• 0 312 425 85 25
  • admin@kafkatur.com.tr

Amasra

150₺

Aranızda Amasra’ya gidenleriniz oldukça fazladır. Hem de bu olasılık birden fazla olabilir. Hele dönem balık sezonu ise Amasra’ya gitmek için bir nedeniniz daha var demektir. 17 Ekim 1461’de Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılan Amasra, Çeşm-i Cihan olma özelliğinden bir hayli uzaklaşmış olsa da hala görülmeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Eski bir Bahriye Mektebi olan Amasra Arkeoloji Müzesi, Amasra’ya özgü salata ve yeni sezonun nefis balıkları, Ceneviz Kalesi içinde yer alan yerleşimler, Fatih Camisi, Küçük Kilise, Büyük Liman, ünü Amasra ile eşdeğer olan Çekiciler Sokak, yöresel, organik ürünlerin satıldığı Galla/Kadınlar Pazar görülmeye değer yerer arasında bulunmaktadır. Yaz aylarının kendini hissettirdiği bu dönemde Amasra’yı görmek balık yemek ve Amasra’da gezintiler yaparak eski Ceneviz yerleşimini tanımak için sizi bu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Uygun
Müsait değil
Seçilmiş
Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Amasra
Derece:

Günübirlik Amasra Gezisi.
01 Ağustos 2020 Cumartesi.

Tur Programı

Sabah 07.00’de Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Mengen-Devrek-Bartın üzerinden yolumuza devam edip saat: 11.45’te dünyanın gözü Çeşm-i Cihan Amasra’ya gidiyoruz. Amasra’ya girerken yol üzerinde; Roma dönemine ait bir yol anıtı olma özelliğine sahip Kuşkayası’nı gezip fotoğraf çekiyoruz. Amasra Arkeoloji Müzesi’ni görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Amasra’nın tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklerini tanımak için sırasıyla; Ceneviz Kalesi içinde yer alan; Kemere Köprüsü, eski Deniz Feneri, Karanlık Kapı, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kaleiçi Evleri, Fatih Camisi ve Küçük Kilise’yi dışarıdan görüp geziyoruz. Daha sonra Büyük Liman’a inerek yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler Sokaktaki çarşıda kendimiz ve sevdiklerimiz için alış veriş yapıyoruz. Sebze ve meyvelerin yanı sıra yöresel yiyeceklerin de satıldığı Galla/Kadınlar Pazarı’nda isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra saat 17.00’te Amasra’yı güzellikleriyle baş başa bırakarak bu şirin ilçeden ayrılıyoruz. Bartın-Mengen üzerinden yolumuza devam edip saat 22.00-22.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka etkinliğinde buluşmak dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

01 Ağustos 2020 Cumartesi günü, Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi, Saat: 07.00

Neler Dahil:

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

— Araçta, kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramı,

— Tüm çevre gezileri,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Rehberlik Hizmetleri.


Neler Hariç:

— Öğle yemeği,

— Akşam yemeği,

–  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

— Tüm içecekler ve kişisel harcamalar,

Sizi Nerden Alalım:


İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, : 07.00
Milli Kütüphane Önü : 07.05
Armada Önü : 07.10
Cepa/Kentpark arası : 07.15
A City Önü : 07.25
Batıkent/Jandarma Karşısı : 07.30
Giyim Dünyası : 07.35
Eryaman Anayol Köprü Üstü : 07.40
Göksu Göleti Önü : 07.45

Yanınıza Alın:

Mevsime uygun koruyucu giysiler, şapka, panço/yağmurluk, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, kullanılan ilaçlar ve malzemeler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.

Etkinlik Notları:

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
• yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Yorumlar

Yorum yok
Sadece turlarımıza katılanlar yorum yapabilir
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by