1 Gece Konaklamalı
SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ TURU
Programı

 1. Gün Ankara, Çankırı, Kastamonu,  Erfelek , Sinop
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Sinop Erfelek Şelaleleri Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Yol ikramları ile Çankırı, Kastamonu üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Erfelek’e gidiyoruz. Bu güzel ilçede yapacağımız güzel bir kahvaltı güne başlayıp ve alış veriş molası sonrası Şamı Tatlıca Takım Şelalelerinin bulunduğu bölgeye hareket ediyoruz. Kısa süren bir yolculuk sonrası şelaleler bölgesine ulaşıyoruz. İlk gördüğümüz şelalenin adı Gürleyik Şelalesi. Kısa süreli hazırlık sonrası yapraklı bitkilerin çoğunlukta olduğu, 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip yürüyüşe başlıyoruz. Birbirinden farklı, birbirinden güzel tam 28 şelalede yürüyüş yapıyor ve fotoğraf çekiyoruz. Belirlediğimiz bir şelalede suya girmeyi deniyoruz. Tırmanış zevkinin her şelalede farklı yaşandığı bu kanyonda, doğada bulunmanın keyfiyle su kaynağının başında orada bulunan Doğal Kafe’de bir şeyler yedikten sonra dönüşümüzü ayrı bir rotadan yaparak eski bir Değirmen’de mola veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Öküz bağan Şelalesine geliyoruz. Havanın ısınması ile nispeten ısınan Öküz bağan Şelalesinin muhteşem jakuzisinde kısa süreli suya girmeyi denedikten sonra ilk şelale olan Gürleyikte mola veriyoruz. Çay-kahve molası ve karpuz ikramı sonrası hareket edip Erfelek’e geliyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeğimizi yedikten sonra hareket edip Sinop üzerinden 12 Km yol alıp Ak limana gidiyoruz. Panoramik seyir sonrası ülkemizde tek örneği bulunan ve ülkemiz coğrafyasında başka örneği olmayan Ria, Çöküntü tipi Hamsaroz Hamsilos Fiyorduna gidiyoruz. Koşullar uygun olması halinde 1 saat süreli denize giriyoruz. Mola sonrası hareket edip Sinop’a otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip gezinin ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Sinop’ta geçiriyoruz.

 

 2. Gün Sinop, Kastamonu, Çankırı, Ankara
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Sinop gezimize başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; İlk durağımız Halk şairi Sabahattin Ali ve Zekeriya Sertel gibi değerlerimizin de yattığı, günümüzde müze olarak kullanılan Sinop eski Cezaevi Müzesi’ni geziyoruz. Arkeoloji ve Etnografya Müzeleri gezisi sonrası tarihi Sinop Kalesi’ne gidiyoruz. Kale’de yapacağımız gezi, fotoğraf çekimleri ve çay, kahve molası sonrası çarşıya iniyoruz. Sinop’a özgü kotra maketleri ve serbest alış veriş molası sonrası isteğe bağlı olarak balık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Pervana Medresesi’ne gidiyoruz. Kısa süreli alış veriş turu sonrası saat: 16.00’da Sinop’tan ayrılıyoruz. Kastamonu, Çankırı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde verilecek molalar sonrası saat: 23.30 civarında 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

 

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

23:30 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
23.35 Milli Kütüphane Gökkuşağı
23:40 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
23:45 Anka Mall Emniyet Karşısı
23:50 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
23.55 Altınpark Anfa Park Üst Geçit

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 1 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 2 Gece 3 Takvim Günüdür. 1 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Sinop
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by