Kapadokya

150₺

Günübirlik
KAPADOKYA TURU
Programı

Tuz Gölü, Yeraltı Şehri, Onyx Atölyesi, Göreme Panorama, Çömlek Atölyesi, Devrent Vadisi, Ürgüp, Asmalı Konak, Üçgüzeller, Güvercinlik Vadisi
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Günübirlik Kapadokya Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Araç İçi Lunch Box Kahvaltı İkramı ile Eğlenceli ve Keyifli yolculuğumuzun sonunda, Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’ının sağlandığı, 1.665 km² alanı bulunan Tuz Gölü’nde vereceğimiz Fotoğraf Molası sonrasında Aksaray istikameti ile Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya’ya giriş yapıp, Sığınak amaçlı inşa edilmiş yeraltı şehirlerinden Saratlı Yeraltı Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Muhteşem Kapadokya Manzarası’nda vereceğimiz Dinlenme Molası devamında, antik adı Venessa olan Avanos’a ulaşıp, Onyx Atölyesi’nde, Akik’in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Avanos’ta vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Çömlek Atölyesinde eğlenceli gösteri eşliğindeki çömlek yapımını izleyip, alışveriş yapacağız. Sonrasında ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Devrent Vadisi) gezisini yapıp, Ürgüp’ü panoramik görerek, Şarap Mahzenleri ziyaretimiz bitiminde, 2005 tarihinde tedavüle çıkartılan 50 Yeni Türk Lirası’nın arka yüzünden hatırlayacağımız Üç Güzeller Peribacalar’nda fotoğraf molası devamında, bölgenin meşhuru olan Kabak Çekirdeği alıp, Uçhisar Kalesi’ni de fotoğraflayacağınız Güvercinlik Vadisi’nde vereceğimiz mola bitiminde, Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Aksaray Gölbaşı istikameti ile 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Araç İçi Lunch Box Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: Avanos – Uranos Restoran / Yöresel Testi Kebabı Menü
Akşam Yemeği: Şereflikoçhisar – Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır

06:45 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
07:00 Ulus Melike Hatun Camii
07:05 Anka Mall Emniyet Tarafı
07:10 Aşti Önü Berat Büfe Durak
07:15 Armada Alışveriş Merkezi
07:20 Cepa – Kent Park Avm Arası
07:25 Peugeot Göral Otomotiv Önü
07:30 Dikmen Kavşağı Köprüsü
07:45 Gölbaşı Pak Otel Yanı Shell

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Araç İçi Lunch Box Kahvaltı Paketi
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, , karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, su ve su kabı.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı, müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Nevşehir
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  21/11/2020
  Cumartesi
  23/04/2022
 • Yetişkin
 • 150₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by