03 Şubat Ankara Kalesi’nde Kahvaltı Etkinliği ve Müze Gezisi


03 Şubat 2018 Cumartesi. Saat: 11.00
 
Ankara ili kapsamında 75 e yakın müze olduğunu ve bu müzelerin 60 tanesinin yaşadığımız kentte olduğunu biliyor musunuz? Gelin bu Müzeler ilk okul döneminde gezdiğimiz yerler olmasın. Kafka Tur olarak bu amaçla bir ilki sizlerin katılımı ile başlatmak ve yaşatmak istiyoruz. Bundan böyle uygun olan zamanlarda kahvaltı başlangıçlı Müze gezileri ile zaman zaman kahvaltı olmadan kentimizdeki bu müzeleri gruplandırarak veya sizlerden gelen istemler doğrultusunda müzelerin önünde/yakınında buluşarak ÜCRETSİZ ANKARA MÜZELERİ GEZİLERİ gerçekleştirmek istiyoruz.
 
Bu gezilerimizden ilkini Qusine Bistro Cafe serpme menü ile yapacağımız kahvaltı sonrası kentimizin en önemli müzeleri arasında ilk sırada yer alan ve 1997 yılında Avrupa’da yılın müzesi seçilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret ederek gerçekleştirmek istiyoruz.
 
KAHVALTI ETKİNLİĞİ:
Bu haftaki etkinliğimizde ilk olarak eski Ankara dokusunun kalbinde yer alan Ankara Kalesi, At Meydanı yokuşu Pirinç Sokakta faaliyet gösteren Qusine Bistro Cafe’de serpme menü ile kahvaltı yaparak başlıyoruz. Saat: 11.00’de başlayacak kahvaltı etkinliğimizde koyu sohbetler eşliğinde afiyetle yedikten sonra isteğe bağlı olarak hemen yakınımızdaki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne gidiyoruz.
Qusine Bistro Cafe Adres: Pirinç Sokak, 7 Kale, Altındağ/Ankara
 
Kahvaltı Ücreti: 25.00 TL.
 
Serpme Kahvaltı Menüsü: Peynir ve domates ve salatalık söğüş tabağı, maydonoz ve roka gibi yeşillikler, Zeytin çeşitleri, sigara böreği, patates kızartması, sucuklu yumurta veya menemen seçmeli, reçel-bal, kızarmış ekmek.
 
ÖNEMLİ HATIRLATMA: Kahvaltı organizasyonu ve katılım isteğinin kesinlikle acentamıza yapılması gerekmektedir. Bunun dışındaki istemeler dikkate alınmayacaktır.
 
ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ GEZİSİ
İki Osmanlı yapısının restore edilmesiyle müze haline getirilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde ağırlıklı olarak; Paloletik, Çatalhöyük, Hatti, Asur Ticaret Kolonileri, Hitit, Frig, Geç Hitit Uygarlığı’na ait eserlerin sergilenip, ayrıca Ankara seksiyonu bölümlerinin olduğu bu muhteşem müzeyi görüp gezdikten sonra etkinliğimizi bitiriyoruz.
Adres: Kale Mah. Gözcü Sok. No:2 06240 Ulus
 
Müze Ücreti: 20.00 TL
 
ÖNEMLİ HATIRLATMA: T.C. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müzeler 17 yaş altı ve 65 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ücretsizdir. Bu müzeleri ücretsiz ziyaret edebilmek için 17-65 yaş aralığındaki yurttaşlarımızın/misafirlerimizin 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. Ayrıca kişiye ait olarak düzenlenmiş Türkiye İş bankası Maxmimum Kartı’da Müzekart özelliği olup bu kart ile ücretsiz giriş yapılabilmektedir.

« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.