Antalya

745₺

Doğal dokusuyla bünyesinde fazlasıyla oksijen ve huzur barındıran, ülkemizde; Alp-Himalaya sisteminin güney uzantısı olan Toros dağlarının eteklerinde muhteşem bir parkur.
Tarsus doğumlu Sait Paul/İbranice Şaul’ün Hz. Isa’yı rüyasında görmesiyle, Roma’nın baskısından kaçarak, Hristiyanlığı yaymak için gizlice yürüttüğü misyonerlik faaliyetlerinde yürüdüğü yollarda yürüyüş yapmak sizleri antik dünyaya götüreceğini düşünüyoruz. Kızılçam, saçlı meşelerin, delice zeytinlerin, defnelerin, mersinlerin yanısıra ilerlerken, taş döşeli tarihi yollarda huzur dolu bir yolculuk yapacaksınız.
Aziz Paul Yolu, Antalya’nın 10 Km doğusundaki Perge ile Eğirdir Gölü’nün kuzeydoğusundaki Yalvaç arasında yer alan 500 Km’lik ve yürümesi 27 gün süren sponsör kuruluşlar tarafından işaretlenmiş bir rotadır. Antalya’nın 80 Km kuzey doğusundaki Köprülü Kanyon Ulusal Park’ın girişindeki Beşkonak’tan başlayan ikinci bir kolu vardır. İkinci kol, Roma Antik Kenti Adada’daki ilk rotayla birleşir. Rota, Roma yolları, patikalar ve orman yollarından geçer.
Saint Paul Yolu’nun 2 etabını yürüyecek eski medeniyetlerin izlerini göreceğiz. Ve ülkemizde adını son dönemde duyuran Tazı Kanyon’unun seyir terasına çıkarak muhteşem fotoğraf kareleri çekebileceğiz. Akşamları ateş başında neşeli sohbetler yapacağız.
HATIRLATMA: Bu etkinliğimiz Pansiyon ve çadır konaklamalı olarak gerçekleştirilecek olup, çadırı olanlar tesis alanında belirlenen yerde çadırlarını kurup konaklama yapacaktır. Sabah kahvaltı, akşam yemeği tesisten verilecektir. Öğle yemeği kumanyası tarafımızdan hazırlanacak olup karbonhidart ve meyve gibi atıştırmalıklar katılımcılar tarafından hazırlanacaktır.

Doğa Yürüyüşleri

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 5 Nisan 2022
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Antalya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  29/10/2020
  Pazar
  01/11/2020
 • Yetişkin
 • 745₺

Tur Programı

Günübirlik
ST.PAUL ŞAUL YOLU ETAPRARI DOĞA YÜRÜYÜŞ TURU
Çaltepe Tazı Kanyonu Selge Köprülü Kanyon
Programı

1.Gün  Ankara, Polatlı, Yunak, Akşehir, Eğirdir, Çal Tepe
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Aziz Paul Yolu Yürüyüş Turu yolculuğumuza başlıyoruz.  Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı, Yunak, Akşehir, Eğirdir üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Çal tepeye gidip pansiyonumuzdaki odalarımıza yerleşiyoruz.

 

2.Gün   Çal Tepe 
Güne pansiyonumuzda güzle bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa süreli ve kumanya hazırlığı sonrası hareket ederek Tazı Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Aracımızla gidebileceğimiz son noktaya gidip çay-kahve molası verdikten sonra 15 Km mesafeli yürüyüşümüze başlıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde doğada ve antik patikalarda yürümenin keyfiyle tazı Kanyonu’nun seyir Terasına çıkıp önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan Seyir Terasında gezi ve grup anısı fotoğraf çektikten sonra yürümeye devam edip Gaziler Mahallesi’nden geçerek Orman Gözetleme Kulesi’ne geliyoruz. Mola ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip  Çaltepedeki Pansiyonumuzda geçiyoruz. Akşam yemeği pansiyonumuzda.

 

3.Gün   Çal Tepe, Kesme, Kasımla, Çal Tepe
Erken kalkıp kahvaltı ile güne  başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanya ve yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayarak aracımızla hareket ederek Kesme’ye gidiyoruz. 15 Km mesafeli Kesme-Kasımlar muhteşem etabımızı yürüdükten sonra aynı noktaya geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası aracımıza binerek Çal tepeye geliyoruz pansiyona dönüş ve serbest zaman ve akşam yemeği.

 

4.Gün  Çal Tepe,Selge,Köprülü Kanyon, Çaltepe
Erken Kahvaltı sonrası hareket edip 15 Km.lik Selge, Çal tepe arasında gerçekleştireceğimiz yürüyüşle devam edeceğiz. Parkurumuza girmeden önce aracımızla Köprülü Kanyonu gezecek ve suyun muhteşem Turkuaz rengini seyredip fotoğraf çekeceğiz. Muhteşem doğal dokusu, kanyon ve kral yolları ile oldukça otantik ögelerle bir gün olacak bizim için. Yapılan etkinlikler sonrası Parkur başlangıcı olan Selge ye aracımızla gidip kısa süreli hazırlık sonrası 15 Km mesafeli yürüyüş etabımıza başlıyoruz. Farklı ve bambaşka bir doğada, inanç yollarında doğada ve dağlarda olmanın keyfiyle yürüyüşümüz tamamlayarak Çal tepeye geliyoruz. Akşam yemeğimizi pansiyonumuzda yiyoruz.

 

5.Gün  Çal Tepe, Eğirdir, Eskişehir, Polatlı, Ankara
Erken kalkarak kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayarak Pansiyon çalışanlarına veda edip Çal tepeden ayrılıyoruz. Aynı yollardan geçip muhteşem orman dokusu, Kovada Milli Parkından yolumuza devam ederek Eğirdir’e geliyoruz. 2 saat süreli vereceğimiz serbest zaman sırsında Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Hızır bey Camisi ve Kemerli Minare gezilebilir. İsteğe bağlı öğle yemeğimizi yedikten sonra yeşil ada ve Can adada araç ile tur yaparak Aya Stefanos Kilisesi’nin önden geçip Eğirdir’den ayrılarak Ankara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip vereceğimiz molalar sonrası saat: 20.30 civarında 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

 

 

 

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

21:30 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
21:35 Milli Kütüphane Önü
21:40 Armada Avm Önü
21:45 Cepa/Kentpark Arası
21:45 Bilkent Köprüsü Altı
21:50 Hacettepe/Beytepe Köprüsü Altı
21:55 Ümitköy Köprüsü Altı
22:00 Gordion Avm Yan Yol
22:05 Korukent Otobüs Durağı
22:10 Yaşamkent/BP Önü’nde Buluşmamızın Ardından Gece Yolculuğumuza Başlıyoruz.

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Pansiyonda  3 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Pansiyonda Alınacak 3 Kahvaltı ve 3 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 4 Gece 5 Takvim Günüdür. 3 Gece Pansiyon Konaklaması Yapılacaktır.

Yorumlar

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by