Çamlıdere

90₺

Covid-19 Tedbirleri Kapsamında

1.
2.
3.

Günübirlik Çamlıdere Aluç Dağı-Soğuksu Milliparkı
Doğa Yürüyüşü.
21 Şubat 2021 Pazar

HAREKET NOKTAMIZ

21 Şubat 2021 Pazar, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, 08.00

Tur Programı

 

Saat: 08.00’de Kumrular/İzmir Caddesi köşesinden hareketle başlayacak etkinliğimiz, araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları ile Kazan üzerinden yolumuza devam edip Kızılcahamam’da çay çorba molası veriyoruz. Gezi ve kumanya için eksik olan malzemelerimizi aldıktan sonra hareket edip Çamlıdere ayrımından sola dönerek Aluçdağı Milli Parkı’na gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası deneyimli öncü ve artçı rehberlerimizin sevk ve idaresiyle doğu yönünde toplamda 15-17 Km etaplı karlarla kaplı ormaniçi yollar ve patikalarda doğa yürüyüşü etkinliğimize başlıyoruz. Bir süre düz yürüdükten sonra önümüzdeki kıvrımlı ve dik etapı tırmanırak yükseliyoruz. Yangın Gözetleme Kulesi’ne çıkıp etrafı seyrederek fotoğraf çektikten sonra uygun bir yerde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası doğu yönünde ormaniçi yollar ve patikalardan yürümeye devam edip kuş gözlem terasında mola verip fotoğraf çektikten sonra inişe geçip Soğuksu Milliparkı’na iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek hareket edip Dinlenme Tesis’nde çay-çorba molası verdikten sonra hareket ederek kazan üzerinden yolumuza devam edip saat: 18.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat : 08.00
Milli Kütüphane Önü : 08.05
Armada Önü : 08.10
Cepa/Kentpark arası : 08.15
A City Önü : 08.25
Batıkent/Jandarma Karşısı : 08.30
Giyim Dünyası : 08.35
Eryaman Anayol Köprü Üstü : 08.40
Göksu Göleti Önü : 08.45

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,
– Tüm çevre gezileri,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
– Rehberlik Hizmetleri.

– Öğle yemeği,
– Kişisel harcamalar ve akşam yemeği.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, öğle yemeği için kumanya, karbonhidratlı yiyecekler, kullanılan malzeme ve kişisel ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, en az 1.5 litre su.

Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir.

Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste sosyal mesafe kuralını denetleyerek 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 40-50 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Kızlcahamam
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  21/02/2021
  Pazar
  21/02/2021
 • Yetişkin
 • 90₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by