3 Gece Konaklamalı
KARS SARIKAMIŞ TURU
Programı

1.Gün: Ankara, Kars, Sarıkamış

Sabah saat: 09.30’da KafkaTur Kızılay Ofis Önü’nde buluşup transfer aracımızla hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’ne gidip bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7090 sefer sayılı uçağına binip saat: 12.10’da Kars için havalanıyoruz. 1.35 dakika süreli uçuş sonrası saat: 13.45’te Kars Harakani Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binip Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. 40 Km yol aldıktan sonra Sarıkamış’a gidip isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Teneke Mahallesi’ne gidip; kana, cana ve şehide doymuş, donmuş topraklar olan Sarıkamış’ta; Yukarı Şehitlik Anıtı, Cer Atölyesi kalıntıları, Katerina Av Köşkü gezileri sonrası Yanık Kilise/Kazım Karabekir Camii’sini görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra hareket edip Cıbıltepe’de bulunan Kayak Tesisleri’ne gidiyoruz. Zaman kalması durumunda liftleri kullanarak Üstkafe’ye kadar çıkıp bembeyaz doku içinde gezinti yaparak fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra aynı sistemle inişe geçip aracımıza binerek Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Allahuekber Dağı Şehitlik Anıtı’nı görüp fotoğraf çektikten sonra hareket edip Kars’a/Otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

2.Gün: Ani Harabeleri, Çıldır Gölü

Saat: 07.15’te erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 09.00’da aracımıza binerek 40 Km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy la tarihlenen Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. M.S. 7/8 yy. a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde de yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; M.S. 7/8 yy a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Aziz Prktich/Halashar Kilisesi, Hamam kalıntıları, Tigran Honents/Resimli Kilisesi, Büyük Katedral/Fethiye Camii, Selçuklular’ın Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebul Menucehr Camii’si, Aziz Krikor Şapeli/Küçük Kilise, Gajik Kilisesi, Havariler Kilisesi/Selçuklu Kervansarayı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi gezileri sonrası çıkışta vereceğimiz kısa süreli dinlenme, çay-kahve ve alış-veriş molası sonrası hareket edip Kars-Arpaçay-Çanaksu/Gemervan-Doğruyol üzerinden yolumuza devam ederek Kars-Ardahan platosunda 1950 metrede bulunan Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin ikinci en büyük gölü olan Çıldır Gölü tektonik/çöküntü bir göl olup bünyesinde tatlı su barındırır. Atalay Abi’nin yerinde isteğe bağlı olarak Çıldır Gölü’nden çıkan sarı balık ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası kışın buz tutan Çıldır Gölü üzerinde serbest gezinti, atlı kızak ve jet ski turları sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek Kars’a/otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek canlı müzik çalınan Kafe’ye gidip Kars’ta ve gezide olmanın keyfini çıkarıyoruz. Etkinlik sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

3.Gün: Kars Şehir Turu, Kafkas Gecesi

Saat: 07.15’te erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat: 09.00’da hareket ederek Kars turumuza başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; Aleksandır Nevski Kilisesi/Fethiye Camii, Kafkas/Kanlı Tabya ve Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra Kale Mahallesi’ne gidip eski Kars dokusu içinde yer alan; Kümbet Camii/Havariler Kilisesi, Evliya Camii ve Harakani Türbesi gezisi ve ziyaretleri sonrası isteğe bağlı olarak yürüyerek Kale’ye çıkıyoruz. Kale’deki birimleri görüp gezdikten şehri seyredip fotoğraf çekiyoruz. Aynı yolu yürüyerek indikten sonra Kars Çayı üzerinde bulunan Karahanoğlu Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını dışarıdan gördükten sonra aracımıza binerek Kars çayı akışı yönünde yolumuza devam ediyoruz. Eski tabya, mezbaha yapılarını gördükten sonra Köprü üzerinde fotoğraf çekiyoruz. Dönüşte namık kemal Evi ve Mazlum Ağa Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra isteğe bağlı olarak kaz ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında Rus’ların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak, Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı Tahtdüzü bölgesinde dışarıdan göreceğimiz yapılar arasında yer alan; Hekim Evi/Opera Binası, İsmet İnönü İlk Öğretim Okulu, Kar’S Otel, Sağlık Müdürlüğü ve Azerbeycan Konsolosluğu Binaları, Valilik ve Defterdarlık Binalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Gazi Ahmet Muhtar Paşa Evi’ni görüp geziyoruz. Bir Kafe’de vereceğimiz serbest zaman ve çay-kahve molası sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek Kafkas Halk Dansları etkinliğini izliyoruz. Etkinlik sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi otelimizde geçiriyoruz.

 

4.Gün: Kars Şehir Molası, Ankara

Sabah saat: 08.00’de kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımzıı toplayıp aracımıza yükleyerek saat: 09.30’da hareket ediyoruz. Kars şehir merkezinde yapacağımız Kars’a özgü yöresel ürün ve peynir alış verişi sonrası Beyrut Kafe’de çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası saat: 13.00’te hareket ederek kısa süreli yolculuk sonrası Kars Harakani Havaalanı İçhatlar Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in işlemleri ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7091 sefer sayılı uçağına binip saat: 14.25’te Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 45 dakika süreli uçuş sonrası saat: 16.10’da Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bizi bekleyen transfer aracımıza binerek kısa süreli yolculuk sonrası 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Bu Turu Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

09:30 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
09:35 Milli Kütüphane Gökkuşağı
09:40 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
09:45 Anka Mall Emniyet Karşısı
09:50 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
10:00 Altınpark Anfa Geçidi Altı

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 3 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 3 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği
– Ski Pass, Kayak Ekipman, Aksesuar,  Kira ve Kullanım Ücretleri

• Özel Yiyecek ve İçeceklerinizi Getirmeyi Unutmayınız.
• Doğada ve Her Yerde Anılarımızdan Başka Bir Şey Bırakmıyoruz.
• Yerel Koşullardan ve Hava Durumundan Dolayı Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.
• Yerel Halka ve Onların Değerlerine Her Zaman Saygılı, Arkeolojik Değerlerimiz ve Kültür Mirasımız ile Yabani Yaşamı ve Bitki Örtüsünü Korumaya Her Zaman Özen Gösteriyoruz.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 3 Gece 4 Takvim Günüdür. 3 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: 25
Lokasyon: Kars
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by