1 Gece Konaklamalı
IŞIK DAĞI DOĞA YÜRÜYÜŞ KAMPI
Programı

1. Gün Ankara, Kazan, Kızılcahamam, Çerkeş, Işık Dağı
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Işık Dağı Doğa Yürüyüş Kampı yolculuğumuza başlıyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak, soğuk içecek ikramlarıyla Kazan üzerinden yolumuza devam edip Kızılcahamam’da çay, çorba ve kamp için gerekli olacak son alış verişlerimizi yaptıktan sonra hareket edip Çerkes yoluna giriyoruz. Güvem Köyünde bazalt sütunları gördükten sonra yolumuza devam edip Işık Dağı yakınlarında orman içi toprak yerden yolumuza devam edip Kamp Alanına ulaşıyoruz. Kısa süreli dinlenme etrafa alışma ve iş bölümü sonrası el birliği, yaparak kampımızı kuruyoruz. Semaverde hazırlanan çayımızı afiyetle içtikten sonra isteğe bağlı olarak etrafta küçük gezintiler yapıyoruz. Kampımıza gelip öğle yemeği için yanımızda getirdiğimiz malzemelerle bir şeyler yedikten sonra çadırlarımızda bir süre dinleniyoruz. Hazırlıklarımızı yaptıktan sonra saat: 15.00’te 5-6 Km uzunluğundaki Orman içi yürüyüş parkurumuz için hareket ediyoruz. Muhteşem orman dokusu içinde orman içi yollarda ve patikalarda 2 saat süreli yürüyüş yaptıktan sonra kampımıza dönüyoruz. Kısa süreli dinlenme ve çay ikramı sonrası akşam yemeği hazırlığı yapıyoruz. Yanan kamp ateşimizde ve kamp ocağımıza da gruplar halinde yemeğimizi hazırlayarak afiyetle yiyoruz. Çay, kahve servisi sonrası kamp ateşimiz etrafında, milyonlarca gezegen ve yıldızlar altında özel içecekler eşliğinde doğada ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi doğada, Işık Dağı’nda geçiriyoruz.

 

2. Gün Işık Dağı, Salın Yaylası, Çerkeş, Kızılcahamam, Ankara,
Sabah saat: 07.00’de kalkıyoruz. Yanımızda getirdiğimiz malzemelerle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra hazırlıklarımızı tamamlayarak saat: 08.30’da Işık Dağı için hareket ediyoruz. Dağın kuzey yüzünden bir süre orman içi yoldan yürüyerek yükselip çok belirgin olmayan bir dere yatağına girip gölge etkisi ile yavaş adımlarla yükselerek Orman zonuna geliyoruz. Bir süre dinlendikten sonra kalan kısa etabı da yürüyerek 2030 Metre yüksekliğinde, bölgenin en yüksek zirvesi olan Işık Dağı Zirvesine ulaşıyoruz. Çerkes  tarafı, Salın Yaylası, Eğerli Köyleri, Karagöl ve Kızılcahamam Köylerini doyasıya etrafı seyredip fotoğraf çektikten sonra bir şeyler atıştırıp dönüşe geçiyoruz. Bu kez araç yolundan hiç acele etmeden inişe geçip Kampımıza geliyoruz. Getirdiğimiz malzemelere öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra çay, kahve molası veriyoruz. Bir süre dinlendikten sonra yavaş yavaş kampımızı toplayıp aracımıza yüklüyoruz. Çevre temizliği yaptıktan sonra saat: 17.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. İsteğe bağlı olarak Kızılcahamam’da yöresel ürün alış verişi yaptıktan sonra Kazan üzerinden yolumuza devam edip saat: 19.30 civarında 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

 

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

07:30 Kafka Tur Ofisi önü
07:35 Milli Kütüphane Önü
07:40 Armada Önü
07:45 Cepa/Kentpark arası
07:50 A City Önü
07:55 Batıkent/Jandarma Karşısı
08:00 Giyim Dünyası
08:10 Göksu Göleti önü

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 0 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Kamp Alanında Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 1 Gece 2 Takvim Günüdür. 1 Gece Çadır Kamp Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 4 Haziran 2022
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Kızılcahamam, Ilgaz
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by