23 Haziran Ilgaz Küçükhacet Zirve Etkinliği


Gürül gürül akan derelerin, tomurcuk veren bitkilerin yeşeren ağaçların, tertemiz oksijenin, aktif bir yaşamın, arkadaşlığın, dostluğun, muhabbetin, yaşama dair tüm güzelliklerin doyasıya hissedildiği doğa, dağ/zirve ve kültür içerikli etkinliklerimiz tüm hızı ile devam ediyor. Her Pazar gerçekleştirdiğimiz doğa yürüyüşlerimize bu hafta sonu Ilgaz, Küçük Hacet Zirve etkinliği ile devam ediyoruz. 14-16 km’lik zirve içerikli bu güzel parkuru yürüyecek ve yürüyüş sonu karpuz keyfi yapacağız. Zirve çıkışı içeren bu güzel parkura sizleri bekliyoruz. Davetlisiniz. 

PROGRAMIMIZ
07.00 Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareketle başlayacak etkinliğimizde Akyurt-Çankırı üzerinden yolumuza devam edip Ilgaz’da vereceğimiz mola sonrası hareket edip Derbent Bölgesi çıkışı, Karayolları Bakım İstasyonu yanında aracımızdan iniyoruz. Kısa süreli dinlenme ve hazırlık sonrası doğal orman dokusu içinden doğu yönünde yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman zonunu geçtikten sonra önümüzdeki etapları çıkarak Küçük Hacet zirve külahına çıkıyoruz. Son tırmanma etabını yavaş adımlarla çıkarak 2548 metrelik Küçük Hacet Zirvesine çıkıyoruz. Zirveden tüm Ilgaz dağlarını ve Büyük Hacet zirvesini seyredip fotoğraf çekiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası aynı rotadan inişe geçiyoruz. Zirve altında kumanya olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra orman içine girip yürümeye devam ediyoruz. Akşam saat 17.00’de Karayolları Bakım İstasyonu’na gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası aracımıza binip Ilgaz’da mola veriyoruz. Mola sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek saat: 21.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ 
23 Haziran Pazar 2018, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, 07.00

SİZİ NEREDEN ALALIM?
Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07.00
Milli Kütüphane 07.05
Armada 07.10
Emniyet Sarayı karşısı 07.15
1011 Kavşağı 07.20
Altınpark 07.30

 

ÜCRET:
Nakit: 80 TL
KK Tek Çekim (İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti): 85 TL
KK 3 Taksit (İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti): 90 TL

NELER DAHİL 
Özel araçla ulaşım, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri.

NELER HARİÇ
Öğle yemekleri, kişisel harcamalar.

YANINIZA ALIN 
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı(Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ZORLUK 
3–Orman dokusu ve üst bölgelerde inişli çıkışlı tırmanışlar

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI

Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara 
Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 ) 
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web: www.alternatiftrekking.com – www.kafkatur.com.tr


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.