03-04-05 Ağustos Bir Gece Çadır Konaklamalı Medetsiz Zirve Tırmanışı


Bolkar dağlarının en güzel zirvesi olan 3524 m yükseklikteki Medetsiz zirvesine tırmanmak üzere Niğde ili Ulukışla ilçesine gidiyoruz.

“Bolkar Dağları eski adıyla Bulgar Dağları Konya, Niğde ve İçel (Mersin) illerine yayılmış, en yüksek noktası 3.524 metre rakımlı, tektonik bir dağ sırasıdır.  Karacaoğlan şiirlerinde bu dağdan bahseder. “Yörü, behey Bulgar Dağı! Senden yüce dağ olma mı? Sende yaylayan güzelin, Yanakları ağ olma mı?”

Aladağlar’dan sonra Toros Sıradağları’nın en çok tanınan bölümü Bolkar Dağları’dır. Yılın her mevsimi eğitim ve tırmanış amaçlı gelen dağcıların eksik olmadığı Bolkar Dağları, ülkemize gelen yabancı doğa sporcularının da mutlaka uğradığı, dünyaca üne sahip dağlarımız arasındadır.”

*Etkinliğimiz Bir gece iki gündüz ve çadır konaklamalı olacaktır.

HAREKET NOKTAMIZ:
03 Ağustos Cuma gece 22.30 Kızılay Kumrular sokak İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

PROGRAMIMIZ:
1.Gün: (04 Ağustos 2018 Cumartesi)
Ulukışla’da vereceğimiz kahvaltı ve ihtiyaç molasından sonra Darboğaz köyüne hareket ediyoruz. Buradan kamp alanına geçiyoruz. Ekip olarak kamp alanına ulaşıp çadırlarımızı kurduktan sonra bölgedeki başka bir güzellik olan Çinili göle yürüyüş yapıp zamanımızı değerlendiriyoruz. Dönüşte akşam yemeğimizi aldıktan sonra zirveye çıkış için çanta ve ekipmanlarımızı hazırlayıp rehberimizin belirlediği kesin sessizlik saatine uyarak istirahate çekiliyoruz. Gece 03.00 zirve yürüyüşü başlıyor.

2.Gün: (05 Ağustos 2018 Pazar)
Ekip liderimizin belirlediği saatte kalkış ve kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı yapmış olarak zirve yolculuğumuza başlıyoruz. Ekip liderinin izinden ve vereceği talimatlara uyarak 03.00’de zirve yolculuğumuza başlıyoruz. Zirveye ulaşıp fotoğraf çekimlerimizi yapıktan sonra dönüş rotamızdan tekrar kamp alanına doğru hareket ediyoruz. Kamp alanına ulaştıktan sonra çadırlarımızı toplayıp Ankara’ya dönmek üzere harekete geçiyoruz. Akşam 22.00 gibi Ankara’ya ulaşıyor ve Bir başka etkinlikte buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

GEREKLİ EKİPMAN: Kamp Çantası, çadır, uyku tulumu, Mat, Kask, kafa lambası, Baton, Dağ yürüyüşüne uygun Bot

NOT:
-Katılımcılar; Bu etkinliğe uygun ekipman ve donanımla katılmak zorundadır.
-Ekip lideri şartlara göre programda değişiklik yapabilir. (Hava durumu Vs.)

-Katılımcılar sağlık durumları ile ilgili (Kalp rahatsızlığı, tansiyo, şeker, Vs.) bilgileri gizlememeli, varsa sürekli kullandığı ilaç vs. ekip liderini bilgilendirmelidir. Doğada tedavisi mümkün olmayan sağlık sorunları ekibi ve etkinliği riske atacaktır.

Faliyet yapılacak bölge 2872 sayılı Çevre Kanunu ve Sulak Alanları Korunması Yönetmeliği kapsamında koruma altındadır. Katılımcıların yasakları ve uyarıları dikkate alması gerekmektedir


SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 22:30
Milli Kütüphane 22:35
Armada 22:40
Ufuk Üniversitesi önü 22:45
Konya Yolu Dikmen Kavşağı 22:50


ÜCRET :
 250 TL

KK Tek Çekim : 260 TL
KK 3 Taksit : 270 TL


NELER DAHİL

– Özel araçla ulaşım

– Bir akşam yemeği

– Kumanya
– Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları
– Milli Park giriş ücretleri
– Tüm çevre gezileri
– Kafka Turizm ve Seyahat Acente refakati
– Rehberlik Hizmetleri

 

NELER HARİÇ
-Kişisel harcamalar.
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücreti
-5 Ağustos günü öğle ve akşam yemeği

 

 

ETKİNLİK NOTLARI
• Kafa lambası, Eldiven, Kask, Baton, Tozluk, Polar kıyafet, Termal içlik, Bere, Termos, Anorak, Karbonhidrat içerikli kumanya, Enerji veren yemiş ve besin( Üzüm, incir, hurma, badem vb), en az 2 Lt su, yedek kıyafet, Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar(Güneş kremi, gözlük, flar vb), bireysel dağcı malzemelerinizi ve ürünlerinizi yanınıza alınız.
• Dağ ve doğanın izin verdiği ölçüde zirve gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Etkinlik rehberimiz parkurda değişiklik yapma/zirve erteleme haklarına sahiptir. Ekibimizin güvenliği her şey den önce gelmektedir.
• Etkinliğimize katılım sağlayacak konuklarımızın etkinlik öncesi karbonhidrat ağırlıklı beslenmelerini öneriyoruz.
• Havanın açık olması durumunda muazzam bir zirve manzarası bizleri bekliyor olacak.
• Sağlık sorunları olan katılımcılarımız için uygun bir etkinlik değildir. İlaç kullanımı yapıyorsanız kayıt esnasında belirtmenizi önemle rica ediyoruz.

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara
Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web: www.alternatiftrekking.com – www.kafkatur.com.tr


« | »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizden Haberler Almak İster misiniz?
Sosyal Sorumluluklarımız.
Alternatif Trekking grubu üyeleri olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Belirli günler düzenlediğimiz LÖSEV'e destek turlarına katılabilirsiniz. Sosyal Projelerimiz:
  • Lösev YAŞAM gezisi turları
  • Huzur evi ziyaretleri
  Bu turlarımızdan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.