14-15 Temmuz Lavanta Kokulu Kuyucak Köyü Eğirdir Yalvaç Gezisi


Lavanta ekim alanlarına gidiyoruz. Rotamız; Polatlı, Sivrihisar, Afyon, Sandıklı, Keçiborlu, Kuyucak Köyü, Isparta, Eğirdir, Akpınar Köyü, Gelendost, Yalvaç, Pisidia Antiocheia’sı, Akşehir ve Yunak’ı kapsıyor. Bu eşsiz mor lavanta tarlalarından oluşan renk şölenini gözlemlemeye ve hoş kokusunu hissetmeye davetlisiniz.

PROGRAMIMIZ;
13 Temmuz 2018 Cuma Gece saat 23:55 te Kumrular Sokak / İzmir Caddesi Kesişiminden hareketle başlayacak etkinliğimiz,  araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam ediyoruz.

1.GÜN(14 Temmuz 2018 Cumartesi):  
Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Isparta Keçiborlu’ya bağlı, İlçe’ye  17  Km uzaklıktaki Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Köy ortamında, Köylü hanımların hazırladığı yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Muhtarımızla birlikte, Ülkemizin ekilebilir Lavanta Alanlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturan bu köyde köy civarındaki Lavanta Alanlarını görüp geziyoruz. Lavanta bitkisi/çiçeğinin kullanım alanları  hakkında bilgiler alıp, fotoğraf çektikten sonra Köye dönüyoruz. Köyde yapacağımız kısa gezinti ve fotoğraf molası sonrası gezisi sonrası Köy kahvesinde, köylülerle sohbet eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Isparta-Eğirdir üzerinden yolumuza devam edip Akpınar Köyü’ne gidiyoruz. Seyir terasına çıkıp Eğirdir Gölü’nün doyumsuz manzarasını seyredip fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve molası sonrası hareket edip İlçe Merkezine gidiyoruz. Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camisi’ni görüp gezdikten sonra kısa süreli serbest zaman ve alış veriş molası otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak Can Ada’da gece gezintisi yapıyoruz. Geceyi Eğirdir’de geçiriyoruz.

2.GÜN(15 Temmuz 2018 Pazar):    
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp dışarıdan Ayastefanos Kilisesi’ni gördükten sonra Yalvaç’a gidiyoruz. Cittaslow/Sakin Şehir anlamına gelen Yalvaç’ta; Yalvaç Müzesi ve Devlet  Camii’ni görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yakınlarındaki Pisidia Antiocheia’sı Antik Kenti’ni görüp geziyoruz. Roma Döneminin en önemli kentlerinden olan Antiocheia aynı zamanda Tarsus doğumlu Aziz Paulus 3 kez kenti ziyaret etmiş ve Hristiyanlığın yayılmasına önemli bir merkez olmuştur. Antik Kent gezisi sonrası Çınaraltı’nda bulunan Kahvelerde çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası aracımıza binip Sultan Dağları’nı aşarak Akşehir-Yunak-Polatlı üzerinden yolumuza devam ederek akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

     

HAREKET NOKTAMIZ
13 Temmuz 2018 Cuma, Kumrular (İzmir Caddesi Kesişimi), 23:55

SİZİ NEREDEN ALALIM?
Kumrular                               23:55
Milli Kütüphane                     00:00
Armada                                  00:05
Kentpark/Cepa                       00:10
Ümitköy Kavşağı                   00:15
Gordion Karşısı                     00:20
Anse Önü                               00:25

ÜCRET:           Yetişkin                      

Nakit                 345 TL                        

Kredi kartı      
Tek çekim         355 TL                        

Kredi kartı            
Üç taksit           365 TL                        

Double oda kişi başı fiyatlarıdır. Single oda farkı 60 TL dir.

 0-6 yaş Ücretsiz
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 100 TL ilave edilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araçla ulaşım,
Araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
Akşam yemeği(1),
Özel statülü otelde konaklama(1),
Kahvaltı(2), 
TURSAB seyahat sigortası,
Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
Öğle yemekleri,
Akşam yemeğinde su dışında alınan içecek ücretleri,
Kişisel  harcamalar,
2.gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su
Antik kent gezisi bölümünde isteğe bağlı kısa yürüyüşler olacaktır. Her yaştan katılımcı özel bir sağlık sorunu yoksa katılabilir.

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI

Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara

Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web:  www.alternatiftrekking.com  – www.kafkatur.com.tr


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.