Karadeniz

1295₺

4 Gece Konaklamalı
DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU
Programı

1.Gün Ankara, Ordu, Giresun, Trabzon

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Sungurlu-Merzifon-Kavak-Çarşamba-Ordu-Giresun üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabahın erken saatlerinde Trabzon’a varıyoruz.

 

2.Gün Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Maçka, Sümela Manastırı
Restoranda yapacağımız kahvaltı sonrası hareket edip, 4000 yıl öncesinde kurulmuş Trapezus/Trabzon’daki gezimize; Kommenos Krallığı/Uygarlığı en önemli eserlerinden biri sayılan, 13. Yy.’da inşa edilmiş ve Osmanlı İmparatorluğu zamanında, 1572 tarihinde Camii’ye dönüştürülen Ayasofya Müzesine geliyoruz. Kutsal bilgelik anlamına gelen Hagia Sophia/Ayasofya Kilisesi/Müzesini/Camii’sini rehber eşliğinde görüp geziyoruz. Gezi sonrası sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye gümüş işleme işçiliğinin tanıtılması ve isteğe bağlı gümüş alış veriş molası verdikten sonra Kent Tarihi Müzesini geziyoruz. Gezi sonrası aracımıza binerek Soğuksu Mevki’nde bulunan Atatürk Köşküne gidiyoruz. Ulu Önderimiz Atatürk’ün bütün mal varlığını Türk Milletine armağan ettiği, vasiyetinin bir bölümünü yazdığı Köşk gezisi ve fotoğraf çekimi sonrası hareket edip Maçka üzerinden yolumuza devam edip toplamda 41 Km yol aldıktan sonra Kınalıköprü Mevkii’ne gidip isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası hareket edip yedikten hareket edip 5 Km yol aldıktan sonra Altındere Milliparkı’na gidiyoruz. Yeşilin binbir tonu arasında ve muhteşem bir doğal güzellik içinde 1300 m yükseklikte Karadağ’ın eteklerinde doğal kayalara inşa edilmiş, yapımı M.S. 375-395 yılları arasına tarihlenen Panagia/Meryem Ana/Sümela/Teodosius Manastırı’na orman içi patikalardan ve zigzaglı yollardan tırmanarak çıkıyoruz. Manastır’a varıp rehberimizden bilgiler aldıktan sonra aynı yolu yürüyerek iniyoruz. Dileyenler araç yolunu kullanarak araç ile çıkıp inebilirler. Etkinlik sonrası çay-kahve, gezinti ve serbest alış veriş molası sonrası hareket edip Maçka’daki otelimize gidiyoruz.

 

3.Gün Maçka, Uzungöl, Rize, Ayder Yaylası, Karester yaylası
Erken  Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek. Sürmene’ye gidiyoruz. Bir Çay Fabrikası’na giderek; çayın dalından bardağa kadar giden öyküsünü yetkililerin anlatımı ile öğrendikten sonra ikram edilen çayları afiyetle yudumluyoruz. İsteğe bağlı alış veriş molası sonrası hareket edip Sürmene denince ilk akla gelen ögelerden olan Sürmene Bıçağı atölyesine gidiyoruz. Ustasından alacağımız bilgiler sonrası isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra hareket edip Of-Çaykara üzerinden yolumuza devam edip Uzungöl’e gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme ve hazırlık sonrası yerel araçlara binerek Lustra ve Karastel Yaylaları turu için hareket ediyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte önce Lustra sonra Karaster Yaylası’na gidiyoruz. Yaklaşık 2000 m rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler sırasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürünü yakından tanıma olanağı buluyoruz. Uzungöl’ü en yüksek noktadan kuşbakışı muhteşem manzarasını seyredip fotoğraf çektikten sonra dönüşe geçiyoruz. Serbest zaman içinde isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra göl çevresinde gezinti yaparak İnan Tesisleri içerisinde yer alan Ağaç Müzesi’ni görüp gezdikten sonra hareket ediyoruz. Yol üzerinde kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan Hapsiyaş Köprüsü’nde fotoğraf molası verdikten sonra hareket edip Rize-Çayeli-Çamlıhemşin üzerinden yolumuza devam edip Fırtına Vadisi boyunca yol alıp dünyadan mutlak korunması gereken ılıman yağmur ormanlarından geçerek yeşilin binbir tonu içinde bulunmanın keyfiyle yol alıp 1250 metre yükseklikteki Ayder’e/otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Dileyen katılımcılarımız yemek sonrası serbest gezi ve kaplıca etkinliği yapabilirler. Geceyi Ayder’de geçiriyoruz.

 

4.Gün Maçka, Rize, Artvin, Hopa, Sarp, Batum, Rize, Ayder
Erken kahvaltı sonrası hareket edip Çamlıhemşin-Ardeşen-Fındıklı-Arhavi-Hopa üzerinden yolumuza devam edip Sınır Kapısı’na gelip T.C. Kimlik numarası yazılı yeni Nüfus Cüzdanlarımız ile ülkemizden çıkış yapıyoruz. Yaya olarak Gürcistan’a giriş yaparak zengin Gürcü kültürü ve doğası ile tanışıp Merhaba demeye hazırız artık. Andrew Heykeli önünde durup grup anısı fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip Hz. İsa’nın 12 Havarisi/Yardımcısından biri olan Saint/Aziz Mathias’ın anıt mezarının bulunduğu, Roma dönemine ait ve Osmanlı döneminde de kullanılan Gonio/Apsaros Kalesini görüp fotoğraf çektikten sonra Batum’a doğru yolculuğumuz devam ediyor. Ülkemizde, Bayburt’tan doğup keskin kavisler yapıp deli dolu akarak Batum yakınlarında geniş bir delta oluşturarak denize dökülen Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsünü gördükten sonra 14 Km yol alıp Acara Özerk bölgesinin başkenti Batum/Batumi’ye gidiyoruz. Panoromik Batum turu sonrası Ünlü Argonat Efsanesine konu olmuş Altın Post Heykelini görüp gezdikten sonra Meryemana Katedral’ini ziyaret ediyoruz. Acara Etnoğrafya/Sanat müzesi gezisi sonrası Gürcü mutfağına özgü lezzetlerle Türk damak tadına uygun bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Batum’un kuzey doğrusunda/Chakvi bölgesinde yer alan ve 19 yy’da Rus Botanikçi Krasnow tarafından kurulan, üçbinin üzerinde bitki çeşitliliği ile dünyanın en büyük ikinci botanik bahçesi konumunda olan Batumski/Botaniçiski Sad-Batum Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Batum şehir merkezinde; Türk Mahallesi ve Osmanlı yapısı Orta Camii ziyareti sonrası Drama/Opera Binasını dıştan görüp geziyoruz. Kısa süreli alış veriş molası sonrası Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Ay Saati, Piazza Meydanı gezileri sonrası Batum’dan ayrılıp hareket ediyoruz. Acara’dan çıkış yaptıktan sonra isteğe bağlı Free Shop’ta isteğe bağlı alış veriş yapıyoruz. Ülkemize giriş işlemleri sonrası yola çıkıp kısa aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Ayder’deki otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Ayder’de geçiriyoruz.

 

5.Gün Ayder Yaylası,Zilkale, Palovit şelalesi, Şenyuva Köyü,Giresun
 Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak hareket edip Kalegon Mevkii’ne gidip Gelintülü Şelalesi fotoğrafı çektikten sonra hareket edip Çamlıhemşin’e doğru yol alıp Hala Deresi’nde duruyoruz. Ata yadigarı Hala Kemerli Köprüsü’nü görüp fotoğraf çektikten sonra “ Renk Senfonisi ve Bulutların Ülkesi “ olarak tanımlanan Çamlıhemşin’den geçerek Şenyuva/Çinçiva Köyü’ne gidiyoruz. Çat vadisi içerisinde yer alan, 1690 lı yıllarda inşa edilen bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsü’nde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası Fırtına kenarında bulunan Kafe’lerde çay-kahve ve sütlaç molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip. Kaçkar Dağları Milli parkı sınırları içerisinde ve Fırtına Irmağına hakim bir noktada yer alan Zilkale’ye gidiyoruz. Rum-Pontuslular zamanında sarp bir kaya üzerine inşaa edilmiş, yol kontrol noktası, konaklama yeri ve ileri karakol gibi misyonlar üstlenen tarihi Zilkale’yi görüp gezdikten sonra yolumuza devam edip Palovit Vadisi’nde yer alan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelale gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası geriye dönüp Çat Vadisi içinde yer alan Şimşir Ormanları’na gidiyoruz. Kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Çamlıhemşin çıkışındaki Dere kenarı restoranlarının birinde isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Pazar-Rize-Trabzon üzerinden yolumuza devam edip Giresun’daki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Giresun’da geçiriyoruz.

 

6.Gün Giresun,Ordu, Yason Burnu, Samsun, Ankara
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak hareket edip 50 Km yol kat ettikten sonra Ordu’ya gidiyoruz. Teleferik İstasyonuna gidip 8 kişilik kabinlere binerek Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarasını seyredip çay-kahve molası eşliğinde fotoğraf çektikten sonra teleferikle inip aracımıza binerek yola çıkıp 15 Km yol aldıktan sonra Perşembe’ye gidiyoruz. Yason Burnu’na gidip Yason Kilisesi’ni dışarıdan görüp fotoğraf çektikten sonra hareket edip Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Terme’de isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Samsun’a gidiyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin yakıldığı Samsun’da; Bandırma Vapuru gezisi sonrası Atatürk’ün Samsun’a çıktığı noktaya dikilen Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı sayılan Atatürk Anıtı ve çok özel Gazi Müzesi gezileri sonrası saat: 17.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. nak olan Hazeranlar Konağını görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak Rum/Pontus Krallarına ait Mezarları’nı geziyoruz. Yeşilırmak kenarındaki şehzadeler Büstü ve Ferhat/Şirin heykeli gezileri sonrası saat: 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Mecitözü-Çorum-Sungurlu-Kırıkkale üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

22:00 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
22:05 Milli Kütüphane Gökkuşağı
22:10 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
22:15 Anka Mall Emniyet Karşısı
22:20 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
22:30 Kayaş Çalışkan Kardeşler Po

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 4 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Otellerde Alınacak 4 Kahvaltı ve 4 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 4 Gece 6 Takvim Günüdür. 0 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 4 Gece 5 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Trabzon, Ordu, Giresun
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by