonrası Beypazarı’na geliyoruz. Havuç Meydanı’nda 45 dakika süreli serbest gezi ve alış veriş molası sonrası saat: 1730’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Ayaş-Yenikent üzerinden yolumuza devam edip saat: 19.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

30 ocak 2021 Cumartesi, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, 08.00

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat: 08.00
Milli Kütüphane Önü: 08.05
Armada Önü: 08.10
Cepa/Kentpark arası: 08.15
A City Önü: 08.25
Batıkent/Jandarma Karşısı: 08.30
Giyim Dünyası: 08.35
Optimum Outlet karşısı: 08.40

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun oturmalı özel tur aracı,

– Tüm çevre gezileri,

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,

– Rehberlik Hizmetleri.

– Kumanya öğle ve akşam yemeği,
– Kişisel harcamalar.

Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste sosyal mesafe kuralını denetleyerek 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 40-50  dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, öğle yemeği için kumanya, karbonhidratlı yiyecekler, kullanılan malzeme ve kişisel ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, en az 1.5 litre su.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Ankara
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  30/01/2021
  Cumartesi
  30/01/2021
 • Yetişkin
 • 90₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by