21-26 Ağustos Likya Kentleri Olympos, Ulupınar, Phaselis Gezisi


Hem kültür , hem deniz içeren bir konseptle hazırladığımız, lüksten ziyade daha mütevazi, gerek antik kenti gerekse tabii dokusu ile bizleri ağırlayacak mitolojik tanrılar diyarı Olympos’a davetlisiniz.

PROGRAMIMIZ;
21 Ağustos 2018 Salı Saat: 21:00 Kumrular Sokak (İzmir Caddesi Kesişimi) Hareket

1.Gün (22 Ağustos 2018, Çarşamba)
Saat 21.00 hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi ikramlarımız ile birlikte Afyon-Burdur-Antalya üzerinden sabah saatlerinde Olympos’a ulaşacağız. Pansiyonumuza giriş yaparak yapacağımız kahvaltının ardından, odalarımızda kısa süreli dinlence sonrası Olympos antik kentini gezecek ve sahilde denize gireceğiz. Akşam yemek ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.

2.Gün (23 Ağustos 2018 Perşembe)
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen konuklarımız ile Likya yolunun bir parçası olan Ulupınar – Olympos arasında yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüş sonrası tesisimize ulaşarak kısa süreli dinlence sonrası akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.

3.Gün (24 Ağustos 2018, Cuma) 
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından tekne turumuza başlayacağız. Tekne turu sonrası Pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda. Yemek sonrası On binlerce yıldır sönmeyen alevi ile ünlü Chimara Yanartaş’a geçeceğiz. Yanartaş sonrası Olympos geceleri bizi bekliyor.

4.Gün (25 Ağustos 2018, Cumartesi)   
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Likya uygarlığının önemli yerleşim alanlarından biri olan Phaselis antik kentine hareket ediyoruz. Antik kente ulaşmamızla birlikte tarihi alanlar hakkında alacağımız bilginin ardından Phaselis’in plajında deniz sefası yaparak, gün boyu keyifli bir gün geçireceğiz. Phaselis gezimizin ardından Kemer’e geçerek kısa süreli verilecek serbest zamanın ardından pansiyonumuza hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.

5.Gün (26 Ağustos 2018, Pazar)   
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından Pansiyonumuzdan ayrılarak Ankara’ya dönüşe geçeceğiz. Dönüşte yolumuz üzerinde yer alan Tahtalı Dağı Teleferik işletmesine uğrayarak dileyen konuklarımız ile Tahtalı dağının zirvesinden Akdeniz’i seyreyleyeceğiz. (Ekstra) Teleferik gezimiz sonrası Antalya – Afyon üzerinden yolumuza devam ederek vereceğimiz molalar akabinde akşam saatlerinde Ankara’da olacağız.   

HAREKET NOKTAMIZ
21 Ağustos 2018 saat 21.00 Kumrular Sokak (İzmir Caddesi Kesişimi)

SİZİ NEREDEN ALALIM?
Kumrular-İzmir Caddesi Kesişimi 21.00
Milli Kütüphane 21.05
Armada 21.10
Cepa/Kentpark 21.15
Ümitköy Köprüsü 21.20
Gordion AVM karşısı 21.25
Anse AVM 21.30

ÜCRET:   795  TL  / Double / Triple oda kişi başı fiyatıdır. (Tek çekim 815 TL – 3 Taksit 835  TL)
Single Oda Farkı 300 TL

*Kredi Kartı işlemleri için: İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası

NELER DAHİL
–  Özel araçla ulaşım
–  Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları
–  4 Gece Yarım Pansiyon – Pansiyon Konaklama
–  5 Sabah Kahvaltı
–  1 Öğle Yemeği (Teknede)
–  4 Akşam Yemeği
–  Tekne Turu
–  Tüm çevre gezileri
–  TURSAB Seyahat Sigortası
–  Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati
–  Rehberlik Hizmetleri
–  Milli Park giriş ücretleri (Yanartaş giriş ücreti hariç)

NELER HARİÇ
– Kişisel harcamalar
– Yemeklerde alınacak su hariç diğer içecekler
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
– Tahtalı Teleferik ücreti

YANINIZA ALIN 
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

HATIRLATMA: 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve Kurum çalışanları için,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI

Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara
Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Web:  www.alternatiftrekking.com  – www.kafkatur.com.tr


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.