26 Temmuz – 07 Ağustos Sibirya Expresi


1.Gün  26 TemmuzISTANBUL /  MOSKOVA 12:30 16:00
Bu sabah saat 10:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben saat 12:30’da AEROFLOT HAVA YOLLARI ile  Rusya’nın başkenti büyülü şehir Moskova’ya yolculuğumuz başlıyor. Yerel saat ile akşam 16:00’da  Moskova’ya varışımızın ardından karşılanma ve otelimize transfer.

2.Gün  27 Temmuz:  MOSKOVA
Bu sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz esnasında ziyaret edeceğimiz başlıca yerler arasından Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum , Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali,  Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

3.Gün  28 Temmuz:  MOSKOVA / KAZAN
Bugün kahvaltımızın ardından serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz otelimize yakın metro ile şehri gezmeye ve keşfetmeye devam ederken , Arzu eden misafirlerimiz ise ekstra turlara katılarak hoşça vakit geçirebilirler.

Ekstra Tur  Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€) 
Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız.  Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerinide ziyaret etme imkanı bulacağınız bu gezimiz sonrası otele dönüş.. Akşam saatlerine doğru tren istasyonumuza transferimiz gerçekleşiyor. Ve ilk tren yolculuğumuza Moskova-Kazan arası başlıyoruz.Geceleme trende.

 4.Gün  29 Temmuz:  KAZAN / EKATERINBURG      
Sabah erken saatlerde Kazan’a varışımızın ardından istasyonda karşılanma ve şehir merkezine transfer. Önce sabah kahvaltımızı alacağız. Daha sonrasından hiç vakit kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir. Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma latında olan bu kentte ziyaret edeceğimiz ve göreceğimiz başlıca noktalar şöyle; Peter ve Paul Katedrali , Mardzhani Camisi, Kazan Şehir Üniversitesi, Özgürlük meydanı, Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı olacak. Kalan vakitlerimizde. Eski ve tarihi caddelerde sokaklarda yürüyüş imkanı bulacaksınız. Akşam saatlerinde istasyona transfer ve Ekaterinburg yolculuğumuz başlıyor. Geceleme trende.

5.Gün  30 Temmuz:  EKATERİNBURG 
Öğlen saatlerinde (12:37)  Ekaterinburg’a varışımızın ardından  tren istasyonunda  karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Eşyalarımızı otelimize bırakacağız ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlayacağız.  Ekateringburg Asya ve Avrupa kıtaları sınırında , Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi  Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı göreceğiz. Ural Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin elyapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim merkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz  RASTORGUEV- HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz (hatta korkunç!) efsanesini anlatacak. Turumuzun sonunda son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. KAN TAPINAĞI’ da burada bulunmaktadır. Geceleleme otelde.

6.Gün  31 Temmuz:  EKATERİNBURG – NEVYANSK TURU
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak /  gece trene  bineceğiz, gündüz bölümü için EXTRA TUR-Öğle Yemekli Tur [90€]  – Nevyansk Şehri ve Eğik Kule ziyaretimiz olacak. NevyanskOrta Uralların doğu yamacında, Ekaterinburg’un 97 km kuzeyinde SverdlovskOblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ın başlarında , bir demir fabrikası inşası ile kurulmuştur. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi  AkinfiyDemidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuvarı olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. Ve 8. Katında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır. Akustik Oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor; odanın bir köşesinde ayakta duran biri eğer karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse, bu fısıltı rahatlıkla duyulabiliyor. Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural üreticilerinin gücünün bir sembolüdür. Turistler Ural madencilik sektörünün tarihini öğrenecekler.  Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın! Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Ekaterinburg’a geri dönüyoruz. .Saat 21:30’da Novosibirsk şehrine hareket edeceğiz. Geceleme trende.

 

7.Gün  1 Ağustos:  NOVOSİBİRSK
18.55’te Novosibirsk’e varış   ve otelimize transfer. ve geceleme  otelimizde.

 

8.Gün  2 Ağustos:  NOVOSİBİRSK TURU –  KRASNOYARSK
Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza devam edeceğiz. AÇIK HAVA TREN MÜZESİ’ni ziyaret edeceğiz. (eski Transsibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır), ünlü JEOLOJİ MÜZESİ, YAPAY DENİZ OB REZERVUARI, göreceğimiz yerler arasındadır., tren istasyonuna transferimiz gerçekleşecek .Gece Yolculuk trende..

 

9.Gün  3 Ağustos:   KRASNOYARSK
12:25’deKrasnoyarsk’a varış ve Otelimize transfer., Bugün  EXTRA Turumuzda

(Öğle Yemekli -80€ ) Yerel restaurant ta öğle yemeğimizin ardından Krasnoyarsk şehir turu yapacağız. Enisei‘nin müthiş manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA manzarası ile MİRA MEYDANI , ANDREW DUBENSKOY ANITI, tüm şehrin gözlerinizin önüne serildiği KARAULNAYA TEPESİ…PRASKEVA PRATNITSA ŞAPELİ’de ayrıca göreceğimiz yerler arasındadır. Eski caddeler boyunca yürüyüp, isimlerinin nereden geldiğini Krasnoyarsk’ın nasıl gelişip değiştiğini öğreneceğiz. Otele dönüş


10.Gün  4 Ağustos: 
KRASNOYARSK –  IRKUTSK
Kahvaltının ardından tren istasyonuna transferimiz başlıyor.20:57’de Irkutsk’a varış ve otelimize transfer.


11.Gün  5 Ağustos  : 
IRKUTSK –  LİSTVYANKA
Otelde kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Sludyanka’dan Baikal limanına kadar sürecek olan tren yolculuğumuza başlıyoruz. Tren istasyonu Baikal Gölünün güneyinde bulunmaktadır. Bir tur Baikal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz .Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz. Burada birkaç durakta mola verip bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Baykal limanına varış ve sonrasında feribot ile Listvyanka’ ya yolculuğumuz başlıyor. Listvyanka ya varış ve Listvyanka oteline transferimiz gerçekleşecek.

 

12.Gün  6 Ağustos:  LİSTVYANKA – BAYKAL GÖLÜ  – IRKUTSK
Kahvaltımızı otelimizde alacağız. Turumuz esnasında Taltsy Müzesini de ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeğimizde yerel restoranda meşhur Baykal Gölü balıklarından yiyeceğiz. Burada Baykal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. . bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryumu bulunan BAYKAL MÜZESİ’ndeyiz. Ardından KRESTOVAYA VADİSİ, ST.NICOLASKİLİSESİ’ni ve yerel hediyelik eşyaların ve balıkların satıldığı marketi gezeceğiz. Turumuzun ardından İrkutsk’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

13.Gün  7 Ağustos:  IRIKUTSK – MOSKOVA-İSTANBUL  09: 25 / 17:55
Sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ; havalimanına geçiyoruz, dönüş yolculuğumuz başlıyor, Moskova aktarmalı olarak İstanbul a  uçak saatimiz 09:25  ,yerel saat ile İstanbul’a varışımız 17:55 tir.

ÜCRET:
SİNGLE: 2.510 EURO
ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI (DOUBLE): 2.170 EURO
ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI (TRİPLE): 2.080

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA \ UYARI :
Kafka Turizm’in Trenler ile Uçuş ve Konaklama detaylarını; Saat ve tur güzergahını ; değiştirme hakkı saklıdır. Havayollarına bağlı saat ve uçuş değiştirmelerinden acentemiz sorumlu tutulamaz. Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü yıllık takvimine uygun olarak alınmıştır. Değişme olması durumunda yolculara bilgisi verilir.

Turumuzda sabah kahvaltıları kaldığımız tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve akşam yemekleri planlaması program içerisinde yazıldığı yerde dahildir. Tur güzergahı ve tur akış saatlerine uygun olarak. Sizler için planlanmış ve organize edilip programa dahil edilmiştir.

ÖNEMLİ UYARI : Sabah-öğle yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar ve öğle yemekleri paket halinde olabilir. Otel konfirmasyonları tura 35 gün kala ilan edilecektir. Seyahat Sigortası,Tren yolculukları second class Kupe olarak fiyatlandırılmıştır. Second Class (2.sınıf \ 4 kişilik kompartımanlarda)  şekilde yolculuk demektir. Mevcut fiyatlandırma Second Class KUPE sınıfına göredir. 2 sınıfı kabin\Second Class\arkadaş 4 aile üyeleri ile seyahat eğer öyleyse, iki alt yatak ve bir kabin içinde iki üst ranza olacak, sizin için uygun olabilir.Bazı güzergahlarda Trenlerde zaten First Class uygulaması yoktur. Olabilecek imkanlar çerçevesinde First Class taleplerinizi acentemize 1 ay kalana kadar iletiniz.

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Hizmetlerimiz :

 • İstanbul-Moskova \\ IRKUSTK-İstanbul arasında AEROFLOT Havayolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
 • 4* yıldızlı veya butik otellerde standart odalarda oda-kahvaltı konaklama.
 • Programda belirtilen tüm geziler, şehir turları, transferler ve giriş ücretleri.
 • Programda belirtilen tüm Tren \ Express yolculukları biletleri
 • Programda belirtilmiş öğle ve akşam yemekleri
 • KAFKA Turizm profesyonel Türkçe rehberlik ve yerel rehberlik hizmetleri
 • TURSAB seyahat Sigortası

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servisler :

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • RUSYA VİZESİ /95€
 • Programda belirtilmeyen tüm Öğle ve Akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler, tüm otobüs şoförleri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 80 € kişi başı alanda toplanacaktır.

EXTRA TURLAR
Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 95€) 
NEVYANSK TURU -öğle yemekli  -90€
KRASNOYARSK-öğle yemekli tur -80€

3 Tur- toplam 265€   – İNDİRİMLİ   240€


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
 • Lösev YAŞAM gezisi turları
 • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.