Akseki

545₺

Covid-19 Tedbirleri Kapsamında

1.
2.
3.

Akseki, Ormana Köyü, Düğmelievler-Altınbeşik Mağarası, Eynif Ovası Yılkı Atları Gezisi

08-09 Mayıs 2021 Cuma-Cumartesi

*** Yarım Pansiyon(+) ***

TUR TARİHLERİ

12/13 Haziran 2021 Cumartesi-Pazar
10/11 Temmuz 2021 Cumartesi-Pazar
07/08 Ağustos 2021 Cumartesi-Pazar
11/12 Eylül 2021 Cumartesi-Pazar
09/10 Ekim 2021 Cumartesi-Pazar

Bu geziye ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

Ankara-Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli-Konya-Seydişehir üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabahın erken saalerinde İbradi’ye bağlı Ormana Köyü’ne gidip güne güzle bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayarak 10-12 Km süreli doğa yürüyüşü etkinliğimize başlıyoruz. Torosların muhteşem doğasında sedir/katran ağaçlarının hakim olduğu Psidia Bölgesi içinde olan bölgede yürüyerek Ormana’nın genel manzarasına hakim Onas Tepesi’ne çıkıp Köyü panaromik olarak seyredip fotoğraf çektikten sonra Eynif Ovası yönünde yürümeye devam ediyoruz. Osmanlı Dönemi’nden kalma, 90 bin dönüm alana sahip Eynif Ovası; 800-1000 arasında değişen Yılkı Atları’na ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda tarihi İpek ve Baharat Yolu üzerinde olması nedeniyle, bir Selçuklu Mimarisi olan ve İpekyolu üzerinde her 40 Km de bir inşaa edilen Tolhan’a da ev sahipliği yapıyoruz. Yılıkı Atları’nı seyredip fotoğraf çektikten sonra önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası bambaşka bir doğanın içinde huzurla başbaşa olmanın keyfiyle aracımıza binerek Ormana’ya hareket ediyoruz. Köye gelip kısa süreli dinlenme sonrası 1850 li yıllarda inşaa edilen sivil mimari ev örenkleri olan “ Düğmeli Evlerin “ bulunduğu sokaklarda gezintiye çıkıyoruz. Önceleri; Ermeni, Rum ve sonrasında ise Türk ustalar tarafından devam ettirililen ve bölgede mimari bir gelenek olan Düğmeli Everi görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra Ormana Active Projesi kapsamında Düğmeli Evler’de oluşturulan butik otellere gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra canlı müzik ve yörsel lezzetler eşliğinde akşam yemeğiemizi afiyetle yiyoruz. Geceyi bambaşka bir doğada Ormana’da geçiriyoruz.

Bambaşka bir doğada ve 1000 Metre yüksekliği ile Ormana’nın huzurlu ortamında erken kalkıp güne güzle bir kahvaltı yaparak başıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yükleyerek Altınbeşik Milli Parkı’na gidiyoruz. İlk olarak 1966 yılında Dr. Temuçin AYGEN tarafından keşfedilen ve bir kaç katlı olan Altınbeşik Düdensuyu Mağarası, yeraltından Beyşehir Gölü ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Arzu eden katılımcılarımızla, mevsim ve hava koşullarının uygun olması durumunda bota binerek; yaklaşık 200 Metre uzunlukta bir yeraltı gölü üzerinden içeri girerek Altınbeşik Mağarası’nıu derinliklerini görüp gezeceğiz. İçinde sayısız göller bulunan bu yeraltı sistemi ve mağarası, halen yurdumuzun bilinen en büyük mağarası konumundadır. Mağara içinde; sarkıtlar, dikitler, traverten gölleri ve benzeri oluşumlar çarpıcı olup büyüleneceğinizi düşünüyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip ürünlü Köyü’ne gidiyoruz. Çay-kahve molası sonrası hareket ederek ayrılmak istemediğimiz Ormana’ya gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket ederek kısa süreli yolculuk sonrası İbradi’ye gidiyoruz. İlçede yapacağımız kısa süreli gezinti kapsamında; sokaklarında gezintiye çıkarak Osmanlı Kadı Konakları ve Mezarlıkları’nı görüp gezdikten sonra 1100 yıllık Arap Astık isimli kestane ağacının etrafında halkalanarak, el ele tutuşup fotoğraf molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip muhteşem örüntüler ve doğal orman dokusu içinde yol alarak Sarıhacılar Köyü’ne giderek 800 yıllık ahşap kaplı Camii’sini gördükten sonra tarihi Osmanlı Yolu’nda kısa süreli gezinti yapıyoruz. Gezinti sonrası hareket edip kısa süreli yolculuk sonrası Akseki’ye gidiyoruz. Müze’ye dönüştürülmüş olan büyük bir konağı görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Akseki’den ayrılarak hareket edip Manavgat Irmağı’nın dağdan ilk çıktığı nokta olan Melas Vadisi ve Üzümdere Irmağı’nı görüp fotıoğraf çektikten sonra saat: 17.00’de Ankara için hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek yol dinlenme tesislerinde verceğimiz molalar sonrası hareket ederek saat: 23.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

07 Mayıs 2021 Cuma günü Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi, saat: 23:55

Kumrular/İzmir Caddesi : 23:55
Milli Kütüphane : 00:00
Armada : 00:05
Ufuk Üniversitesi önü : 00:10
Taarus AVM önü : 00:15
Konya Yolu Dikmen Kavşağı: 00:20
İncek Köprü altı : 00:25

Özel araçla ulaşım,
Araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
Kahvaltı(2),
Öğle yemeği (kumanya(1),
Akşam yemeği(1),
Düğmeli Evler Butik Otellerde konaklama(1),
TÜRSAB seyahat sigortası,
Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
Akşam yemeğinde su ve verilen içecekler dışında alınan içecek ücretleri,
2.gün öğle yemeği,
2.gün akşam yemeği,
Kişisel  harcamalar.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Ormana Köyü’ndeki 1 gecelik konaklamalar Ormana Active Projesi kapsamında restore edilip korunan Düğmeli Evler Butik Otellerde katılımcıların profili ve kişi sayısı esas alınarak yerleştirme yapılacaktır.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 1 Gece 2 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Konya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  08/05/2021
  Pazar
  09/05/2021
 • Yetişkin
 • 545₺
Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by