09-10 Haziran Kuşadası Efes Şirince Pamukkale Gezisi


1 GECE, 2 GÜNDÜZ

Y A R I M    P A N S İ Y O N

Ankara, Denizli, Aydın, Kuşadası, Efes Antik Kenti, Meryemana Evi, Selçuk, Kuşadası, Nazilli, Aydın, Denizli, Pamakkale, Karahayt, Hierapolis ve Traverten Gezisi.

08 Haziran 2018 Cuma gecesi saat: 21.30’da İzmir/Kumrular Caddesi köşesinden hareket ediyoruz.

1.GÜN(09 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ):ANKARA-DENİZLİ-AYDIN-SELÇUK-KUŞADASI
​Ankara-Afyon-Dinar-Denizli-Nazilli-Aydın-Germencik üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Kuşadası’na gidiyoruz. Bir restoranda kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Efes Antik kentine gidiyoruz. Bir Roma kenti olan Efes’i görüp gezdikten sonra hemen yakındaki Meryemana Evi’ne gidiyoruz. Müze gezisi sonrası hareket edip açık olması halinde Selçuk Arkeoloji Müzesini görüp gezdikten sonra otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Günü otelin havuzunda veya denize girerek geçiriyoruz. Akşam yemeğimizi  otelimizde  yiyoruz. Geceyi Kuşadası’nda geçiriyoruz.

2.GÜN(10 HAZİRAN 2018 PAZAR):KUŞADASI-DENİZLİ-PAMUKKALE-ANKARA
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ve Kuşadası’ndan ayrılıyoruz. Aydın-Nazilli-Denizli üzerinden yolumuza devam edip  toplamda 200 Km yol aldıktan sonra Pamukkale’ye gidiyoruz. Beyaz inci olarak Pamukkale’de Karahayt’ı görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Bergama Kralının eşi Hiera adına yaptırdığı, aynı zamanda Bizans döneminde Piskoposluk Merkezi de olan şehir/polis Hierapolis Antik kenti gezisi içinde; Cin Delikleri, Sütunlu yol, İmparator Neron zamanında yıkılıp daha sonra yapılan Antik Tiyatro, Apollon Tapınağı, Nekropol/Mezarlık ve Agora gezileri sonrası isteğe bağlı olarak Antik Açık havuzda  yüzme molası veriyoruz. Mola sonrası Çaldağ’dan çıkan kalsiyum oksit içeren ırmağın sularının etkisiyle  oluşan doğa harikası Travertenleri çıplak ayakla yürüyerek aşağıya iniyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası aracımıza binerek Saat: 17.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Çardak-Dinar-Sandıklı-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gece saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?
Kumrular: 21.30
Milli Kütüphane: 21.35
Armada: 21.40
Cepa/Kentpark 21.45
Bilkent köprü altı: 21.50
Hacettepe/Beytepe köprü altı: 21.55
Ümitköy köprü altı: 22.00
Gordion yan yol: 22.05
Korukent Otobüs durağı: 22.10
Yaşamkent/BP önü: 22.15


GEZİ ÜCRETİ:
425.00 TL double odada kişi başı fiyatı peşin.

                               Single farkı: 100 TL
                              Taksit imkanı için: İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER: Özel ulaşım, araç içinde kek sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(2), akşam yemeği(1), 4 yıldızlı otelde konaklama, TURSAB Seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.  

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Tüm öğle yemekleri Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, akşam yemeğinde verilen içecekler dışında kalan her türlü içecek ücretleri ve kişisel harcamalar gezi ücretine dahil edilmemiştir.

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, şapka, yağmurluk,  yedek ayakkabı, yedek giysi, mayo, bone, güneş gözlüğü ve kremi, kişisel malzemeler ve ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları.


NOTLAR:

1- Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.     
2- Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile bitki  örtüsünü ve  yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
3- Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.

HATIRLATMA: Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı öğrenciler  ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler. 42 kişilik okul grubunda 2 öğretmen ücretsiz olarak müze girişi yapabilmektedirler. Öğrenci gruplarının Müzeleri ücretsiz ziyaret edebilmeleri ancak okul onay yazısı ile mümkün olabilmektedir.

KATILIM VE REZERVASYON İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara

Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web: www.alternatiftrekking.com – www.kafkatur.com.tr

“ H A Y A T   H E D E F İ N İ   V E    R O T A S I N I   B İ Z L E R İ N  B E L İ R L E D İ Ğ İ   B İ R  Y O L C U L U K T U R.”


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.