12-23 Eylül Alaska-Kanada Turu


1.Gün/12 EYLÜL  İstanbul-PARIS       04:00 07:00
PARIS- Seattle(ABD)  10:20     11:40

Sabah çok erken saatlerde İstanbul Atatürk Havalimanında  Saat 03:30 ‘da AIR FRANCE Hava Yolları kontuarı önünde buluşma ve Paris aktarmalı olarak  SEATTLE ‘ a  hareket. Varışta , otelimize transfer- Öğleden sonra ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Yarım günlük şehir turumuzda Panaromik olarak şehri  rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Geceleme otelimizde olacak.

Seattle; Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan bir şehirdir. ABD’nin en kuzeybatı ucunda, King County’de yer alır.Şehrin adı, şehrin kuruluşundan önce bölgede ikamet etmiş olup daha sonra göç ettirilen Kızılderili Duwamish ve Suquamish kabilelerin önderi Şef Seattle (Si’ahl ) dan alındı. Seattle, ABD’nin en büyük ilk on şehrinden biridir. Kanada da altın bulunması ile Kaliforniya’daki altın avcıları Kanada’ya hücum

etmiştir. Kanada hükümeti bir kural getirip altın avcılarının tam teçhizatlı olarak Kanada’ya girmelerini zorunlu tutmuş ve Seattle, Kanada’dan önceki son ABD şehri olduğundan bu sayede oldukça kalkınmıştır.

2.Gün:/13 EYLÜL   SEATTLE
Snoqualmie Şelalesi Falls ve Seattle Şarap Bağları Turu

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben;  serbest saatlerimiz başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA TURUMUZ var. Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, Tur otobüsümüz gelecek,(Turumuz herkese açık katılımlı Tur araçlarındandır ) Rehberimiz ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Bu turumuz 6 saat sürecektir, Turumuz içerisinde Snoqualmie Şelalesini ziyaret edeceğiz, burada  eşsiz güzelliği ile bölgenin en güzel Milli Parkını da görüş oluyoruz. Daha sonra Seattle  çevresinde kurulu Üzüm bağlarına ilerliyoruz, Şarap üretim tesislerinde mola vereceğiz ve kısa bilgiler aldıktan sonra, Şarap tatma yapacağız.  Turumuzun sonunda yeniden şehre dönüyoruz, Geceleme otelimizde olacaktır.
Bu turumuz [  Öğle Yemeksizdir-105€ ]

3.Gün:/14EYLÜL       SEATTLE / ANCHORAGE(ALASKA 09:45 12:20  DELTA
Sabah kahvaltıyı takiben  havalimanına geçiyoruz ve Alaska Eyaletinin en büyük şehrine uçakla ; Anchorage’a gidiyoruz. Varışı takiben havalimanından Aracımızla  konaklayacağımız otelimize  transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşme ve  bugün öğleden sonra  ŞEHİR TURUMUZU yapacağız, turumuzu , şehrin sembollerinden olan TROLLEY  otobüs ile gerçekleştiriyoruz, bu gezi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Turumuzun sonunda serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

4.Gün/15EYLÜL           ‘’ Portage Buzulu Tekne Turu  ‘’
Serbest gün.. Extra Turumuzda , Alaska’nın en önemli Milli park yöresi PORTAGE bölgesine yapacağımız  BUZUL turumuza  katılabilirsiniz. Turumuzun otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yerel acentemizin bizi otelden alması ile başlayacak, ve yaklaşık 6 saat sürecektir. Portage Buzulunu  ziyaret ediyoruz ve MİLLİ Park yaşam alanını göreceğiz, Kişi Başı : 165€ Turumuzun sonunda yeniden Anchorage  merkeze  dönüyoruz  Geceleme  otelimizde.

5.Gün/16 EYLÜL     SEWARD TAM GÜN Kenai Fiyoradları ve Milli Parkı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , serbest saatlerimiz olacaktır. Bu gece yarısı Anchorage dan ayrılacağız, bu sebeple her durumda odalarımızı boşaltacağız ve eşyalarımızı emanete teslim ederek, bölgedeki son günümüze  hazırlık yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA Turumuzda,

TAM GÜN Kenai Fiyoradları ve Milli Parkı( ÖĞLE  YEMEKLİ )  turu  ,  yapılacaktır [240€ ]
Bu turun kalkış limanı SEWARD kentine,  burası yaklaşık 3 saat kara yolu mesafesindedir buradan tekneye binerek KENAI FİYORDLARI TURUMUZA başlıyoruz, turumuz esnasında  hafif kahvaltı ve  ÖĞLE YEMEĞİ servisi olacaktır. Fiyordlar arasında unutulmaz bir gezi bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden Anchorage’a dönüyoruz, uçuş saatimize kadar kent merkezinde serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra eşyalarımızı alarak Havalimanına geçiyoruz.

ANCHORAGE/ SEATTLE   17 Eylül 00:45  / 05:31
Geceleme uçakta.

6.Gün/17EYLÜL      ANCHORAGE- SEATTLE  / 00:45 05:31 /   VANCOUVER  (KANADA)
Bu sabah 05:31 de SEATTLE havalimanına ulaşıyoruz. SEATTLE  şehrine  uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Alana varışımızı takiben kara yolu ile  Vancouver’a  hareketimize  devam ediyoruz,  Öğleden sonra Vancouver şehrine ulaşıyoruz, otelimize yerleşme ve dinlenme (Misafirlerimiz arzu eder ise rehberimiz eşliğinde aktiviteler yapılacaktır ) Geceleme otelimizde.

7.Gün/18EYLÜL          VANCOUVER
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıya takiben, şehir  turumuz  olacaktır. Şehir Turumuzu
HOP ON/OFF üstü açık tur otobüsü ile yapacağız, arzu eden misafirlerimiz gün boyu aynı biletler ile turlarına  ekstra ücret ödemeden devam edebilirler.

Geceleme  otelimizde.    EXTRA TUR/ AKŞAM YEMEKLİ  TEKNE  GEZİSİ / DINNER  CRUISE VANCOUVER HARBOUR-  Sunset dinner cruise : West Coast-themed dinner + Live music /2,5 saatlik tur ücreti (içecekler hariç ) Kişi Başı ; 85€

8.Gün/19 EYLÜL              VANCOUVER –  Shannon Şelalesi Turu
Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben   serbest gün. Arzu  eden misafirlerimiz için

EXTRA  turumuz ;   Sea to Sky Tour with Britannia Mine Museum , Shannon Şelalesi Britanya Madenleri Müzesi, Teleferikli Turu , (Hareket saati : 10:00 / Bitiş 17:30) *   115€

Bu turumuzda  teleferikle  Vanvouver dağlarının zirvesine tırmanacağız, asma köprüden  yürüyerek geçeceğiz, meşhur  Kanada eski madenlerini  ziyaret edip, Shannon Şelalesine da uğrayacağız. (Not : Turumuz  belli sayının altında kalırsa- Katılımlı  gruplara dahil olmaktayız-İptal edilmez)

9.Gün/20EYLÜL          VANCOUVER  -TORONTO  06:00  13:25( WESTJET )
Sabah  çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 06:00 Vancouver ‘dan TORONTO ya geçiyoruz, uçuş süremiz yaklaşık 4,5 saat  sürecektir. Toronto havalimanına  ulaşıyoruz buradan bizi bekleyen özel aracımız ile  OTELİMİZE TRANSFERİMİZ YAPILIYOR.  Otele eşyalarımızı bıraktıktan sonra TORONTO ŞEHİR turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Toronto City Hop-On Hop-Off Tur yapacağız, bu sayede  şehrin en önemli bütün noktalarınızı Panaromik olarak görme imkanımız olacak. Aracın rotasında şu noktalar mevcuttur. Yonge & Dundas Square Hockey Hall of Fame CN Tower Rogers Center  Air Canada Center Toronto’s Harbourfront  St. Lawrence Market Entertainment District  Casa Loma Royal Ontario Museum Bata Shoe Museum Eaton Center Yonge Street  Yorkville Geceleme otelimizde.

10.Gün/21 EYLÜL            NİAGARA ŞELALESİ TURU 
EXTRA TUR [145€]

Bu sabah saatlerinde  TAM GÜN  sürecek muhteşem  bir EXTRA  turumuz  olacaktır; dünyanın en meşhur  şelalesi olarak bilinin Niagara  Şelalesini  ziyarete  gidiyoruz. Bu turumuz; gidişte sade  ziyareti kapsamakta olup *BÜYÜK  Niagara Şelalesi  Turu   olarak isimlendirilmektedir. ÖĞLE YEMEKLİ     Bu turumuz  tam 10 saat sürmekte;  Tüm Yönleri ile  Niagara  Şelalesini kapsan bir  programdır. Bu gezimizde  NİAGARA şelalesini yakından izleme imkanı veren  TEKNE TURU  dahildir. Öğle yemeğimizi  AÇIK BÜFE olarak turumuz içerisinde alacağız. Şelale  turumuzun  sonunda, geri  dönüş yolunda  meşhur Toronto Üzüm Bağlarında  duruyor ve  Şarap tatma  imkanı  buluyoruz. Akşam geç saatlerde  Toronto’ya ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

11.Gün / 22 EYLÜL    Toronto – PARIS          
Bugün TORONTO’da son günümüz.  Uçuş saatimiz  akşam 18:25
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,  uçuş saatimize kadar serbest saatimiz olacaktır.
EXTRA TUR [85€]


KÖRFEZ TEKNE TURU ile ŞEHİRDE  ÖĞLE  YEMEĞİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Toronto Limanına geçiyoruz. Burada Körfez turunu yapacağımız  tekneye biniyoruz,  körfez  manzarası eşliğinde 1,5 saat  sürecek tekne turumuzu yapacağız, turun bitişinde  TORONTO  liman yöresi ve kent merkezinde gezimize  devam ederken, ÖĞLE YEMEĞİ için bir mola veriyoruz. Günün sonunda,  saat 15:45 de alanda olmak için havalimanına hareket edeceğiz. Havalimanında işlemlerimizi  takiben, 18:25  AIR FRANCE hava yolu ile  PARIS  uçak yolculuğumuzu  yapıyoruz.  Geceleme uçakta


12.Gün/23 EYLÜL              PARİS ISTANBUL
         22:45  03:15+1

Bu sabah 08:30 da  PARİS  havalimanına ulaşacağız. Bugün UZUN bir beklememiz olacak Havalimanında , İstanbul  uçuşumuzun  hareket saati  22:45.  Bu bağlamda  Shengen Vizesi olan misafirlerimiz  ve yeşil pasaport sahipleri PARİS merkeze  gezmeye alandan çıkış yapabilirler. Vizesi olmayanların bu bilgi doğrultusunda hazırlık yapmaları da hatırlatma olarak belirtmek istediğimiz bir detaydır. Uçak kalkış saatimiz 22:45 – İstanbul Varış saati  gece yarısı 03:15 ( 24 Eylül) Varış ve Turumuzun sona ermesi.


Tur ücretine dahil olan servisler :

 • İstanbul/ SEATTLE- TORONTO/ İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 23 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
 • ANA UÇAK BİLETİ- AIR FRANCE ile
 • SEATLE- ANCHORAGE- SEATTLE (ALASKA)  GİDİŞ DÖNÜŞ ARA BİLERİ- ALASKA H.Y /DELTA
 • VANCOUVER- TORONTO arası  TEK YÖN  Uçak Bileti
 • SEATTLE- 2 GECE ¾ YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
 • ANCHORAGE -2 GECE ¾ YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
 • VANCOUVER-3 GECE ¾ YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
 • TORONTO -2 GECE ¾ YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
 • Belirtilen veya eşdeğerde otellerde  konaklama; her sabah  kahvaltılar ile, tur programında yazılı öğle veya akşam yemekleri
 • Programda belirtilen bütün günlük ve gece turları;
 • Alan/otel/alan transferleri ve deneyimli Türkçe rehberlik hizmetleri

Programda yazılı TÜM TURLAR  ve TÜM  ULAŞIM. Kara yolculukları olarak tasarlanmıştır.

Tur ücretine dahil olmayan servisler :

 • Pasaport ve diğer seyahat evrakı masrafları; Programda belirtilmemiş her türlü kişisel harcama ile program dışı alınmak istenen geziler; program dışı gidilecek eğlence yerleri  giriş ve harcamaları; fazla bagaj ücretleri ile tur  ücretlerine dahil olduğu açıkça belirtilmemiş diğer her türlü harcama ve masraf
 • Extra Turlar. (Bazı extra turları Tur  hareketinden önce yapacağımız Tur tanıtımı toplantısında katılım onayınız için size  sorulacaktır-  Bölgelerde  sıkıntı yaşanmaması için vakitlice karar verilmesi tavsiyemizdir)
 • TÜM YEREL HİZMETLİLER İÇİN  TAVSİYE EDİLEN BAHŞİŞLER (rehber  ,kaptan,garsonlar..vs
 •  Kişi  başı 80 € • Yurtdışı çıkış vergisi  (15 YTL)* 

VİZELER : ABD VİZESİ ( Vizesi olmayanlar şirketimiz Başvurularında yardımcı olacaktır)

1-KANADA  VİZESİ  – Şirketimiz başvuruları sizler için takip edecektir . Vize ücreti 185€

EXTRA TURLAR LİSTESİ:

Snoqualmie Şelalesi Falls ve Seattle Şarap Bağları Turu/ 105€

Portage Buzulu Tekne Turu  /165€

SEWARD -TAM GÜN Kenai Fiyoradları ve Milli Parkı/240€

VANCOUVER – AKŞAM YEMEKLİ  TEKNE  GEZİSİ /85€

VANCOUVER –  Shannon Şelalesi Turu/115€

NIAGARA Şelalesi  TURU  /145€

KÖRFEZ TEKNE TURU ile ŞEHİRDE  ÖĞLE  YEMEĞİ/85€

TAM PAKET :940€   İNDİRİMLİ TAM PAKET  :   910€

ÜCRET: İki kişilik odada kişi başı: 1,790 Euro
Tek kişi: 2,245 Euro


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
 • Lösev YAŞAM gezisi turları
 • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.