25 Nisan-9 Mayıs 2019 Meksika-Küba Gezisi


25 NİSAN 9 MAYIS 2019 MEKSİKA – KÜBA GEZİSİ
 
1.Gün 25 Nisan 2019
İSTANBUL – PARİS – CANCUN ( MEKSİKA ) 04.15 – 17.15
İstanbul 3.Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Kafka Turızm standında saat 02.15’de bluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Aır France Hava Yolları tarifeli seferi Paris aktarmalı olarak Cancun’a hareket edeceğiz. Saat 17.15’de Cancun’a ulaşıyoruz. Alanda karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: Ramada Hotel Downtown 3*
 
2.Gün 26 Nisan 2019
CHICHEN ITZA TURU ( MAYA ANTİK KENTİ )
Kahvaltının ardından erken saatlerde, hareket saatimiz 07.30, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan, Dünyanın 7 harikasından biri olan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza Antik Kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır.Burada 700 – 900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; Jaguar ve Kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı (Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir), Rahibeler Manstırı; Maya dünyasının en büyük örneği olan Juego de Pelota top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyeceğiz. Daha sonra yeniden ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket ediyoruz ve öğleden sonra saatlerinde otelimize geri geliyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: Ramada Hotel Downtown 3*
 
3.Gün 27 Nisan 2019
CANCUN
Kahvaltının ardından serbest bir günümüz olacaktır. Geceleme Cancun’da otelimizde.
 
4.Gün 28 Nisan 2019
CANCUN – HAVANA 11.50 – 16.30 ( KÜBA )
Bugün otelimizde yapacağımız kahvaltının sonra, Küba uçuşumuzu yapacağız. Başkent Havana’ya varışımızı takiben, yerel rehberlerimiz tarafından karşılanma ve gecelemeyi yapacağımız Casa Partıcular ( pansiyon evler ) evlerimize transferimizi yapacağız. Grubumuz bir birine yakın mesafede, Küba’lı ailelerin işlettiği pansiyon evlere yerleşiyor. Daha sonra rehberimiz ile buluşuyoruz ve akşam yemeği servisi almak üzere şehre çıkacağız. Yemek sonrası Havana sokaklarında kısa bir yürüyüş yapacağız ve geceleme evlerde.
 
5.Gün 29 Nisan 2019
HAVANA Kahvaltı sonrası saat 09.00’da 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz Devrim Meydanıyla başlıyor. Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Şehir turu sonrası alacağımız öğle yemeğinden sonra serbest zaman, öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır.
 
6.Gün 30 Nisan 2019
PINAR DEL RIO VINALES VADİSİ TURU
Kahvaltı sonrası tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.
 
 
7.Gün 1 Mayıs 2019
HAVANA
Bugün 1 mayıs!! Çok uyumak yok. Sabah 05.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Devrim meydanına gideceğiz, aracımız ile belli bir noktaya kadar ilerliyoruz, daha sonra yürüyerek kalabalıklara ulaşıyoruz, kortejlere katılıyoruz !! 1 Mayıs etkinliklerinin tam içinde Kübalılar ile beraber geçireceğimiz bir gün. Geceleme evlerimizde.
 
 
8.Gün 2 Mayıs 2019
HAVANA – DOMUZLAR KÖRFEZİ – CIENFUEGOS
Kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz, Havana’dan ayrılıyoruz ve Küba’nın doğu bölgelerine doğru ilerliyoruz, yolda molalarımız olacak, Domuzlar Körfezi ziyaretimizi yapacağız. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri, tarihi mimarisi ile dikkat çeken güzel sokaklarında yürüyoruz, Eski tiyatro binasını ziyaret ediyoruz, Eski Saray binasını göreceğiz, Katedral Meydanını ziyaret edeceğiz ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: Hotel La Unıon 3*
 
9.Gün 3 Mayıs 2019
TRINIDAD
Bu sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. Trinidad’a hareket ediyoruz. Trinidad Küba’nın en güzel şehirlerinden birisidir, taş sokakları ve eski Katedral binası göreceğimiz tarihi Trinidad sokakları arasında yer almaktadır. Güzel fotoğraflar çekmek için fırsatlarımız olacak, tarihi Trinidad kentinin merkezini ziyaret ettikten sonra, konaklayacağımız Casa Partıcular (pansiyon evler) merkeze yakın mahallerde yer almaktadır. Müzik eve eğlence dolu Trınıdad gecelerini yaşamak için ve gerçek Küba halkı ile iç içe olmak için güzel bir fırsatmız olacak. Geceleme Casa Partıcular evlerde.
 
10.Gün 4 Mayıs 2019
TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Bugün sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak Sancti Spiritus kenti, burası orta Küba’nın önemli şehirlerinden birisidir. Eski meydanı ziyaret ediyoruz, kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra, istikametimiz Santa Clara şehri oluyor. Efsane Che Guvera’nın anıt mezarının ve müzesinin olduğu CHE ile bütünleşen bir kent burası. Burada CHE Müzesini Ziyaret ediyoruz, daha sonra kent meydanında Katedral Meydanını ziyaret edeceğiz, ziyaret edeceğimiz diğer önemli mekanlar, Teatro La Caridad arasında yer alıyor, dar sokakları ve tarihi dokusu ile tipik bir Küba şehri olan Santa Clara da gezinitimizi tamamladıktan sonra Kuzey sahil kenti Varadero’ya yolculuğumuz devam ediyor. Akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, akşam yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz, geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: Tuxpan Hotel 3*
 
11.Gün 5 Mayıs 2019
HAVANA – MEXICO CITY UÇUŞU 16.00 – 18.15
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Varadero’dan ayrılıyoruz yaklaşık 3 saat sürecek sahil boyu yolundan Havana’ya transferimiz yapılacaktır. Havana Havalimanına geçeceğiz. Yerel Meksika Hava Yolları ile Mexico City’e uçuşumuzu yapıyoruz. Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: Ramada Hotel Mexıco Cıty 4*
 
12.Gün 6 Mayıs 2019
MEXICO CITY
Sabah kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimiz başlıyor. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu, Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta – Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Akşam üstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda gezinti. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: Ramada Hotel Mexıco Cıty 4*
 
13.Gün 7 Mayıs 2019
MEXICO CITY – TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU
Bu sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası, turlarımıza devam ediyoruz,
Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan Obsidyen Taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan Agave’nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, Agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. Tanrıların Yeri anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu, Büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı, Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. Öğle yemeği yerel restoranında alınacaktır. Yemekten sonra şehir merkezine hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: Ramada Hotel 4*
 
14.Gün 8 Mayıs 2019
MEXICO CITY – ISTANBUL 16.40
Bu sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrası son günümüze başlıyoruz, öğlen saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. Mexico City Havalimanına geçiyoruz. Klm Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.40 uçuşu Amsterdam aktarmalı İstanbul uçuşumuz başlıyor.Geceleme uçakta.
 
15.Gün 9 Mayıs 2019
ISTANBUL – VARIŞ 16.00
Turumuzun sona ermesi ve varış. İstanbul Atatürk Havalimanı. 10.00
 
Tek Kişilik Odada Konaklama – Single – Kişi Başı 2490 €
Çift Kişilik Odada Konaklama – Twin Double – Kişi Başı 1970 €
Üç Kişilik Oda Konaklama – Triple – Kişi Başı 1970 €
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
İSTANBUL – CANCUN – MEXİCO CİTY – İSTANBUL – AIR FRANCE – KLM HAVA YOLLARI UÇAK BİLETİ.
CANCUN – HAVANA – MEXİCO CİTY ARASI YEREL HAVAYOLLARI İLE YAPILACAK OLAN UÇUŞ BİLETİ.
MEXICO CITY (3 GECE OTEL) – CANCUN (3 GECE OTEL)
CIEN FUEGOS (1 GECE OTEL) – HAVANA (4 GECE EV)
TRINIDAD (1 GECE EV) – VARADERO (1 GECE OTEL) TOPLAM: 13 GECE – 15 GÜN.
TÜM UÇUŞLARDA KİŞİ BAŞI TEK VALİZ OLMAK ÜZERE 20 KG SERBEST TAŞIMA HAKKI.
MEKSİKADA 3/4 YILDIZLI MERKEZİ VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN OTELLERDE ODA + KAHVALTI KONAKLAMA.
MEKSİKA’NIN BAŞKENTİ MEXİCO CİTY’DE TAM GÜNLÜK KAPSAMLI ŞEHİR TURU.
PROGRAMDA BELİRTİLEN HAVALİMANI/OTEL VE KARAYOLU YOLCULUKLARI TÜM TRANSFERLERİ.
TEOTİHUACAN PİRAMİTLERİ ZİYARETİ .
ARKEOLOJİK PARK ‘TA AY PİRAMİDİ VE QUETZALCOATL TAPINAĞI ZİYARETİ.
SAHİL ŞEHRİ ACAPULCO TRANSFERİ VE KONAKLAMASI.
CANCUN ŞEHRİ VE KONAKLAMA.
ANTİK ŞEHİR CHİCHEN ITZA TRANSFERLERİ VE ZİYARETİ.
KÜBA’NIN BAŞENTİ HAVANA’DA KAPSAMLI ŞEHİR TURU .
TRİNİDAD ŞEHRİNE KARAYOLU TRANSFERİ VE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA.
KÜBA’NIN ANTİK VE ÜNLÜ ŞEHRİ CİENFUEGOS’DA ŞEHİR GEZİSİ..
SANTA CLARA ŞEHRİNDE ERNESTO CHE GUAVERA MÜZESİ ZİYARETİ VE GİRİŞ ÜCRETLERİ.
VARADERO ŞEHRİNE TRANSFER VE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA.
PROGRAMDA BELİRTİLDİĞİ GÜNLERDE FARKLI ŞEHİR VE MEKANDA FİYATA DAHİL ÖĞLE YEMEKLERİ.
PROGRAMDA BELİRTİLEN FARKLI ŞEHİR VE MEKANDA ALINACAK OLAN AKŞAM YEMEKLERİ.
OTEL KONAKLAMASI OLAN HER GECENİN SABAHI AÇIK BÜFE KAHVALTI.
TUR PROGRAMINA DAHİL TÜM ÖREN YERLERİ GEZİSİ , GİRİŞ ÜCRETLERİ.
KAFKA TURİZM TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ .
SEYAHAT SİGORTASI.
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
 
MEKSİKA VİZESİ: NORMAL PASAPORT SAHİPLERİNE VİZE ÜCRETSİZ ACENTAMIZ TARAFINDAN ONLİNE OLARAK 1 SAATTE TEMİN EDİLMEKTEDİR.( ÜCRETSİZ )
YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ / MEKSİKA KONSOLOSLUĞU İSTANBUL VEYA ANKARA MERKEZLERİNDEN BİR GÜNDE PARMAK İZİ VERMEK ÜZERE GİDECEKLER VE 36 USD KARŞILIĞINI HIZLI VİZELERİNİ ALACAKLARDIR.
KÜBA VİZESİ: NORMAL PASAPORT SAHİPLERİ, 50€ KARŞILIĞI EXTRESS KÜBA VİZESİNİ BİZZAT KAFKA TURİZM ELİNDEN ALACAKLARDIR ( EVRAK GEREKMEZ )
YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİNE KÜBA VİZESİ YOKTUR. ( ÜLKEYE GİRİŞTE İLAVE BİR FORM DOLDURULMASI GEREKECEKTİR, VARIŞTA REHBERİNİZDEN DESTEK TALEP EDİNİZ )
BU TURUMUZDA TUR BAHŞİŞLERİ VE TOPLAM AYAK BASTI PARALARI 1 KİŞİ İÇİN 100€ DUR. BU ÜCRET HAVALİMANINDA HAREKET GÜNÜ REHBERİMİZE TESLİM EDİLMEKTEDİR.
 
ÇOK ÖNEMLİ UYARI
Turlarımız İstanbul çıkışlıdır. İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde, varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir. Sık sık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.
 
KÜBA SEYAHATİ HAKKINDA ÖNEMLİ UYARILAR VE DETAYLAR
 
Değerli Misafirlerimiz Küba Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
 
Küba turuna katılacak olan misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar. Normal pasaport sahiplerinin vizeleri acentamız tarafından temin edilecektir. (50 €)
Uçuşlarda rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız (15 TL)
Küba’da genel hava şartları ortalama olarak yılın her ayı gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran – Eylül arasındadır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
Özellikle Trinidad’da sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
Denize girme imkanımız olacaktır. Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.
Küba ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedir.
Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir.
küba’da Euro kullanabilirsiniz. Kredi kartı kullanılmamaktadır. ABD dolarının düşük kur nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.
Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan, sıvı saç kremleri, parfüm, kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
Bagajlarımız; uluslararası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
Otellerimizin çoğunda elektrik prizleri telefon, bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
Tur esnasında fotoğraf molalarında rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize, yemek saatlerimize de rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde tur programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
Kalacağımız otellerde c/in işlemleri rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı, akşamyemeği, internet kullanımı, otel hakkında genel bilgileri vs. iletecektir.
Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız, rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
Tur boyunca değerli yüzük, küpe, kolye, saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
 
 

« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.