Hacıkırı

395₺

1 Gece Çadır Konaklamalı
HACIKIRI BELEMEDİK TURU
Programı

1.GÜN : Ankara, Gölbaşı, Aksaray,pozantı, Hacıkırı, Belemedik, 

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Hacıkırı, Belemedik 1 Gece çadır konaklamalı Doğa Yürüyüş Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Ankara, Gölbaşı, Aksaray, Pozantı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası Çamlıyayla sapağından dönerek 35 Km yolculuk sonrası sabahın erken saatlerinde Adana’ya bağlı Hacıkırı Köyü’ndeki Evi’mize gidiyoruz. Ev halkı ile selamlaşıp kısa süreli hazırlık sonrası Çardak’ta, güne yöresel ürünlerle hazırlanmış güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayıp saat: 09.00’de İstasyona gelen Toros Ekspres’ine binerek 25 dakikalık tren yolculuğu sonrası Belemedik İstasyonu’nda inip yürüyüşümüze başlıyoruz. 1905’li yıllarda Almanlar tarafından Hicaz Tren Yolu kapsamında; bu bölgedeki Tren yolu ve Toros Tünelleri yapılırken Alman’ların inşaa ettiği yıkılmış durumdaki şantiye binaları ve diğer bina kalıntılarından geçerek yürümeye devam ediyoruz. Çakıt Çayı boyunca yer yer tünel ve demiryolu eşliğinde yürümeye devam edip  demiryolu ve tünel inşaası zamanında Farakalar’ın bulunduğu Taşdurmaz Bölgesinde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra 1000 Metreye kadar yükselip toplamda 25 Km yürüdükten sonra Hacıkırı’nı, Kapıkaya Kanyonu girişini ve uzaktan Seyhan Baraj Gölünü seyrederek Köy’e geliyoruz. Bir süre dinlendikten sonra İstasyon yanında kampımızı kuruyoruz. Daha sonra Çardak’ta güzel bir menü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası köy koşullarını da dikkate alarak özel içeceklerimiz eşliğinde sohbetimize devam edip gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Hacıkırı’nda Çadır’da geçiriyoruz.

 

2.GÜN Kapıkaya,Yerköprü, Varda Köprüsü, Ankara
Erken Kahvaltı sonrası çadırlarımızı toplayıp aracımıza yükledikten sonra aracımıza binip Kapıkaya Kanyonu girişine gidiyoruz. Suyun akışına doğru toplamda 8 Km sürecek doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. Kanyon içindeki manzaralar ve duvar oluşumu gerçekten etkiliyici. 8 Km lik parkurumuzu tamamlayıp Yerköprü Mesire Yeri’ne gidiyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra aracımıza binip hareket ederek kısa süreli yolculuk sonrası Hacıkırı yakınındaki Varda Köprüsüne geliyoruz. 1905 yılında inşasına başlanan Hicaz Demiryolu hattının bu önemli sanat yapısı 5 yılda bitirilmiş ve yapımı sırasında 22 kişi yaşamını yitirmiştir. Yüksekliği 99 metre, uzunluğu 172 Metre olan bu köprü; Vardıha/Varda-Hacıkırı veya Alman Köprüsü olarakta anılmaktadır. Köprü çevresinde ve eski dekovil hattında yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası yürüyerek Hacıkırı’na gidip bir süre dinlendikten sonra Çardak’ta akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası eşyalarımızı hazırlayarak saat: 17.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 23.55 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka KafkaTur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

23:00 Kafka Tur Kızılay Öfis önü
23:05 Milli Kütüphane
23:10 Armada
23:15 Ufuk Üniversitesi önü
23:20 Taurus AVM önü
23:25 Konya Yolu Dikmen Kavşağı
23:30 İncek Köprü altı

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Çadırda 1 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri
– Tek yön yerel tren bileti

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 2 Gece 2 Takvim Günüdür. 1 çadır Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 1 Gece 2 Gün
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Adana
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by