Ergan Dağı

1650₺

Doğu illerimizde bembeyaz kar örtüsünün hakim olduğu Erzincan Ergan Dağı’nda kurulu bulunan Kayak Tesisileri popüler olmadığında olsa gerek çoğu kimse tarafından bilinmez. Oysa gerek ulaşım olanakları , gerek Erzincan’daki konaklama tesisleri ve gerekse Ergan Dağı’ndaki pist ve mekanik sistemlerle sizlere mükemmel bir kayak olanağı sunacaktır. Bilinen Kayak Merkezlerindeki aşırı yoğunluk göz önüne alındığında Ergan Dağı’nınm nerdeyse bomboş olduğunu göreceksiniz. Üstelik kayak kiralamadan mekanik lift ücretleri ile yeme içme fiyatlarınında bilinen yerlerden oldukça aşağıda olduğunu göreceksiniz.
Bu etkinlikte Erzincan şehir merkezinde iyi bir otelde konaklama yaparak Ergan Dağı’nda keyfinize göre kayak yapmanın tadını çıkaracaksınız. Ankara’dan Havaalanı transferi ile başlayacak etkinliğimiz uçak bileti dahil yarım pansiyon içerikli olaraksizlere sunulmaktadır.
Bambaşka bir doğada, farklı bir coğrafya, mükemmele yakın kayak pisti ve mekanik sistemleri olan Erzincan Ergan Dağı’nda kayak yapmayı düşünüyorsanız bu etkinlik tam size göre. Bekliyoruz, davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Erzincan
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  25/02/2021
  Pazar
  28/02/2021
 • Yetişkin
 • 1650₺

Anadolujet İle Gidiş Dönüşlü

Erzincan Ergan Dağı Kayak Gezisi

25-28 Şubat 2021

3 Gece, 4 Gün

Yarım Pansiyon Plus

Sabah saat: 06.45’te Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup transfer aracımıza binerek hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’ne gidip; bilet, Check-in ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7078 sefer sayılı uçağına binip saat: 09.10’da Erzincan için havalanıyoruz. 1.20 dakika süreli uçuş sonrası saat: 10.30’da Erzincan Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binip Erzincan Şehir merkezindeki otelimize gidip odalarımıza yerleşmeden kayak için kıyafet değişikliği yaptıktan sonra transfer aracımıza binerek 25 dakika süreli yolculuk sonrası Erzincan’daki otelimzie gelip odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Erzincan’da geçiriyoruz.

Etkinliğimizin ikinci ve üçüncü günlerini tamamını kayak yapmak için kullanıyoruz. Sabah saat: 07.15’te kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 08.30’da transfer aracımıza binerek Ergan Dağı kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Tam gün kayak yaptıktan sonra 16.30’da transfer aracımzıa binip Erzincan’a/otelimize gelip odalarımızda dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi afiyetle otelimizde yiyoruz. Geceyi Erzincan’da geçiriyoruz.

Saat: 07.15’te kalkıp Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yapark güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 08.30’da transfer aracımıza binerek hareket ediyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası Ergan Dağı’na gidip öğleye kadar kayak yapıyoruz. Saat: 12.00’de etkinliğimizi bitirip dönüş hazırlığımızı tamamlayarak saat: 12.30’da Erzincan’a harelet ediyoruz. Otelimizegelip kıyafet değilikliği yaptıktan sonra saat: 13.30’da Erzurum için hareket ediyoruz. Tercan-Aşkale üzerindne yolumuza devam edip toplamda 190 Km ve 2.5 saat süreli yolculuk sonrası Erzurum Havaalanı İçhatlar Terminali’ne gidip; bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7071 sefer sayılı uçağına binerek saat: 17.30’da Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 20 dakika süreli uçuş sonrası saat:19.00’da Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Ara duraklarda katılımcılarımızı bırakarak Kumrular Caddesi’ne gelip İzmir Caddesi köşesinde etkinliğimizi bitiriyoruz.. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

25 Şubat 2021 Perşembe, İzmir/Kumrular/İzmir Caddesi köşesi, Saat: 06.45

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi : 06.45
Milli Kütüphane Önü : 06.50
Armada Önü : 06.55
Kentpark/Cepa arası : 07.00
Bahçelievler Kavşağı : 07.05
AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 07.10
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 07.15
Aydınlıkevler Kavşağı : 07.20
Altınpark Önü : 07.25

   — Havaalanı transferi(4),

   — 4 yıldızlı otelde YARIM PANSİYON PLUS içeriği ile 3 gece konaklama,

— 3 Akşam yemeği,

— 3 Kahvaltı,

— Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri

  — Ankara-Erzincan, Erzurum-Ankara arası gidiş-dönüş Anadolujet ile ekonomi sınıfı uçak bileti,

– Kişisel harcamalar,

— Kayak aktivitesi için gerekli her türlü malzeme ve giysiler,

— Son gün öğle ve akşam yemeği..

Dağ koşulları ve kayak sporu için her türlü giysi ve aksesuarlar, bere, eldiven, kayak/snowboard takımı, kayak giysisi, kişisel kullanım malzemeleri,  koruyucu giysiler, sırt çantası,  yağmurluk ve fotoğraf  makinası ve aksesuarları.

Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve Kurum çalışanları için,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by