21-23 Nisan Doğu Akdeniz Yerleşimleri Doğa ve Kültür Gezisi


Baharın gelmesi ile yeni ve farklı bir rota için yelken açmak istiyoruz. Doğu Akdeniz’in az bilinen yerleşimlerine doğru yelken açıp Akdeniz’le buluşmak ve farklı gezi rotalarında keyifli bir etkinlik yapmak istiyoruz.

Etkinlik kapsamında; Mut yakınlarındaki Sertavul Geçiti, Hristiyanlar için önemli bir merkez olan Alahan Manastırı, Toroslarda bir yerleşim olan Mut, Yerköprü Şelalesi, Çömelek Köyü Sason Kanyonu’nda yapacağımız muhteşem doğa yürüyüşü ilk gün görüp gezeceğimiz güzellikler arasında yer alacaktır.

Daha sonra Akdeniz’e inip yine ülkemizde çok az insanın bildiği veya gördüğü Aydıncık yakınlarındaki Aynalıgöl/Gilindire Mağarası’nın sizleri şaşırtacağını düşünüyoruz. Erdemli/Kızkalesi bölgesinde konaklama yapacağımız gezimizde Cennet/Cehennem çöküntüsü, Dilek Astım Mağarası, 3 Güzeller Mozaiği, Kanlıdivane gezileri sonrası Mersin’de yöresel bir tat olan Tantuni öğle yemeği menümüz olacaktır. Tarsus gezimizde, inanç ve tarihe yapacağımız yolculukta; Eshab-ı Keyf Mağarası, Nusrat Mayın Gemi/Müzesi, Antik Roma Yolu, Saint Paul Kuyusu, eski Tarsus Evleri, Saint Paul Kilisesi/Müzesi, Kırkkaşık Bedesteni ve Bedran Çayı/Şelalesi görüp gezeceğimiz doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler olacaktır.

Bu yolculuğumuza yelken açmak istiyorsanız sizleri bu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

PROGRAMIMIZ
20 Nisan 2018 Cuma günü, saat: 23.55’te İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN(21 NİSAN 2018 CUMARTESİ): ANKARA-KONYA-MUT
Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra  araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Gölbaşı-Kulu-Konya-Karaman üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Karaman-Mersin Sınırı’ndaki Sertavul Geçidi’ne ulaşıyoruz. Torosların muhteşem havasını soluyarak yöresel ürünlerle yapacağımız kahvaltı sonrası hareket edip Mut’un 20 Km kuzeyinde kalan ve Hristiyanlığın resmi din olarak kabul edilmesinden sonra 5. yy da Rahip Tarasis’in öncülüğünde yapılmış olup bir Hac Merkezi olduğu düşünülen ve günümüzde Mersin’in Ayasofyası olarak değerlendirilen Geçimli Köyü yakınlarındaki Apadnos/Alahan Manastarı’nı görüp geziyoruz. Manastır gezisi sonrası yolumuza devam edip Toros Dağları’nın güney yüzünde, Göksu nehri kıyısında bulunan Mersin’in Mut İlçesine gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası hareket edip 35 Km yol aldıktan sonra Yerköprü Şelalesi’ne gidiyoruz. Bahar ayında coşkuyla akan şelalede yapacağımız küçük gezintiler ve fotoğraf çekimleri sonrası  aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek Mut’a gidiyoruz. Mut Kalesi gezisi sonrası Çınaraltı Park’a gidip Karacaoğlan Heykelini görüp fotoğraf çekiyoruz. Serbest zaman ve alış veriş molası sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Mut’ta geçiriyoruz.

2.GÜN(22 NİSAN 2018 PAZAR): MUT-GÜLNAR-AYDINCIK-SİLİFKE-ERDEMLİ
Erken kalkıp otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yükleyip yürüyüş etkinliği için hareket ediyoruz. 45 Km yol aldıktan sonra Çömelek Köyü’ne gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası  1. Sit Alanı ilan edilen Sason Kanyonu Göğden Deresi içinde 8 Km keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra aracımıza binip Sarıkavak-Gülnar-Bozağaç üzerinden yolumuza devam edip toplamda 115 Km yol aldıktan sonra Aydıncık’a gidiyoruz. İlçe yakınlarında bir çoban tarafından keşfedilen Aynalıgöl/Gilindire Mağarasını görüp gezdikten sonra doğu yönünde yolumuza devam edip 120 Km yol aldıktan sonra Erdemli yakınlarındaki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Erdemli’de geçiriyoruz.

3.GÜN(23 NİSAN 2018 PAZARTESİ): MUT-GÜLNAR-AYDINCIK-SİLİFKE-ERDEMLİ
Erken kalkıp kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp aracımıza binerek Cennet/Cehennem Çukurluğuna gidiyoruz. Cennet Çukurluğuna merdivenlerden inip fotoğraf çektikten sonra Dilek Astım Mağarasına gidiyoruz. Mağara gezisi sonrası hareket edip Narlıkuyu’ya gidiyoruz. 3 Güzeller Mozaği’ni görüp gezdikten sonra hareket edip Kanlıdivane’ye gidiyoruz. Antik kent kalıntıları gezisi sonrası yola çıkıp Mersin’e gidiyoruz. Mersin’de sahil gezisi ve yöresel ürün alış verişi sonrası yöresel bir lezzet olan Tantuni Kebap ana menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’un kuzeyinde yer alan Yedi Uyurlar/Eshabı Keyf mağarasını görüp gezdikten sonra İlçe merkezine gidip Nusrat Mayın Gemi Müzeyi geziyoruz. Antik Roma Yolu  ve Saint Paul Kuyusu, gezisi sonrası Trasus eski evlerinin bulunduğu sokaklara girip fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve molası sonrası Saint Paul Kilisesi/Müzesine gidiyoruz. Müze gezisi sonrası Kırkkaşıklar Bedesteninde isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Bedran Çayı’na gidip Şelale fotoğraf çekimi ve çay molası sonrası Saat: 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Pozantı-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gece geç saatlerde Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek  dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.  

 

HAREKET NOKTAMIZ
20 Nisan 2018 Cuma, İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat: 23.55

 

ÜCRET:  465.00 TL peşin, 495.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

 

SİZİ NEREDEN ALALIM
İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat                             : 23.55

Milli Kütüphane Önü                                                              : 00.00
Armada Önü                                                                             : 00.05
Ufuk Üniversitesi Önü:                                                          : 00.10
Taurus/Çırağan Önü                                                              : 00.15
Dikmen/Atatürk Sitesi Karşısı/EGO Durağı                    : 00.20
Oran Yolu/Turan GÜNEŞ Bulvarı Köprü Altı/Yan yol  : 00.20

  

NELER DAHİL
— Özel araçla ulaşım,

— Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
— 3 Kahvaltı
— 2 Kumanya öğle yemeği
— 2 Akşam Yemeği,
— 2 Gece 2 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama,
— Tüm çevre gezileri,
— Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
— TURSAB Seyahat Sigortası,
— Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ
— Kişisel harcamalar,

— 3.Gün öğle yemeği,
— Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, 
— Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
— Milli park giriş ücretleri.
 

YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, doğa yürüyüşü için gerekli malzemeler, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, mayo, havlu, terlik, bone, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:
Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı    müzelere ücretsiz giriş   yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara

Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web: www.alternatiftrekking.com – www.kafkatur.com.tr


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.