Kazan

90₺

Yaz döneminde farklı bir yürüyüş etabı ile birlikte doğa yürüyüşü yapacağız. Boş çeşmeli, orman dokulu, dağ çıkışlı ve sırt hattından yürüyüş içeren ve Kazan İlçesi sınırları içerisinde yer alan 1860 Metre yüksekliğindeki Hıdır Dağı’na çıkarak keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız. Toplamda 16 Km uzunluğa sahip olan yürüyüş etabımıza doğa yürüyüşü deneyimi olan ve bu mesafeyi yüryeebilecek tüm doğaseverler ve yürüyüşseverler katılabilir. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Ankara
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  07/03/2021
  Pazartesi
  08/03/2021
 • Yetişkin
 • 90₺

Kazan, Esenler-Hıdır Dağı-Tekkeköyü Doğa Yürüyüşü
07 Mart 2021 Pazar

Tur Programı

Sabah saat: 08.00’de Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra E5 Karayolu’nda girip uygun bir tesiste isteğe bağlı olarak çay-çorba molası verdikten sonra hareket edip Kazan üzerinden yolumuza devam edip Esenler Köyü’ne gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Esenler Köyü’nden başlayan yürüyüş etkinliğimiz 1860 Metre yüksekliğindeki Hıdır Dağı’na doğru olacak. Karlarla kaplı yer yer orman ve açık alanlardan yürüdükten sonra öğle saalerinde Hıdır Dağı Zirvesine çıkıyoruz. Etrafı doyasıya seyredip fotoğraf çektikten sonra önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Tekke Köyü yönünde inerek yürümeye devam edip saat: 16.30 civarında 14 Km mesafeli etkinliğimizi bitiriyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek saat: 18.00 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

07 Mart 2021 Pazar, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, saat: 08.00

Neler Dahil:


— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,
– Tüm çevre gezileri,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
– Rehberlik Hizmetleri

Neler Hariç:


– Öğle yemeği,
– Kişisel harcamalar ve akşam yemeği.

Sizi Nerden Alalım:


İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat : 08.00
Milli Kütüphane Önü : 08.05
Armada Önü : 08.10
Cepa/Kentpark arası : 08.15
A City Önü : 08.25
Batıkent/Jandarma Karşısı : 08.30
Giyim Dünyası : 08.35
Eryaman Anayol Köprü Üstü : 08.40
Göksu Göleti Önü : 08.45

Etkinlik Notları:


Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste sosyal mesafe kuralını denetleyerek 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 40-50 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz

Yanınıza Alın:


Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, öğle yemeği için kumanya, karbonhidratlı yiyecekler, kullanılan malzeme ve kişisel ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, en az 1.5 litre su.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by