2 Gece Konaklamalı
ANTAKYA TURU
Programı

1.GÜN Ankara, Adana, kadirli, Antakya 
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Antakya yolculuğumuza başlıyoruz. Aksaray-Pozantı-Adana üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Osmaniye’ye gidip güne bir restoranda güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Hierrapolis/Castaballa Antik Kenti kalıntılarını görüp gezdikten sonra Aslantaş Baraj Gölü sınırları içinde yer alan Karatepe Milliparkı’na gidiyoruz. Geç Hitit Uygarlığı döneminde Hiyeroglif ve Hititçe alfabe ile yazılan şehir giriş kabartmalarını görüp gezdikten sonra Kadirli’ye gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Kadirli’de yedikten sonra hareket edip eski Adana yerleşiminin olduğu Dilekkaya köyüne, Anavarza’ya gidiyoruz. Geç Hitit yerleşimi olup aynı zamanda İnce Memed romanının da geçtiği yerler olan Anavarza’da şehir girişi ve antik kent kalıntılarını görüp gezdikten sonra hareket edip Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. 2.5 saat süreli yolculuk sonrası medeniyetlerin beşiği, uygarlıklar kenti Antakya/Harbiye’ye gidiyoruz. Otelimize yerleşip odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi bir restoranda yiyoruz. Geceyi Daphne/Harbiye’de geçiriyoruz.

 

2.GÜN Harbiye, Antakya, Harbiye
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp aracımıza binerek Antakya’ya Kurtuluş Caddesi’ne gidiyoruz. Yılmaz İpek’e gidip yöreye özgü ipekten yapılmış kumaşlardan üretilen isteğe bağlı giysi ve hediyelik eşya alış verişi sonrası Roma döneminde kandillerle aydınlatın cadde üzerinde oluşturulan Kurtuluş Caddesi üzerinde farklı din ve inanışa sahip inanç yapıları arasında yer alan Yahudi/Musevi yurtaşlarımızın ibadet yeri olan Havra’yı ziyaret edip bilgiler alıyoruz. Daha sonra Aromatik ve Şifalı Bitkiler Müzesini görüp geziyoruz. Kurtuluş Caddesine yakın bir sokakta yer alan Şadi ASFUROĞLU tarafından oluşturulan Cam Eserleri Müzesi’ne gidip Roma Dönemindeki cam sanatını günümüze taşıyarak eskitme tekniği ile yeni değerler yaratan Şadi Bey’in çalışmalarını görüp gezdikten sonra eski bir Sabun İmalathanesi olan Savon Otelde bir süre mola verip fotoğraf çekiyoruz. Verdaa Sabun İşletmesine gidip geleneksel sabunculuğu bilimsel anlamda analiz ederek modern teknolojiyle temizlik ürünleri imal eden bu işletmede yetkililerden sabunun öyküsünü dinleyip isteğe bağlı alış veriş yaptıktan sonra Saint Pierre Mağara Kilise’ye gidiyoruz. Hristiyan sözcüğünün ilk kez kullanıldığı ve Hristiyanlığın dünyaya buradan yayıldığı düşünülen, Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak tescil edilen mağara kilise gezisi sonrası Hac Dağı eteklerinde veba hastalığına karşı yontulup, vebanın ortadan kalkmasıyla yarıda bırakılan ve en eski Antakya’lı olan Cehennem Kayıkçısı Haron/Kharon Yontusunu geziyoruz. İsteğe bağlı olarak yörsel lezzetlerle öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip yeni oluşturulan Antakya Arkeoloji Müzesine gidiyoruz. Sergilendiği mozaik eserler açısından dünyada ilkler arasında yer alan Müze’yi görüp gezdikten sonra Ortodoks Kilisesini görüp yetkililerden bilgiler alıyoruz. Daha sonra yüzümüzü “ bir kişilik “ dar sokakların olduğu Zenginler Mahallesi’ne çeviriyoruz. 1850 li yılarda yapılan sivil mimari ev örenklerini dışarıdan gördükten sonra İslam Orduları’nın Anadolu’ya yaptığı seferler sonrası Memluklu’larca feth edilen Antakya’da; 638 yılında inşaa edilen ve bu anlamda Anadolu’da ilk inşaa edilen Habib-i Neccar Camiisi ziyareti ve burada bulunan makamları ziyaret ediyoruz. Artık Antakya’ya özgü, değişik yöresel ürün ve lezzetlerin satıldığı Uzun Çarşı’ya gitme zamanı geldi. Yöreye özgü baharat, peynir ve diğer ürünlerden isteğe bağlı alış veriş yaparak Köprübaşı/Ulu Camii veya diğer adıyla Künefeciler Meydanı’na gelip toplanıyoruz. Aracımıza binerek artık otelimize gidebiliriz. Odalarımıza bir süre dinlendikten sonra Harbiye ve Antakya’ya özgü lezzetlerin sunulduğu Kule Rtestora’na gidip fasıl müziği eşliğinde akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Daphne/Harbiye’de geçiriyoruz.

 

3.GÜN Harbiye, Samandağ, Antakya, Adana, Ankara
Erken kalkıp kahvaltı öncesi Harbiye Şelalelerine inip gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılarak hareket edip Samandağ üzerinden yolumuza devam edip Hıdırbey Köyüne gidiyoruz. 650 yaşında olduğu belirlenen asırlık çınar ağacı altında köylülerle yapacağımız sohbet ve çay ikramı sonrası isteğe bağlı olarak narenciye/portakal bahçeleri arasında mis kokular eşliğinde doğa yürüyüşü yaparak bir Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyüne gidiyoruz. Kilise ziyareti ve köylülerle yapılan sohbetler ve isteğe bağlı alış veriş sonrası hareket edip Samandağ üzerinden Çevlik’e gidiyoruz. Titus Tüneli ve Beşikli Mağara’yı görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra Çevlik’e gidip bir restoranda isteğe bağlı olarak balık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip Antakya’ya geliyoruz. Künefe ikramı sonrası saat: 18.00’de hareket edip Belen-İskenderun-Adana-Pozantı-Aksaray-Şereflikoçhisar üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gecenin geç saatlerinde Ankara’ya geliyoruz. Bir başka KafkaTur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

21:30 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
21:35 Milli Kütüphane Gökkuşağı
21:40 Armada Önü
21:45 Ufuk Üniversitesi
21:50 Taurus Avm
21:55 Dikmen Atatür sit. Karşısı
22:00 Bulvarı Köprü Altı/Yanyol

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 2 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri, Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 3 Gece 4 Takvim Günüdür. 2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Antakya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  22/04/2021
  Pazar
  25/04/2021
 • Yetişkin
 • 795₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by