Aladağlar

895₺

2 Gece Kamp Konaklamalı
ALADAĞLAR EMLER ZİRVE TIRMANIŞI
Programı

1.Gün: Ankara, Niğde, Çukurbağ Köyü,Sokullupınar

Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray-Altunhisar-Bor üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Niğde’ye giderek isteğe bağlı işkembe çorbası içiyoruz. Ekmeğimizi aldıktan sonra yolumuza devam edip 60 Km daha yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Çukurbağ Köyü’nde her zamanki evimizde köye özgü yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Dağ için eksik malzemelerimizi tamamladıktan sonra hareket edip kendi aracımız ile Aladağlar’ın muhteşem zirvelerinin dibine sokularak Sokulupınar Üstkampı’na çıkıyoruz. Kamp sorumlumuz tarafından karışlanıp kıl çadır olan restoranımızda çay-kahve keyfi yaptıktan sonra şöyle etrafta neler var bilgisi aldıktan sonra kampımızı kurarak bir süre dinleniyoruz. Dinlenme sonrası kumanyalarımızı alarak Demirkazık Dağı’nın dibi olan Narpuz Boğazına girerek uyum tırmanışına başlıyoruz. Yavaş adımlarla acele etmeden Demirkazık’ın Güney doğu klasik çıkış rotası olan parkur üzerinde Kızılaçarşak girişine kadar yükselip kumanya menüsü ile önceden hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra aynı parkur üzerinden geriye dönüp kampımıza geliyoruz. Çaylarımızı afiyetle içip akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi hazırlayarak, dağ ve zirve sohbetleri eşliğinde afiyetle yiyoruz. Ertesi gün gerekli olacak kahvaltı ve öğle yemeği kumanyaların hazırlanması, zirve hakkında bilgilendirme sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Sokullupınar Kampyeri’nde geçiriyoruz.


2.Gün: Sokullupınar, Karayalak, Emler Zirve /2327 Mt.

Sabah: 02.30’da kalkıyoruz. Çay ve kek servisi sonrası kahvaltı ve öğle yemeği kumanyalarımızı alarak küçük ve yavaş adımlarla gecenin karanlığında Güvercinkayalar’dan yürüyüşe başlayarak Karayalak Kapı’sından giriş yapıp derin ve eğilimli vadi içinden yavaş adımlarla yükselerek geniş alana çıkıp sonrasında Çelikbuyduran’a, ya da biz dağcıların “ Büzükbuyduran “ olarak değerlendirdiği altın gibi kıymetli su kaynağına çıkıp burada mola verip kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası güneşin ilk ışıklarıyla kalan son etabı çıkarak Emler ve Kızılkaya’yı birbirinden ayıran ve Yedigöller Boynu olarak tanımlanan yere çıktığımızda artık zirve çocuk oyuncağı gibi. 45 dakikalık yanal bir çıkışla zikzaglı patikaları kullanarak 3723 Metrelik Emler/Engintepe zirvesine ulaşıyoruz. Zirve’ye çıktığımızda bizleri neler bekliyor. Kuzey yönünde 3756 Metre yüksekliği ile muhteşem bir külte olan Büyükdemirkazık, çoook ileride Erciyes, yakınlarımızda kuzey doğuda Sematepe, doğu yönünde Yedigöller Platosu, Direktaş, uzakta Hacer Ormanları ve Kızılyar silsilesi, hemen önümüzde Aladağlar’ın 3774 metre ile en yüksek zirvesi olan Kızılkaya, Karasaytepe, çoook uzaklarda Vayvay/Torasan grubu, Kaldı ve Alaca zirveleri Sağ yanda Karayalak Vadisi sizleri büyüleyecektir. Fotoğraf ve Zirve Defteri’ne duygu ve düşüncelerin yazılması sonrası aynı yoldan inişe geçerek Çelikbuyduran’da kumanya olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra bir süre günün sıcağında siseta yapıyoruz. Bundan sonrası “ mevlam kayıra, saldım çayıra “ hesabıyla düzenli patikaları kullanarak ve “ yahu sabah biz buralardan mı geçtik “ söylemleriyle iniş ve geçişler sonrası nihayet kıl çadır restoranımız görünecektir. “ Geldik, nihayet bitti “ demeden rehberinizin çağrısı ile esnetme ve gerdirme hareketleri sonrası kamp Sorumlumuzun hazırladığı çay-kahve servisi bütün yorgunluğunuzu almaya yetecektir. Hadi bakalım şimdi dinlenme zamanı. Akşam yemeğinin hazırlanmasıyla dağ ve zirve sohbetleri eşliğinde güzel bir yemek servisi bizleri bekliyor. Bundan sonra söz sırası kamp ateşinde ve kendiliğinden oluşacak Aladağlar Korosu’nda. Milyonlarca yıldızın altında özel içecekler eşliğinde artık keyif ve dinlenme zamanı. Geceyi Sokullupınar Kamp yeri’nde geçiriyoruz.

 

3.Gün: Sokullupınar, Çukurbağ, Niğde, Ankara

Güneşin ilk ışıkları ve gürültücü kampçıların çıkardığı seslere söylenerek uyanıyoruz. Restoranımızda kahvaltı hazırlığı sonrası keyifle bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yavaştan toplanıp çadırlarımızı sökerek aracımıza yüklüyoruz. Kamp Sorumlumuz ve dağlara hüzünlü vedanın ardından Aladağ silsilesinin görünen yükselti ve zirvelerine “ evlada “ diyerek el sallayıp hareket ediyoruz. Büyükdemirkazık seyri ile yolumuza devam edip Ecemiş Çayı’na gidiyoruz. Restoranlardan birinde isteğe bağlı olarak Alabalık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Ankara için hareket ediyoruz. Niğde-Bor-Altunhisar üzerinden üzerinden, Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

23:30 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
23:40 Ulus Melike Hatun Camii
23:45 Anka Mall Emniyet Tarafı
23:50 Aşti Önü Berat Büfe Durak
23:55 Armada Alışveriş Merkezi
00:05 Cepa – Kent Park Avm Arası
00:10 Peugeot Göral Otomotiv Önü
00:15 Dikmen Kavşağı Köprüsü
00:25 Gölbaşı Pak Otel Yanı Shell

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Kampta 2 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri
– Kampta Alınacak 2 Kahvaltı, 2 Öğle Yemeği ve 2 Akşam Yemeği

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
– İlk Gün Kahvaltı,  Son Gün öğle ve Akşam Yemeği

• Özel Yiyecek ve İçeceklerinizi Getirmeyi Unutmayınız.
• Doğada ve Her Yerde Anılarımızdan Başka Bir Şey Bırakmıyoruz.
• Yerel Koşullardan ve Hava Durumundan Dolayı Program Akışında Değişiklik Yapılabilir.
• Yerel Halka ve Onların Değerlerine Her Zaman Saygılı, Arkeolojik Değerlerimiz ve Kültür Mirasımız ile Yabani Yaşamı ve Bitki Örtüsünü Korumaya Her Zaman Özen Gösteriyoruz.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi 2 Gece 3 Takvim Günüdür. 2 Gece Kamp Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Niğde
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cuma
  18/06/2021
  Pazar
  20/06/2021
 • Yetişkin
 • 895₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by