545₺

Ülkemizin ve Çukurova’nın en önemli kentlerinden olan Adana’ya farklı bir yolculuğa ve kokuya ne dersiniz? Şüphesiz ki Adana nisan ayında bir başka güzel. Ve bu güzellik portakal çiçeği kokularıyla bir daha da bir güzel. Festivallerin, karnavalların insanları coşturduğu, kaynaştırdığı böyle bir gezi için Adana ve Çukurova’ya gidiyoruz. Adana Portakal Çiçeği Festivali, Eski Adana dokusunda yapacağımız kültür gezileri, yöreye özgü birinden değişik tat ve lezzetler ile güzelliklerin katsayısının aratacağını düşünüyoruz. 2. Gün Tarsus’ta değişik din ve anlayışlarının mekanlarına yolculukla başlayacak etkinliğimizde birbirinden farklı yerler görüp kültürel zenginliğin doruklarına çıkacağız. Yöresel tat ve lezzetler burada da peşimizi bırakmayacak. Berdan Çayı’nda bir nefes molası gezimizin son durağı olacak. Portakal çiçeği ile büyülenmek, ruhunuzu yıkamak, arınmak ve gençleşmek için, bir çok şeye yeniden başlama enerjisi yaratmak için; Koku, kültür ve inanç kombinasyonlu bu gezimize davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 1 Gece 2 Gün
Maksimum kapasite: 45
Lokasyon: Adana
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  03/04/2021
  Pazar
  04/04/2021
 • Yetişkin
 • 545₺

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı-Tarsus Gezisi

03-04 Nisan 2021

1 Gece, 2 Gün

Yarım pansiyon

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Gölbaşı-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Tarsus’a gidiyoruz. Bir restoranda yapacağımız kahvaltı sonrası Tarsus şehir gezisi kapsamında; Tarsus’un kuzeyinde yer alan Eshab¬ı Kehf/Yedi Uyurlar Mağarası’na gidiyoruz. Kuranı Kerim’de Kehf Suresinde geçen olaya benzetilen bu mağarayı görüp gezdikten sonra şehre gelip Tarsus Belediyesi öncülüğünde orijinalinden Müze haline getirilen Nusrat Mayın Gemi/Müze’yi görüp gezdikten sonra Kleopatra/Kancık kapısını görüp fotoğraf çekiyoruz. Saint Piyer Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Tarsus Ulu Camii gezisi sonrası Roma dünyasına yolculuk için rotamızı değiştiriyoruz. Eski Roma kentinin üzerine kurulan Tarsus’ta gün ışığına çıkarılan Romayolu’na gidip tarihi yol üzerinde yürümenin ayrıcalığını yaşayacağız. Yol üzerinde yürürken ata arabası teker izleri, yağmur suyu ve kanalizasyon sisteminin sizleri büyüleyeceğini düşünüyoruz. Hristiyanlığın yayılmasında önemli bir kişi olan Tarsus’lu Saint Paul/Aziz Şaul’un Kuyusunu görüp fotoğraf çektikten sonra 1850 yıllarda yapılan sivil mimari seçkin ev örneklerinin bulunduğu sokaklardan birine girip fotoğraf çekiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yöreye özgü lezzetlerle afiyetle yedikten sonra cezerye ve yöreye özgü hediyelik ürün alış verişi için mola veriyoruz. Babil Kralı II. Nebukadnesar zamanında yaşamış, Musevileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamber olan Hz. Danyal Makamını ziyaret ettikten sonra Saint Paul Kilise/Müzesini görüp geziyoruz. Müze gezisi sonrası Kırkkaşık Bedeseten’e gidip isteğe bağlı alış veriş molası sonrası hareket edip Bac/Justinianus Köprüsü’nü gördükten sonra muhteşem görselliği, yüksek su debisi ile kulakları çınlatacak Berdan Şelalesi’nde çay-kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip 30 Km yol aldıktan sonra Adana’ya gidiyoruz. Esnaf ve sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen ve bu niteliği ile ülkemizin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal Çiçeği Kokusu Feztivali etkinliklerine katılıyoruz. Ziya Paşa Bulvarında gerçekleştirlecke etkinliklerde; dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyii Portakal çiçeği Karnavalını izleme, dans gösterileri ve şarkılara eşlik edip fotoğraf çekiyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip odalarımız ayerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası yöresel ve Adana’ya özgü lezzetlerle akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak Portakal Çiçeği kokusunun en yoğun hissedildiği Vali Yolu’nda gezinti yapıyoruz. Gezinti sonrası Ziya Paşa Bulvarı’na gidip kafeler’de çay-kahve içtikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceyi Adana’da geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp eski Adana dokusunbu kapsayacak şehir gezimize başlıyoruz. Seyhan Nehri kenarında 20.000 kişi kapasiteli olarak inşa edilen Orta Doğu’nun en büyük Camii’si olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Camii’sini ziyaret ediyoruz. Atatürk Evi ve Sinema Müzeleri gezisi sonrası Adana’nın simgesi olan ve Seyhan Nehri üzerinde kurulu, RomaDönemi Köprüsü olan Taş Köprü’yü görüp fotoğraf çekiyoruz. Ramazan Oğulları Külliyesi içinde yer alan Ulu Camii ziyareti sonrası eski bir Ermeni Kilisesi temelleri üzerine inşaa edilmiş, önünde yağ pazarı olması ve satılması nedeniyle Yağ Camii olarak adlandırılan bu tarihi camiiyi ziyaret ettikten sonra isteğe bağlı olarak Adana kebap veya Ciğer ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Cezerye ve hediyelik ürün/eşya alış verişi sonrası Tepebağ Mahallesi’ne gidip 1850 li yıllarda yapılan ve restore edilen sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu sokaklarda yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası saat: 16.00’da Ankara için hareket ediyoruz. Pozantı-Ulukışla-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz mola sonrası gece saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

02 Nisan 2020 Cuma, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 23.55

— Özel araçla ulaşım,

— Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,

— 1 Akşam Yemeği,

— 4 yılzıdlı veya özel statülü otelde 1 gece konaklama,

– Tüm çevre gezileri,

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

–Türsab Seyahat Sigortası,

– Rehberlik Hizmetleri.

– Kişisel harcamalar,

–Tüm öğle yemekleri,

–Akşam yemeğinde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaç ve malzemeler, su.

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

     Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Kumrular – 23.55
Milli Kütüphane Önü – 00.00
Armada Önü – 00.05
Ufuk Üniversitesi Önü – 00.10
Taarus/Çırağan Restoran Önü – 00.15
Dikmen Atatürk Sitesi karşısı/Ego Durağı – 00.20
Oran/Turan Güneş Buları Köprü Altı/Sağ Yan yol – 00.25

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

Doğa Yürüyüşü

Günübirlik Turlar

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by