2 Gece Konaklamalı
KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU
Programı

1.GÜN  Ankara, Bolu, İzmit, İstanbul, Tekirdağ, Edirne
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Kakava Şenlikleri Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Ara duraklardan sizleri aldıktan sabahın erken saatlerinde Edirne’ye vararak bir restoranda yapacağımız güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz.

 

2.GÜN  Edirne, Buçuk Tepe, Balkan Savaşları Müzesi,
Kahvaltı sonrası Osmanlı’ya başkentlik yapmış, şairlerin dizelerine ve kitaplara konu olmuş, buram buram tarih kokan Edirne gezisi kapsamında; Edirne’nin en yüksek tepesi olan Buçuk Tepe’ye çıkıyoruz. Balkan Savaşları Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyık tabya gezileri sonrası aracımıza binerek Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Ağırlıklı olarak bölgede yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği Müze’yi görüp gezdikten sonra Osmanlı dönemi mimarisinin başyapıtı kabul edilen, Mimar Sinan’ın ” Ustalık Eserim ” dediği Selimiye Camii ziyareti ile başlayıp; Selimiye Çarşısı/Arastası, Üç Şerefeli Cami, Eski Camii, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı’nı görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak yöresel lezzetlerle öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Saray içi, Adalet Sarayı Kulesi, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü ve Yeni Saray kalıntılarını gördükten sonra hareket edip Kırkpınar Meydanı Sarayiçinde Edirne Kakava Şenlikleri kapsamında yakılan Hıdırellez, Kakava Ateşi’nin başında yerimizi alıyoruz. Ateşin yakılmasıyla ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü fotoğraflayarak kendimiz ve dostlarımızla paylaşmak üzere ölümsüzleştiriyoruz. Kakava Şenliklerinin bugünkü bölümünü tamamlayarak otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yöresel lezzetlerle bir restoranda afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası otelimize gidiyoruz.

 

3.GÜN  Edirne, Tunca Nehri, Pazar Kule, Karaağaç, Edirne
Sabah Gün aydınlanmadan hazırlıklarımızı yaparak Kakava Şenlikleri’nin ikinci gün etkinliklerini izlemek üzere Tunca Nehri kenarına gidiyoruz. Sabahın ilk saatlerinde kendimizi nehir kenarında yapılan müzik ve danstan oluşan şenliklerin içinde buluyoruz. Edirneli Roman kızların danslarını izledikten sonra Akşamdan hazırlamış olduğumuz dileklerimizi , 4 vakte kadar gerçekleşmesi için Tunca Nehri’yle buluşturuyoruz. Otelimize dönerek kahvaltı ardından otelden ayrılarak Trakya’nın üç insisinden iri olan Edirne’yi gezmeye devam ediyoruz. II. Beyazıt Külliyesi içinde yer alan Şifahane ve Sağlık Müzesi gezisi sonrası hareket edip Pazar kule Sınır Kapısına gidiyoruz. Yunanistan ile iki sınır kapısından bir olan Pazar kuleyi gördükten sonra Karaağaç’a gidiyoruz. Kurtuluş Savaşının kazanımları ile aldığımız topraklar olan Batı Trakya’da; Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Karaağaç evleri, tarihi sokakları gezisi sonrası Edirne’nin mehşur  yaprak ciğer menüsü ile öğle yemeğimizi yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası hareket edip Bulgar Kilisesi ve Büyük Edirne Sinagogunu ziyaret ediyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası serbest alış veriş molası verdikten sonra hareket edip  akşam yemeği için restorana gidiyoruz. Yemek sonrası ışıklar altında Selimiye Camisini görüp fotoğraf çektikten sonra otelimize gidiyoruz.

 

4.GÜN  Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, İzmit, Bolu, Ankara
Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden ve Edirne’den ayrılıp yola çıkıyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası Kırklareli’ne gidip şehir gezisi kapsamında; Atatürk Evi, İstasyon Binası gezileri sonrası hareket edip Babaeski-Lüleburgaz-Muratlı üzerinden yolumuza devam edip Tekirdağ’a gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak Tekirdağ köftesi ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Namık Kemal Evi, Arkeoloji Müzesi ve Macar kahramanı Rakaçi Müze evinin gezilmesi sonrası saat: 18.00’de yola çıkıyoruz Tekirdağ, İstanbul istikameti ile 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

 

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

21:45 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
22:50 Milli Kütüphane Gökkuşağı
22:55 Armada Alışveriş Merkezi
23:00 Cepa Kentpark Avm Arası
23:05 A City Premium Avm Önü
23:10 Batıkent Jandarma Karşısı
23:15 Giyim Dünyası Outlet Önü
23:25 Eryaman Göksu Göleti Önü

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 2 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Tüm Akşam Yemekleri

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 3 Gece 4 Takvim Günüdür.2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Edirne
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by