22 Temmuz Kuyucak Lavanta Tarlaları Gezisi


 Isparta, Keçiborlu’ya bağlı Kuyucak Köyü farklı bir yönüyle son yıllarda adından söz ettirmeye başladı. Fransa’da özellikle Provans Bölgesinde görülen Lavanta ekim alanları son yıllarda Kuyucak Köyü bozkırlarında da görülmeye başlandı. Bölge ve ülke ekonomisi için önemli bir değer olan Lavanta bitkisi içinde bulunduğumuz dönemde görsel güzelliklerini sunuyor bizlere. Bizde sizlere bu güzelliklerin görüleceği günübirlik güzel bir gezi programı Hazırladık. Kuyucak Köyü Lavanta ekim alanları yanısıra Eğirdir, Akpınar Köyü Seyir Terası ve Yalvaç’ta diğer gezi alanlarımızı oluşturacaktır. Yaz sıcaklarında gezi anılarınıza farklı bir sayfa eklemek istiyorsanız bu gezimize davetlisiniz.

 

PROGRAMIMIZ
22 Temmuz 2017 Cumartesi, saat: 06.30’da İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz.

1.Gün (22 Temmuz 2017, Cumartesi)

Sabah saat: 06.30’da İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı üzerinden yolumuza devam edip Isparta Keçiborlu’ya bağlı, İlçe’ye 17 Km uzaklıktaki Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Ülkemizin ekilebilir Lavanta Alanlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturan bu köyde,  Köy Muhtarı ile buluşup köy civarındaki Lavanta Alanlarını görüp geziyoruz. Lavanta bitkisi/çiçeğinin kullanım alanları hakkında bilgiler alıp, fotoğraf çektikten sonra Köye dönüyoruz. Köyde yapacağımız kısa gezinti ve fotoğraf molası sonrası turu sonrası isteğe bağlı olarak gözleme ayran menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay-kahve molası sonrası hareket edip Isparta üzerinden yolumuza devam edip Eğirdir’e gidiyoruz. Eğirdir gezisi kapsamında; Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camii’sini görüp gezdikten sonra Canada etrafında araç ile tur atıp Ayastefanos Kilisesi’ni dışarıdan gördükten sonra hareket edip ilçe yakınlarındaki Akpınar Köyü’ne gidiyoruz. Seyirterası’na çıkıp Eğirdir Gölü’nün doyumsuz manzarasını seyredip fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve molası sonrası hareket 65 Km yol aldıktan sonra Yalvaç’a gidiyoruz. Cittaslow/Sakin Şehir anlamına gelen Yalvaç yakınlarındaki Pisidia Antiocheia’sı Antik Kenti’ni görüp geziyoruz. Roma Döneminin en önemli kentlerinden olan Antiocheia aynı zamanda Tarsus doğumlu Aziz Paulus 3 kez kenti ziyaret etmiş ve Hristiyanlığın yayılmasına önemli bir merkez olmuştur. Devlet Camii’ni görüp gezdikten sonra Çınaraltı’nda bulunan Kahvelerde çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası aracımıza binip Sultandağları’nı aşarak Akşehir-Yunak-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


HAREKET NOKTAMIZ

22 Temmuz 2017 Cumartesi, İzmir/Kumrular Caddesi Köşesi, Saat: 06.30

 

ÜCRET:  110.00 TL peşin.

 

SİZİ NEREDEN ALALIM

  İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat            : 06.30

  Milli Kütüphane Önü                                             : 06.35

  Armada Önü                                                           : 06.40

  Cepa/Kentpark arası                                             : 06.45

  Bilkent Köprü Altı                                                  : 06.45

  Hacettepe/Beytepe Köprü Altı                            : 06.50

  Ümitköy Köprü Altı                                               : 06.55

  Gordion Yan Yol                                                    : 07.00

  Korukent Otobüs Durağı                                      : 07.05

  Yaşamkent/BP Önü                                               : 07.10

 

 NELER DAHİL

– Özel araçla ulaşım

– Araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları

– Tüm çevre gezileri

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati

– Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ

– Öğle Yemeği(Kumanya hazırlanabilir veya köyde gözleme ayran ile yenilebilir)

– Akşam yemeği

Kişisel harcamalar 


YANINIZA ALIN
 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 ETKİNLİK NOTLARI;

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. 


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.