Antalya

745₺

Doğal dokusuyla bünyesinde fazlasıyla oksijen ve huzur barındıran, ülkemizde; Alp-Himalaya sisteminin güney uzantısı olan Toros dağlarının eteklerinde muhteşem bir parkur.
Tarsus doğumlu Sait Paul/İbranice Şaul’ün Hz. Isa’yı rüyasında görmesiyle, Roma’nın baskısından kaçarak, Hristiyanlığı yaymak için gizlice yürüttüğü misyonerlik faaliyetlerinde yürüdüğü yollarda yürüyüş yapmak sizleri antik dünyaya götüreceğini düşünüyoruz. Kızılçam, saçlı meşelerin, delice zeytinlerin, defnelerin, mersinlerin yanısıra ilerlerken, taş döşeli tarihi yollarda huzur dolu bir yolculuk yapacaksınız.
Aziz Paul Yolu, Antalya’nın 10 Km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzeydoğusundaki Yalvaç arasında yer alan 500 Km’lik ve yürümesi 27 gün süren sponsör kuruluşlar tarafından işaretlenmiş bir rotadır. Antalya’nın 80 Km kuzey doğusundaki Köprülü Kanyon Ulusal Park’ın girişindeki Beşkonak’tan başlayan ikinci bir kolu vardır. İkinci kol, Roma Antik Kenti Adada’daki ilk rotayla birleşir. Rota, Roma yolları, patikalar ve orman yollarından geçer.
Saint Paul Yolu’nun 2 etabını yürüyecek eski medeniyetlerin izlerini göreceğiz. Ve ülkemizde adını son dönemde duyuran Tazı Kanyon’unun seyir terasına çıkarak muhteşem fotoğraf kareleri çekebileceğiz. Akşamları ateş başında neşeli sohbetler yapacağız.
HATIRLATMA: Bu etkinliğimiz Pansiyon ve çadır konaklamalı olarak gerçekleştirilecek olup, çadırı olanlar tesis alanında belirlenen yerde çadırlarını kurup konaklama yapacaktır. Sabah kahvaltı, akşam yemeği tesisten verilecektir. Öğle yemeği kumanyası tarafımızdan hazırlanacak olup karbonhidart ve meyve gibi atıştırmalıklar katılımcılar tarafından hazırlanacaktır.

Doğa Yürüyüşleri

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Antalya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  29/10/2020
  Pazar
  01/11/2020
 • Yetişkin
 • 745₺

Tur Programı

  Doğa Yürüyüşü

Saint Paul/Şaul Yolu EtaplarıÇaltepe, Tazı Kanyonu-Kesme-Kasımlar-Selge-Köprülükanyon  Etabı

29 Ekim-01 Kasım 2020

3 Gece 4 Gün

Tam Pansiyon

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı-Yunak-Akşehir-Eğirdir üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Çaltepe’ye gidip pansiyonumuzdaki odalarımıza yerleşiyoruz. Güne pansiyonumuzda güzle bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa süreli ve kumanya hazılrğı sonrası hareket ederek Tazı Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Aracımızal gidebileceğimiz son noktaya gidip çay-kahve molası verdikten sonra 15 Km mesafeli yürüyüşümüze başlıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde doğada ve antik patikalarda yürümenin keyfiyle tzı Kanyonu’nun seyir Terası’na çıkıp önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan Seyir Terası’nda gezi ve grup anısı fotoğraf çektikten sonra yürümeye devam edip Gaziler Mahallesi’nden geçerek Orman Gözetleme Kulesi’ne geliyoruz. Mola ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip etkinliğimizi Çaltepe’deki Pansiyonunmuzda sona erdiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi pansiyonumuzda afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası güzel sohbetler eşliğinde ve semaver de çay keyfi yaparak devam ediyoruz.. Geceyi Çaltepe’de geçiriyoruz. CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanya ve yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayarak aracımızal hareket ederek Kesme’ye gidiyoruz. 15 Km mesafeli Kesme-Kasımlar muhteşem etabımızı yürüdükten sonra aynı noktaya geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası aracımıza binerek Çaltepe’ye geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi pansiyonumuzda afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası güzel sohbetler eşliğinde ve semaver de çay keyfi yaparak devam ediyoruz.. Geceyi Çaltepe’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip 15 Km lik Selge-Çaltepe arasında gerçekleştireceğimiz yürüyüşle devam edeceğiz. Parkurumuza girmeden önce aracımızla Köprülü Kanyonu gezecek ve suyun muhteşem Turkuaz rengini seyredip fotoğraf çekeceğiz. Muhteşem doğal dokusu, kanyon ve kral yolları ile oldukça otantik ögelerle bir gün olacak bizim için. Yapılan etkinlikler sonrası Parkur başlangıcı olan selge’ye aracımızla gidip kısa süreli hazırlık sonrası 15 Km mesafeli yürüyüş etabımıza başlıyoruz. Farklı ve bambaşka bir doğada, inanç yollarında doğada ve dağlarda olmanın keyfiyle yürüyüşümüz tamalayarak Çaltepe’ye geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi pansiyonumuzda afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası güzel sohbetler eşliğinde ve semaver de çay keyfi yaparak devam ediyoruz.. Geceyi Çaltepe’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayarak Pansiyon çalışanlarına veda edip Çaltepe’den ayrılıyoruz. Aynı yollardan geçip muhteşem orman dokusu, Kovada Milli Parkı’nden yolumuza devam edierek Eğirdir’e geliyoruz. 2 saat süreli vereceğimiz serbest zaman sırsında Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli Minare gezilebilir. İsteğe bağlı öğle yemeğimizi yedikten sonra yeşilada ve Canada’da araç ile tur yaparak Aya Stefanos Kilisesi’nin önden geçip Eğirdir’den ayrılarak Ankara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip vereceğimiz molalar sonrası saat: 20.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

28 Ekim Çarşamba, 22:00’de Kumrular Sokak İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz. Polatlı, Yunak Eğridir üzerinden Çaltepe’ye doğru yol alıyoruz.

— Özel araçla ulaşım,

— Kahvaltı(4),

— Akşam Yemeği(3),

— Pansiyon’da konaklama(3),

— Kumanya öğle yemeği(3),

— TÜRSAB Seyahat Sigortası,

— Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

— Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

— Son gün öğle ve akşam yemeği,

— Kişisel harcamalar.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar ve malzemeler, en az 1,5 litre su, Müze kartı.

Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.
Katılımcılarımızın varsa, sürekli kullandıkları ilaçları ve kronik rahatsızlıklarını ekip liderine bildirmesi zorunludur.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZE KART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş ve altı ile 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın Kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, : 22.00
Milli Kütüphane Önü : 22.05
Armada Önü : 22.10
Cepa/Kentpark arası : 22.15
Bilkent Köprü Altı : 22.20
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı : 22.25
Ümitköy Köprü Altı : 22.30
Gordion Yan Yol : 22.35
Korukent Otobüs Durağı : 22.40
Yaşamkent/BP Önü : 22.45

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by