Hacıkırı,Belemedik, Kapıkaya, Varda

495₺

1 Gece Konaklamalı
ADANA HACIKIRI KAPIKAYA VARDA YÜRÜYÜŞ TURU
Programı

1. Gün Ankara, Gölbaşı, Aksaray, Pozantı, Adana
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Adana Hacıkırı Kapıkaya Varda Yürüyüş Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli katılımcılarımızı ara duraklardan alarak gece yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah erken saatlerde Adana’ya Varıyoruz.

 

2. Gün Adana, Hacıkırı, Belemedik, Hacıkırı
Çamlı yayla sapağından dönerek 35 Km yolculuk sonrası sabahın erken saatlerinde Adana’ya bağlı Hacı kırı Köyü’ndeki Evi’mize gidiyoruz. Ev halkı ile selamlaşıp kısa süreli hazırlık sonrası Çardak’ta, güne yöresel ürünlerle hazırlanmış güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayıp saat: 09.00’de İstasyona gelen Toros Ekspres’ine binerek 25 dakikalık tren yolculuğu sonrası Belemedik İstasyonu’nda inip yürüyüşümüze başlıyoruz. 1905’li yıllarda Almanlar tarafından Hicaz Tren Yolu kapsamında; bu bölgedeki Tren yolu ve Toros Tünelleri yapılırken Almanların inşa ettiği yıkılmış durumdaki şantiye binaları ve diğer bina kalıntılarından geçerek yürümeye devam ediyoruz. Çakıt Çayı boyunca yer yer tünel ve demiryolu eşliğinde yürümeye devam edip  demiryolu ve tünel inşası zamanında Farakaların bulunduğu Taş durmaz Bölgesinde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra 1000 Metreye kadar yükselip toplamda 25 Km yürüdükten sonra Hacı kırı, Kapı kaya Kanyonu girişini ve uzaktan Seyhan Baraj Gölünü seyrederek Köye geliyoruz. Bir süre dinlendikten sonra İstasyon yanında kampımızı kuruyoruz. Daha sonra Çardak’ta güzel bir menü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası köy koşullarını da dikkate alarak özel içeceklerimiz eşliğinde sohbetimize devam edip gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Hacı kırında Çadırda geçiriyoruz.

 

3. Gün Kapı Kaya, Yer Köprü, Varda Köprüsü, Pozantı, Aksaray, Ankara
Erken kalkıp kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası çadırlarımızı toplayıp aracımıza yükledikten sonra aracımıza binip Kapı kaya Kanyonu girişine gidiyoruz. Suyun akışına doğru toplamda 8 Km sürecek doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. Kanyon içindeki manzaralar ve duvar oluşumu gerçekten etkileyici 8 Km olacak parkurumuzu tamamlayıp Yer köprü Mesire Yeri’ne gidiyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra aracımıza binip hareket ederek kısa süreli yolculuk sonrası Hacı kırı yakınındaki Varda Köprüsüne geliyoruz. 1905 yılında inşasına başlanan Hicaz Demiryolu hattının bu önemli sanat yapısı 5 yılda bitirilmiş ve yapımı sırasında 22 kişi yaşamını yitirmiştir. Yüksekliği 99 metre, uzunluğu 172 Metre olan bu köprü Varda-Hacı kırı veya Alman Köprüsü olarak ta anılmaktadır. Köprü çevresinde ve eski dekovil hattında yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası yürüyerek Hacı kırına gidip bir süre dinlendikten sonra Çardak’ta akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası eşyalarımızı hazırlayarak saat: 17.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 23.55 civarında 13 Ekim 1923’te başkentimiz olmuş Ankara’ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki KafkaTur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 10.10.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

23:30 KafkaTur Kızılay Ofis Önü
23:35 Ulus Melike Hatun Camii
23:40 Anka Mall Emniyet Tarafı
23:45 Aşti Önü Berat Büfe Durak
23:50 Armada Alışveriş Merkezi
23:55 Cepa Kent Park Avm Arası
00:00 Peugeot Göral Otomotiv Önü
00:05 Dikmen Kavşağı Köprüsü
00:15 Gölbaşı Pak Otel Yanı Shel

– Ata Kafka Tur Güvencesi
– Otellerde 0 Gece Konaklama
– 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Size Özel Araçlar ile Ulaşım ve Su İkramı
– Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
–  2 Kahvaltı, 2 Kumanya Öğle yemeği ve 2 Akşam Yemeği
– Feribot, Otopark, Otoban, Köprü ve Milli Park Ücretleri
– Tek Yön Tren Bileti

– Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
– Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
– Kişisel Harcamalar ve Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Hizmetler
–  Son Gün Akşam Yemeği

 

EKSTRA HİZMETLER:
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

• Ekstra (Ekstra:00.TL)
• Ekstra (Ekstra:00.TL)

•Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.

•Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

•Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta’nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

•Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Yanınızda; Dezenfektan ve Yeteri Kadar Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Verdiği Öğretmen Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Turumuzun Süresi2 Gece 3 Takvim Günüdür. 1 Gece Çadır Konaklaması Yapılacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: 27
Lokasyon: Adana
Derece:
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by