Alaçatı

595₺

Çeşme-Alaçatı Ot Festivali-Sığacık Gezisi.
10-11 Nisan 2021 Cumartesi-Pazar. Yarım Pansiyon.
Kafka Tur organizasyonu ile festival gezilerimizde önemli bir yer tutan Alaçatı Ot Festivali ile karşınızdayız. Bir ot için değermi? diyebilirsiniz. Bu etkinliğe katıldığınızda fazlasıyla değdiğini göreceksiniz. Alaçatı yöresinde yetişen birbirinden değişik ot çeşitleri Alaçatı’da renk ve koku gösterisi yapacak. Hele bu otlardan yapılan yemekler ve bu lezzetlerin tadımı, damaklarınızda farklı hazlar bırakacaktır. Alaçatı Ot Festivali etkinlikleri yanı sıra, Çeşme, Çeşme Kalesi, kanuni tarafından yapılan Kervansaray gezisi de gezimizin kültürel dokusu arasında yer alacaktır. Buralara gelmişken Sığacık’ı görmeden olmazdı değilmi? Bizde öyle yaptık işte. İkinci gün otelimizden ayrıldıktan sonra Sığacık Kalesi’nde kurulan pazarda organik ürünlerle tanışmaya ne dersiniz? Hayır demeyeceğinizi düşünüyoruz.
Çeşme, Alaçatı Ot Festivali, Sığacık ve tabi ki Ege’nin incisi ve en güzel kenti İzmir’e uğramadan da olmazdı. Panoramik tur kapsamında Konak ve Cumhuriyet Meydanı’nda vereceğimiz mola sonrası Ankara yolculuğumuz başlayacak.
Festival içerikli ve çok farklı geçecek bu gezimize bütün doğaseverleri bekliyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 1 Gece 2 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Alaçatı
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  10/04/2021
  Pazar
  11/04/2021
 • Yetişkin
 • 595₺

Çeşme-Alaçatı Ot Festivali Sığacık Gezisi

10-11 Nisan 2021 Cumartesi-Pazar

Yarım Pansiyon

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Uşak üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde İzmir’e gidiyoruz. Bir restoranda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yolumuza devam ederek 87 Km yol aldıktan sonra Çeşme’ye gidip şehir turu kapsamında; Çeşme Kalesi ve Kanuni tarafından yaptırılan Kervansaray gezisi sonrası Çeşme Meydanı’nda serbest zaman molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Alaçatı’ya gidiyoruz. Taş evleri, renkli sokakları ve Arnavut kaldırımları ile Ege’nin küçük ve şirin beldesi, bütün güzelliği ile sizleri karşılayacak. Saat: 13.00 ‘de Ot Festivalinin yapıldığı alana gidiyoruz. Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetiştiği efsanelerde anlatılmaktadır. Otların çeşitliliği ve bu otlar ile pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festival yerel giysiler giymiş, halkın doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yükleyerek yaptıkları festival geçitini izleyebilirsiniz. Festival resmi açılışını ve resepsiyonun ardından amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri yarışması jürinin beğenisine sunulmaktadır. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Festival sonrası konaklama yapacağımız Sığacık’taki otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Seferihisar/Sığacık’ta geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Cittaslow/Sakin Şehir’ler arasında yer alan Sığacık sokaklarında yapacağımız gezinti sonrası Kale içinde kurulan El İşleri, Takı ve Kolyeler, Ot çeşitleri ve yemek satılan Organik/Yöresel Ürün Pazarı’na gidiyoruz. Pazar ve alış veriş dokusunu doyasıya yaşayacağımız ve isteğe bağlı olarak alış veriş yapacağımız bu etkinliğimizi fazlasıyla beğeneceğinizi düşünüyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi pazarda satılan yemeklerle afiyetle yedikten sonra Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. İzmir Narlıdere Kültürevi’ni ziyaret ettikten sonra panoromik İzmir gezimiz ile devam edecek gezimizde saat: 17.00’de İzmir’den yola çıkıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 01.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

09 Nisan 2021 Cuma, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 21.30

— Özel araçla ulaşım,

— Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,

— 2 kahvaltı

— 1 Akşam Yemeği,

— Clup Otel Atlantis’te 1 gece konaklama,

–  Tüm çevre gezileri,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri

– Kişisel harcamalar,

–Tüm öğle yemekleri,

–Akşam yemeğinde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.
• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

     Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Kumrular – 21.30
Milli Kütüphane Önü – 21.35
Armada Önü – 21.40
Cepa/Kentpark arası – 21.45
Bilkent Köprü Altı – 21.50
Ümitköy Köprü Altı – 21.55
Gordion Karşısı Yanyol – 22.00
Korukent karşısı/Yanyol – 22.05
Yaşakent/BP Önü – 22.10

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Doğa Yürüyüşü

Günübirlik Turlar

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by