24 Ocak-1 Şubat 2019 Küba Gezisi


24 Ocak – 1 Şubat 2019 KÜBA GEZİSİ

 

SÖMESTRE GRUBU

23 Ocak 2019
İSTANBUL – ATATÜRK HAVALİMANI BULUŞMA 23.30

Bu turun hareket tarihi 24 Ocak’tır. Lakin uçak kalkış saati 02.00 olduğu için (gece yarısı) 23 Ocak gecesi 23.30’da Atatürk havalimanı’nda  Kafka Turizm standında, şirket görevlisi ile buluşma. İşlemleri takiben seyahatimizin başlaması.


1.Gün 24 Ocak 2019

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI – HAVANA 02.00 – 07.25

Sabah saat 02.00’da İstanbul Atatürk Havalimanından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah yerel saat ile  07.25 Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı  dışında bizleri bekleyen yerel rehberimiz ile buluşuyoruz. Özel aracımız ile  turumuz başlıyor. Sabah erken saatler olduğu için otelimize ulaştığımızda odalarımız hazır olmayabilir. Bu durumda, eşyalarımızı otel emanetine teslim ederek, havana şehir turumuza başlıyoruz.

OTELİMİZ: Hotel Saint John’s 3*

HAVANA ŞEHİR TURU

Saat 09.00’da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Havana’dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz. Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco’da  adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrine kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulamadığı kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri’ni pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme otelimizde

 

2.Gün 25 Ocak 2019

HAVANA – PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası ARZU EDEN katılımcılarımız için extra turumuz mevcuttur.
PİNAR DEL RİO – VİNALES VADİSİ TURU – ÖĞLE YEMEKLİ  95€

Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

3.Gün 26 Ocak 2019

HAVANA – VARADERO TURU
Kahvaltı sonrası ARZU EDEN katılımcılarımız için extra turumuz mevcuttur.

VARADERO SAHİLLERİ TURU – ÖĞLE YEMEKLİ 90€

Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz  yaklaşık 2,5 saat  sürecektir. Varışımızı  takiben güzel bir  yerel tesiste (Bir otelde olabilir) öğle yemeği servisinide alabileceğimiz ve yüzme imkanı bulacağımız özel bir gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit  geçirdikten sonra yeniden Havana’ya  dönüş yapıyoruz.

 

4.Gün – 5.Gün – 6.Gün 27 – 28 – 29 Ocak 2019

CIENFUEGOS – TRINIDAD (2 GECE – 3 GÜN ) KONAKLAMALI EXTRA TUR PAKETİ

Bu tura katılmayan misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

 

EXTRA GEZİ PLANI

 

4.Gün 27 Ocak 2019

DOMUZLAR KÖRFEZİ – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası  serbest gün. ARZU EDEN katılımcılarımız için extra turumuz mevcuttur.

EXTRA TUR:

BU TURUMUZ 2 GECE KONAKLAMALIDIR-BU KONAKLAMALAR KÜBA KÜLTÜRÜNÜ EN YAKINDAN YASABİLECEĞİNİZ CASA PARTICULAR KONAKLAMASIDIR. KÜBALI AİLELERİN PANSİYON OLARAK İŞLETTİĞİ KENDİ EVLERİNDE KALMA VE AYNI ATMOSFERİ PAYLAŞMA İMKANIMIZ OLACAK. TRİNİDAD ‘DA KONAKLANACAK.

 

Bugün ilk olarak  Unesco  Dünya Mirası Listesi’ndeki Cıenfuegos kentinini, meydanını ve eski tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği yerel restoranda yenilecektir. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.

5.Gün 28 Ocak 2019
TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor, ROM müzesini ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda bir gece konaklayacağımız ‘CASA PARTICULAR’ Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdır, grup sayımıza göre bir kaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.

 

6.Gün 29 Ocak 2019

SANTA CLARA – HAVANA

Sabah çok erken kahvaltı sonrası saat 07.30’da  Santa Clara’ya yolculuğumuz başlıyor. Merkezi Küba’nın başkenti hareket. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir .Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği, turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Havana’ya yöneliyoruz, akşam saatlerinde Havana’ya ulaşıyoruz. ARZU EDEN katılımcılarımız için extra turumuz mevcuttur.

2 GECE TRINIDAD CASA  KONAKLAMALI – 2 ÖĞLE YEMEĞİ – TÜM ZİYARETLER – REHBERLİK HİZMETİ DAHİLDİR. 

2 GECE – 3GÜN – ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  235 €

ODADA TEK KİŞİ KALMAK İSTEYENLER 60€ İLAVE  FARK ÖDÜYORLAR.


7.Gün 30 Ocak 2019
HAVANA
 

Serbest gün. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün 31 Ocak 2019

HAVANA – İSTANBUL UÇUŞU 09.35 – 10.10+1
Bugün Havana’dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimiz 09.35 Türk Hava Yolları ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün 1 Şubat 2019

İSTANBUL – VARIŞ 10.10
10.10 İstanbul’a varış.

 

ÜCRET:

Tek Kişilik Odada Konaklama – Single Oda – Kişi Başı 1390 €
Çift Kişilik Odada Konaklama – Twin Double – Kişi Başı 1270 €

Üç Kişilik Oda Konaklama – Triple – Kişi Başı 1270 €

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

TÜRK HAVA YOLLARI  İLE İSTANBUL – HAVANA – İSTANBUL UÇAK BİLETİ.

PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TRANSFERLER.

7GECE HAVANA 3* OTELDE KONAKLAMA.

HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.

HAVANA ŞEHİR TURU.

HAVANA HAVALİMANI TRANSFERLERİ.

TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.

SEYAHAT SİGORTASI.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

KÜBA  VİZE ÜCRETİ (50 €)

NOT: YEŞİL PASAPORTA VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

PROGRAMDA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN YEMEKLER, EXTRA TURLAR.

YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU (15 TL) 

TURUMUZUN YEREL SERVİSLERİ – REHBER – KAPTAN – GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ KİŞİ  BAŞI : 60€ DUR. BU ÜCRET TURUN 1. GÜNÜ ÇIKIŞTA TOPLANIR.

EXTRA TURLAR :

PİNAR DEL RİO – TAM GÜN – 95€

VARADERO TAM GÜN – 90€

CIENFUEGOS – TRINIDAD TURU 3 GÜN – 235€

TOPLAM : 420 € > İNDİRİMLİ TAM PAKET : 390 €

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Turlarımız  İstanbul çıkışlıdır. İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde, varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir. Sık sık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

KÜBA SEYAHATİ  HAKKINDA ÖNEMLİ UYARILAR VE DETAYLAR

Değerli Misafirlerimiz Küba Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

Küba turuna katılacak olan misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar. Normal pasaport sahiplerinin vizeleri acentamız tarafından temin edilecektir. (50 €)
Uçuşlarda rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız (15 TL)

Küba’da genel hava şartları ortalama olarak yılın her ayı gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran – Eylül arasındadır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

Özellikle Trinidad’da sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.

Denize girme imkanımız olacaktır. Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.

Küba ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedir.

Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir.

küba’da Euro kullanabilirsiniz. Kredi kartı kullanılmamaktadır. ABD dolarının düşük kur      nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.

Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan, sıvı saç kremleri, parfüm, kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.

Bagajlarımız; uluslararası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

Otellerimizin çoğunda elektrik prizleri telefon, bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.

Tur esnasında fotoğraf molalarında rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize, yemek saatlerimize de rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde tur programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.

Kalacağımız otellerde c/in işlemleri rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı, akşamyemeği, internet kullanımı, otel hakkında genel bilgileri vs. iletecektir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız, rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

Tur boyunca değerli yüzük, küpe, kolye, saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.